Persukokoomuslainen kansanedustaja Kaleva nimitti presidentti Halosta sarjakuvahahmo-koiraksi somessa. Kuinka hän kehtaa? Kuinkahan kalliiksi herra Kalevan tutkimustyö ja vapauttaminen tuli valtiolle? Pitäisin hänenä mölyt mahassa. Kyllä persukokoomuslaisten someretoriikka on sitten häpeällistä. Hyi. Persuthan tällaisen someretoriikan Suomeen toivat. Häpeisivät!
Persukokoomuslainen kansanedustaja nimitti Halosta koiraksi
Anonyymi-ap
88652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 88
Vanhimmat
Hyvä kirjoitus Atte Kaleva. Halonen oli mielestäni vain ay väen presidentti. Syrjäseuduista ei välittänyt. Putinin Miska kissan hoiaminen taisi olla em.toimien ohella tärkein tehtävä. Presidentiksi hän junttasi itsensä ay väen tuella. Ahtisaari syrjäytettiin kisasta kepulikonstein.
Tarkkaan ottaen kissan lahjoitti Medvedev eikä Putin.
Jäyhä Jökottäjä alias Hurtta on kyllä Putinin sylikoira joka kyllä osasi keppiä noutaa, muut temput jäivät tekemättä.
Kommunisti joka halusi liittää Suomen Venäjään.
Stasin käyttämä peitenimi Tarja Halosesta oli "fortuna".
On se täysin uskomatonta, että Suomen valtion presidenttinä on voinut toimia maanpetturi.
Tämä tiedoksi sinne kokoomusleiriin Kirsi Pihalle.
KATSOKAAS ULKOKULTAISUUS AIHEUTTAA PERSEEN NUOLENTAA. Jos sulla on talo sininen punainen ei mitään mutta KUN MAALAAT SIIHEN VÄHÄN KULTAVÄRIÄ KATTOON JA AITAAN kaikki palvoo kumartaa juuri sinua ja juuri sinun taloasi. Vanha sanonta ei kaikki ole kultaa mikä kiiltää pitää paikkansa. Nimittäin ei ole.
Mengele halusi muistuttaa että heillä on entistäkin varastettua maata.
Jököttäjä oli kai koira joka toi dynamiitti pätkän Akulle kun piti tuoda keppi.( Älä anna rahaa niille jotka varastaa sulta äläkä anna rikollisille mitään älä osta mitään viholliselta).
Eikö toi uusi laiva olekin täysin venäläinen ja työntekijät tuolla oliko se nyt Raumalla. Laivan kyljessä on aito venäjän V merkki. Käyttäähän trumpettikin punatähtiä.Toki työntekijöille palkka kuuluu mutta ei sen takia asuinmaataan myydä tarvitse.
niin se koira oli noutaja toi dynamiittia kun piti tuoda keppi
Antaa huijata itseään noin että kaikki yritysten rahatkin Venäjälle ! Se on koiravertaus mitä se koira teki.
Lähettääkö Breivik terveisiä kaikille suomalaisille demareille.
Koska Stasi lakkautettiin?
Kimmo Stasi?
Olikos tämä edustaja se homppeli, joka nousi kuuluisuuteen jossain panttivankikeississä parikyt vuotta sitten?
Nyt sekoitit Holon saaren sankarit ja Jemenin sankari, Kapteeni Kalevan. Häntä varoitettiin menemästä matkalleen mutta meni silti. Valtio lunasti hänet takaisin.
Siis 10 vuoden ikäinen tämä keissi
Ei olis kannattanu lunastaa. Onko maksanut rahat takaisin valtiolle?
Suomen kallein Atte.
Ukraina kusettaa myös tomppeleiden tavarat.
Kokoomuksen persuosasto alitti taas riman.
Kannattaa sitten katsoa myös mitä syö kuten pihvin toinen puoli ja onko kana puoliraakaa jos välttämättä kantaa rahojaan muumaalaisten taskuihin.
Voikea kuvitella lapsellisempaa aloitusta, edes antipersulta. Säälittäväksihän tämä on mennyt, miten tuollaisen idiootin kanssa "keskustellaan" ?
Teidän törkyturpapersujen ylimielisyys ja kaksinaamaisuus on oksettavaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4d973db0-a13f-4883-8a2d-80c521fca95e
Miksi joku edes haluausi valhetelija antipersun kanssa keskustella ? Kuten totesit, se on sula mahdottomuus.
peruSSkokoomuslaiset osaavat keskustelun ja kuvankäsittelyn?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010267033.html
Linkittävän antipersun älykkö-keskustelua, linkeillä totta kai. Kun ei osaa, kun ei ymmärrä, linkillä sitten ;)))))))))))))))
Linkitä sinä kopiopersu tähän persujen kaikki hyvät teot? Taitaa tulla lyhyt luettelo. No, antaa tulla, pääset kehumaan persuja. Vai eikö onnistu?
Taidat vaan olla kiljukrapulassa bearmiesten saunaillan jälkeen. Tai raskaana, kun nykyään mieskin voi synnyttää?
Breivikkiläinen demariviha on sitä parempaa vihaa
Keinovaginat ei synnytä eikä tekopenikset siitä mitään mutta se kuuluu kulttuuriin että silvotessa sattuu vahinkoja.
Venäläinen uskontolahkoissa varastaa muiden koirat vaatteet korut ja te vielä annatte sen tapahtua.
Antipersun puoluetietämys kohtalaisen heikkoa. NO, siksi kai linkit ovat se antipersun "keskustelu" keino. Kopiot, ja "lainaukset" ovat myös antipersun älyllisyyden lähde.
Et siis pystynyt yhtään ainoaa persujen hyvää tekoa mainitsemaan? Eipä ole ullatus.
Harvinaisen typerä aloitus
Harvinaisen typerä olet itse.
Tuohon sopisi antipersun tasolla, se on itse joka toista haukkuu.
🙄😏😄😅😂🤣
Ei voi olla totta, nyt alkaa mennä antipersulla taso alle 8 v.
Ainahan sinun monologit ap ovat olleet Vilke 5 vuotta tasolla.
Sivistyspuolueen ihmisenä, jonka aivot sairastuvat Jemenissä. #SuomenKalleinAtte
Sudellakin on suuremmat aivot kuin tuollaisella sylikoiralla, joka juoksi pöljänä Jemeniin. https://areena.yle.fi/1-63449200
Demarit ovat kokovartalokytrpiä.
Kopiopersu tajuaa vain omia kopioitaan. Tollo.
Persulla näin lauantaina kalja mennyt jo tarpeeks päähän 🍻🍺🍻
Vihervassari juo kiljua.
Vihervassarit juovat viikinkien taikajuomaa Meadia, mutta berserkit vetelivät kärpässieniä. Oletko maistanut?
Niin ihan tarkalleen millaiseen koiraan kokoomuksen (miksi aloittaja antipersu ei tehnyt tätä aloitustusta muuten kokoomuksen palstalle?) kansanedustaja punamuumia vertasi? Jos Itäsaksalaiseen DDR/STASI saksanpaimenkoiraan tiitisen listan perusteella, niin eikö se ole vain sopivaa?
Koska Orpo on lapanen, hän sanoo vaan, että "minä en pidä tällaisista sanavalinnoista".
Olisiko todella liikaa vaadittu tehdä selväksi kansanedustajille ja ministereille., että joko käyttäytyy asiallisesti tai jättää tehtävänsä? Kansa on sentään äänestänyt nämä sankarit isopalkkaisiin tehtäviin, eikä muissakaan työpaikoissa voi typerehtiä ilman seuraamuksia.
Tai sitten Orpo on nähnyt Tiitisen listan ja ajattelee että hänen kansanedustaja kollegansa kirjoittaa ihan asiaa? Voihan se asia olla myös niin?
Sinä persu olet ainakin nähnyt lentävän lehmän ja vaaleanpunaisen elefantin, eiks´jeh?
Persut ja kokoomus eivät kuulu suomessa sivistyneistöön, tällaista voi aina odottaa.
Kuuluvat ihmisyyden osalta kusipäisyyteen
Hävytöntä.
Tulette näkemään vielä Atte Kalevan Persujen joukkueessa Wille Rydmanin aisaparina. Persut saavat joukkoonsa mainetta niittäneen "törkyturvan" se on heille kuin LOTTO VOITTO!!!
Persuus syntyy tyhmyydestä, pahuudesta ja sivistymättömyydestä. Siksi Aten kaltaiset joutaa persuihin.
Jäyhä Jököttäjä on kyllä Venäläsen kepin noutaja.
Kävi noutamassa DYNAMIITIN se tarinan opetus
Jos persu olisi haukkunut Halosta koiraksi asiasta olisi noussut valtava kohu ero vaatimuksineen jne.
Kokoomuksessa alkaa olla liikaa näitä Kalevan kaltaisia törkimyksiä, joille sivistys on tuntematon käsite. Mm. Tere! Nuo pitäisi erottaa heti!
En enää äänestä kokoomusta! Liiaksi persuuntunut.
Joo mutta katsohan tuota mmaailmanmattivaluuttakauppiasmoktaria, mitä sen profiilikuvat muistuttavat, kun sillä on 4 kpl niitä.
Tämä ketju mykistettiin liian suosittuna.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14721618/mattiko-trollina#comment-88741265
Maski päähän antipersu. Se yksinkertainen reppana..
sinä se jaksat omia nikkejäsi vainota ja maalittaa...🥱
...ja sinä se jaksat jauhaa paskaa entisten paskojesi päälle....kopiopersu
ole natseja nähneetkään tämä puolue lähinnä sosiaalitukija enemmän ja valtiollista elättämistä.
"Oliko siellä persujen vaaliteltalla tällä kertaa natseja julistamassa kuinka monikulttuurisuus on uhka Suomelle kuten Soinin aikana oli?"
ihan asiaa kirjoitti tästä pedofiilipuolueen edustajasta. hyi helvetti mikä lehmä.
persut eli perussomalialaisten puolue on aivan paskoo täynnä niinkuin nämä muutkin elätit.
Suomelle olisi tullut halvemmaksi jättää Atte Jemeniin. Kukaan ei olisi jäänyt kaipaamaan Aten juttuja.
Orpon on kiireesti puhdistettava puolue nosta sivistymättömistä törkykasoista. Muuten äänestäjät siirtyvät vihreisiin tai keskustaan.
Siihen nähden miten demarit Orpon hallitusta maalittaa Halosen käsittämättömän typerästä maalittamisesta seuraa vain sulka hattuun mutta.. Sinulla ap kun taas grammarinneula jumittaa, jumittaa, jumittaa.. eikö se olisi aika kirjoittaa tuhannes avaus ay mafiasta demaripomoineen kun niiden puolta taas pidät?
vittu mikä lehmä tämä tarja halonen kun tetää.
ihan yleisön pyynnöstä kerran vielä.
Atte on persujen mielestä salonkikelpoinen, toisin kuin Hakkarainen. Kertoo persujen oudosta arvomaailmasta todella paljon.
Hakkaraisen "työhistoria" seitsemän päivää lehden Nykäsen korvaajana on "hiukan" toisenlainen kuin Aten? Jonka möläytys oli aika käsittämätön mutta joka siivottiin jo maton alle siinä missä persu olisi lentänyt jo puoleestaan pihalle tms?
En ole nyt seurannut valtamedioita nousiko Aten aivopierusta samanlainen kohu kuin siitä, kun Purra naurahti leikkuulaudalle millä häntä pilkattiin mauttomaksi osoittautessa Purran käytös asiayhteydessä missä häntä pilkattiin ei mauton vitsi leikkuulaudasta Purran kuvineen?
pitäähän haloskan pärjätä ja muiden pedofiiliedustajien. onhan heillä menoja ja kuluja ja myös poliiseilla perheet elätettävänä eihän siitä mitään tule että ihmiset eivät pärjää. myös lipposkan ja muiden siihen rinnallistettavien armeijaakaan unohtamatta.
pedoofiliallakin on hintansa.
Päivän saarnan aihe taas pedofilia eri palstoilla...🥱
kyllä tämä haloskan sun muiden teatteri on kallista tälle kansalle.
Okei, mikä rotu kyseessä?
KOKOOMUKSEN EDUSTAJA.
JA HETI PERSU MIELESSÄ.
OUTOA.
ONKO MUUTEN TÄNÄÄN NÄKYNYT NATSEJA ?
HAHHAHHAAAA.
JA POOOIS.
Muistanko väärin vai löikö natseja ikkunansa alla näkevä Piha samoihin aikoihin hanskat tiskiin pormestarikisassa kun niitä alkoi näkymään oman puoleen riveissä?
Aika sivistymättömiä nää kokoomukselaiset. Luulevat olevansa fiksumpia, kun muut.
Atte on persuuntunut kuin Rydman.
Ja sinä persuista pihalle potkittu mamuja halaileva rotuoppia julistava foliohattu olet maahanmuuttokriittisiä vainoava äärivasemmistolainen natsi.
Tee Orpo miehen työ ja erota puolueesta nämä atet ja teret. Tuollaisia törkyturpia ei kaivata sivistyspuolueeseen.
Mitä se sinulle kuuluu, sinähän olet vihreä ?
Persukokoomuslainen kansanedustaja. Ei voi ainakaan antiersua yhteiskunnan perusteitojen ja taitojen hallitsemisesta syyttää. No onhan se aiemminkin silmille lävähtänyt tuo toivoton typeryys, mutta ettei edes eduskuntapuolueita välttävästi tunne. Surullista.
seta koira 🤣
Toivottavasti puri hyvin,munaskuita,ettei paska Kokoomis pääse siksiämään !?
Hakkarainen ei ole koskaan haukkunut Halosta koiraksi. Seuraus? Hakkarainen ei kelpaa persujen EU vaaliehdokkaaksi. On liian säyseä.