Jään pois täältä höpisemästä, koska terveys. Pärjäilkää :))))))))))))
Palaan jos palaan. Itse huolehdin nahkani puhtaudesta, nahkani pesen kyllä.. Sisuskalut jää osaavien tai *osaavien* käsiin.
Kiitos KKK, kiitos MPP, kiitos Aito-Arska ja kiitos monet monet muut. Kertaanpa vielä ajatushapettimeni sisuskalujen kristallisaatiota:
Mielestäni ei ole yhtään väärää suurta uskontoa. Ei ole myöskään yhtään väärää poliittista puoluetta. Kaikki puolueet ajavat omiensa etuja ja surkastuvat, jos kannatus taantuu, kuten on meillä käynyt kommunistien osalta.
Itse ekoanarkistina toivon, että koko länsimainen ekoresursseja ylikuormittava hegemonia sammuu ja Telluksemme vitaliteetin ylläpito saa roolinsa tärkeimpänä viitoittajana pikku hiljaa yltympäri koko Telluksemme.
Tällä hetkellä olemme koko biosfäärimme pahin haitake ympäristöllemme, mutta näin ei ole pakko olla. Luonto jatkaa kulkuaan ihmisenkin jälkeen, mutta miksi olemme lajimme tuhon tiellä, miksi ?
Kristinusko pitää nyt juutalaisuutta korokkeella, mutta rehellisesti ajatellen, saatuaan maaplänttinsä, ovat YK:n tuomitsemana alkaen vuodesta 76 olleet alistajia ja murhaajia, miehittäjiä. Totta kai sotaa ja vihaa on koko ajan ollut juutalaisten ja palestiinalaisten keskuudessa, mutta muistakaamme, että jokaista kuollutta Israelin asukasta kohti on kuollut yli 10 palestiinalaista. Kahden valtion vaatimus on perusteltu ja toteutettavissa.
Hyvää kohta alkavaa kevättä kaikille
9
337
Vastaukset
Kehu vielä kolmatta veljeäsi Pystyä.
Rakastan.Oikeistoa kirjoitti:
Olitte kaikki samalla rauhannarssilla Saatanan Valtakunnan puolesta 1980-luvulla?
Jääköön tämä nyt tältä erää viimeiseksi kommentikseni. Nähdäkseni KUKAAN meistä ei ollut mainitsemallasi marssilla.
Environment kirjoitti:
Jääköön tämä nyt tältä erää viimeiseksi kommentikseni. Nähdäkseni KUKAAN meistä ei ollut mainitsemallasi marssilla.
Olet anarkisti. Ihailet siis Bader Meinhoffia ja muita vasemmistofasisteja?
- Anonyymi
Terveyttä ja hapsumattovapaita tuulia Taalintehtaalle! Kierrä Nauvostoliitto ja kaukaa. Jos imaami vielä käy iholle, niin tunge ne useaan otteeseen mainitsemasi koit hänen pussihousuihinsa. Aiotko nyt siis keskittyä kalastamaan aiemmin mainittuja Suomenlahden sinivalasta ja Perämeren seitä?
Terveisin säiliöautokuski! - Anonyymi
Sano kommunisti tovereille terveisiä.
Ei onnistu vallankumous sitten millään, edes lakkoiluilla.
Toveri minäkin. - Anonyymi
Viisaita sanoja maailmasta, kiitoksia ajatuksia herättävästä avauksesta. Harmi vaan näiden ääliöiden kommentit, mutta niillä ei mitään merkitystä, tuuleen huutelevat ymmärtämättömyyttään. Avauksesta tulee vahvasti mieleen Albert Einsteinin kommentti ihmisen viisaudesta.. On kaksi ääretöntä, avaruus ja ihmisen tyhmyys, no avaruudesta en ole ihan varma totesi Einstein. Politiikasta ja uskonnoista olet täysin oikeassa.
- Anonyymi
Martti laskee läpi housuun. ns "läpi paska". Komamrit huonolla sapuskalla, niin suolet surkastuu. Nämä höpöttää että Suomen ruoka huonoa, joka todellisuudessa maailman terveellisintä, ei ole myrkyiää kellästetty, kun talvi ajaa pöpöt pois.
- Anonyymi
Olet pankkis itse elävä esimerkki ihmisestä, jonka korvienväli on täyttynyt mainitsemastasi "läpipaskasta"! Vajaakäyntisyytesi loistaa päivittäin korviesi välisen ulosteen roiskuessa tällä palstalla valtoimenaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1024867Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701353En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145
