Tiedetty: Pienen maan suuri ego

Mitä pienempi maa sitä haisevampi suuri ego sillä on.
Paisutetulla egolla ei kuitenkaan ole arvoa kansainvälisillä vesillä.
4192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niinpä, ja samaa voi sanoa sotaministeristä; paisunut ego saa pullistelemaan vallan himosta, maailman laidalta.

Äänestä
  • Miksi tämä ministeri neuvoo muita Euroopan maita siitä, mitä niiden pitäisi tehdä? Kuuluuko toimenkuvaan?

    Äänestä

No, kun on käynyt niin, että pissa on paisuttanut pään ja käytös on sen mukaista.
Poliittisille pyrkyreille käy usein niin?

Äänestä

Supolla varmaan tiedot Suomessa olevista ryssistä, jotta ei olis vaikeaa vangita ja palauttaa rajan taakse !

Hellurei

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä pienempi maa sitä haisevampi suuri ego sillä on.
Paisutetulla egolla ei kuitenkaan ole arvoa kansainvälisillä vesillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu