Kun avioliitossa olette niin todella jälleen kirjoitan, että jos teillä on välit viilentynyt niin herättäkää ne halut uudelleen kuin nuorena.
Yleensä siihen pääsee tarpeeksi usein toista koskettamalla ja hyvää tekemällä toiselle ja mies tottakai kukkien ja pienten lahjojen muodossa muistaa naisensa.
Pienkin ele joka Rakkaudessa tehdään on hyvää .
Pahin virhe mihinkä monimies sortuu on, että pitää sen Rakkaimmista Rakkaimman itsestäänselvyytenä.
Sitä ei pidä koskaan tehdä vaan Rakas on uniikki ja Rakkauden kohde joka päivä.
Sänkykamarin puolella miehen kuuluu hoitaa naisensa ja naisen miehensä ja sekin tietysti Rakkaudella.
Jos tämä ei toimi niin yleensä mikään ei toimi ja avioliitto muodostuu vankilaksi ja mikä pahinta kun se puute pääsee korvienvälissä ja kehossa jauhamaan ja se monesti ylikorostaa itse itseänsä niin siinä voi jäädä Jumalakin unholaan.
Näistä asioista harva puhuu tai sinkkujen elämästä joka saattaa esim nuorena olla hyvinkin karmea paikka, kun seksuaalinen halu vyöryy ja vyöryy ylitse.
Keksitään jotain tekojuttuja tai juostaa 200km, että halu häviäisi eikä se häviä.
Tilalla järkyttävät patoumat ja stressi hirveä ja seurakunnan lakiilmapiiri ei helpota asiaa yhtään.
Näistä asioista pitää puhua ilman raamatulla päähänlyömistä.
Se puhuminen on aina hyvä ja solmut aukeaa ja kenties hyvä puolisko löytyy, että on yksi.
Palvelkaa aviopuolisot toisianne .
11
342
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä ihme, kyllä se uskovan elämä on silkkaa Raamatulla päähän lyömistä tai sitten jos ei lyödä Raamatulla, niin muutoin vain herjataan oman mielen ja tahdon mukaan.
Että jotain aivan käytännön elämässä ja vielä rakkautta. KÄÄK sanoisi jo Aku Ankkakin siihen.
Aivan utopinen elämänalue käsitellä asiallisesti.- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Tietenkin on ja hyviä uskovia, jotka virkistäytyvät yhteisestä uskosta, joiden Henki sykkii samaan tahtiin ja joita ohjaa pyhyyden Henki.
Eri asia on sitten se löytyykö siihen paikka ja aika täältä ymmärtää miten sellainen voi edes olla mahdollista tai edes halua ymmärtää että ihmiselle voisi koskaan niin käydä. Tai yleensä mitään kokemusta siitä mitä uskonelämä on.Minulle riittää joka paikasta kun saisi edes yhden pohtimaan Jumalan olemassaoloa ja jos joku siitä tekisi kysymyksen Jumalalle olisi vieläkin hienompi asia ja jos joku pelastuisi se yksikin niin JUHLAT PYSTYYN.
- Anonyymi
MrHyvis kirjoitti:
Minulle riittää joka paikasta kun saisi edes yhden pohtimaan Jumalan olemassaoloa ja jos joku siitä tekisi kysymyksen Jumalalle olisi vieläkin hienompi asia ja jos joku pelastuisi se yksikin niin JUHLAT PYSTYYN.
Lapsesi kastajana olet luterilaisten oppien valheellisten oppien edustajana kristittyjen Paavalin tekstien Saatanaa ja Barjeesusta KRISTILLISTEN KAIKKIVALTIAIDEN JA HEIDÄN PYHÄN HENGEN MUKA ESIINTYVÄNÄ EKSYTTÄJÄNÄ.
Jeesuksen evankeliumia; Matteuksen mukaan:
24:23 "Jos silloin joku sanoo teille: 'Katso, täällä on Kristus', tahi: 'Tuolla', niin älkää uskoko.
24:24 Sillä vääriä kristuksia ja vääriä profeettoja nousee, ja he tekevät suuria tunnustekoja ja ihmeitä, niin että eksyttävät, jos mahdollista, valitutkin."
((( viitaten mm Apostolien teot:13:6 tekstiin.)))
24:25 Katso, minä olen sen teille edeltä sanonut.
24:26 Sentähden, jos teille sanotaan: 'Katso, hän on erämaassa', niin älkää menkö sinne, tahi: 'Katso, hän on kammiossa', niin älkää uskoko."
25:41 "Menkää pois minun luotani, te kirotut, ikuiseen tuleen, joka on varattu Saatanalle ja hänen enkeleilleen."
https://www.gotquestions.org/Suomi/saatana-taman-maailman-jumala.html
"Apostolien teot:13:6 Ja kun he olivat vaeltaneet kautta koko saaren Pafoon asti, tapasivat he erään juutalaisen miehen, noidan ja väärän profeetan, jonka nimi oli Barjeesus."
LAITTOMUUKSISTA, näitä rikoksia ei kristillisten Kaikkivaltias Jeesus ole käskenyt tekemään, joten kristittyjen Saatana jumalana tai Barjeesus antoi palvelijoineen käskyn:
## Miten Jeesus on "totuus"?
Hän ei valehdellut koskaan. Kaikki yli 320 messiasennustusta täyttyivät hänessä.
2.kor.1 "Kristuksessa toteutui "kyllä". Ovathan Jumalan lupaukset, niin monta kuin niitä on, saaneet hänessä vahvistuksen. Siksi mekin vastaamme hänen kauttaan: "Aamen", Jumalan kunniaksi." ##
https://fi.wikipedia.org/wiki/Noitavainot
Johanneksen evankeliumi: 14:15 Jos te minua rakastatte, niin te pidätte minun käskyni."
Jeesuksen evankeliumia; Matteuksen mukaan:
25:41 "Menkää pois minun luotani, te kirotut, ikuiseen tuleen, joka on varattu Saatanalle ja hänen enkeleilleen."
- Anonyymi
jeeeeeeeeeeesuuuuuuuuuuuuuus
- Anonyymi
https://fi.wikipedia.org/wiki/Saatananpalvonta
"Suomalaisissa tiedotusvälineissä rakentunutta kuvaa saatananpalvonnasta on tutkinut muun muassa uskontotieteilijä Titus Hjelm vuonna 2005 ilmestyneessä väitöskirjassaan Saatananpalvonta, media ja suomalainen yhteiskunta. Hjelmin väitöskirjassa käy ilmi muun muassa, kuinka herätyskristilliset piirit olivat mukana yhdessä median kanssa synnyttämässä 1990-luvun alun saatananpalvontailmiötä: suurin osa median haastattelemista saatananpalvonnan asiantuntijoista olivat herätyskristillisiä.[3]"
Lisää tietoa yllä olevan linkin SIVULLA. - Anonyymi
https://www.studio55.fi/hyvinvointi/article/nama-ammatit-vetavat-puoleen...
Narsistit hakeutuvat ammatteihin, joissa he saavat nauttia vallasta ja ihailusta.
Narsisteista kirjan kirjoittanut Drew Keys kertoo lighthouse.org-nettisivustolla, mitkä ammatit houkuttavat narsisteja. Yhteistä niille kaikille näyttää olevan tarkoitus suojella, auttaa ja johtaa ihmisiä. Tällaisia ammatteja arvostetaan niin paljon, ettei niissä työskenteleviä ihmisiä ymmärretä, haluta tai uskalleta kyseenalaistaa. Se sopii vallanhimoiselle narsistille hyvin.
– Lääkäri
– Sairaanhoitaja
– Lakimies
– Uskonnollinen johtaja
– Opettaja
– Psykoterapeutti
– Poliisi
– Elämänvalmentaja
– Esimies
– Poliitikko
– Lippukunnan johtaja
– Sosiaalityöntekijä
– Vartija
– Urheiluvalmentaja
– Vapaaehtoistyöntekijä - Anonyymi
Monella uskovaisella on lammas kumppanina.
- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🍒 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662278Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381873Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711530Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241528Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.851254Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841184Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241120Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1061095- 77939
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9932