halpahalli, rollen huonekaluliike, oasis, mitä vielä loppuu
loppuu loppuu
Anonyymi-ap
201146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Energia ja fisting on ikuista
Rakentaminen, terveyskeskus ja ruotsalainen lukio...
Ruotsalainen lukio ei varmasti lopu vaan ennemmin loppuu kyllä suomalainen.
onneksi fisting ei lopu....
Hangon kaupungilta loppuu aika ja kohta ollaan Raaseporin osa. Paitsi ei ne huoli...
det finns massor med rumppavaselin i levatorskogen
Hanko loppuu itsenäisenä kuntana, ellei se ala huolehtia asukkaistaan. Uimahalli on sata kertaa tärkeämpi kuin kannattamattomat investoinnin satamaan. Kaupungin täkrein tulonlähde on hankolaiset veronmaksajat. Pitää olla imua ja pitoa. Pitää panostaa ihmisiin, Hangossa käydään töissä, viettämässä vapaa-aikaa, mutta Hangossa ei haluta asua ja maksaa veroja. Hanko tarjoaa vapaa-ajan hankolaisille pääkaupungin slummien vastapainon, luonnon, mutta vakiasukkaille vain miljoonilla ja miljoonilla laitureita ja siltoja ja alikulkuramppeja. Uimahallista puhuville näytetään keskisormella Tammisaaren suuntaan ja ilkutaan, että meri on auki läpi vuoden. Ajattele vähän.
Raaseporiin vaan. Ottavat kiitollisuudella vastaan lisää maksaajia kattaamaan Uimahallin alijäämää, ja tuleva perusremonttii. Ja rahoitetus hoituu osittain Satamatuloilla, jotka eivät kelpaa tietyille Hankolaisille.
Eteläisimmässä niemessä,eikä uimaan pääse,kun suoraan kadulta mereen avaraakin ei juttueurat hidasta menoa.Halleissa omat kiukuttelut ja väki vähenee.
Uimahalli ja uimahalli... Katotaan vaan, jos se jostain ihmeen syystä tulisi, kuinka paljon sen jälkeen väkiluku nousee. Ei yhtään, päin vastoin voi laskea koska joku kuitenkin hukkuu altaaseen.
Simhallen tulee kun Hanko muuttuu Raaseporiksi.
vaseliiniallas menetettiin,kun tb purettiin :-(
Hanko ei tarvitse uimahallia koska meri ympäröi koko kylän.talvella sitten voi porukka painua uimahalliin jonnekkin muualle kauas täältä ja pysyä poissa
Entäs jos sinunkaltaiset ajattelijat pysyisivät poissa.
Ei voi ymmartaa.
kyllä voit
Mä muistelen kaiholla aikaa kun Hangossa oli uima-allas, Regatan edustan nurmikolla. Siitä kun sai vettä suuhunsa oli se kukkea meriveden ja virtsan maun sekoitus vaan eetvarttia. Mutta niinpä vaan sekin purettiin.
de va pissbasängen
Heps kukkuu muna peppuun ja peli jatkuu. Siis näin pääsiäisen kunniaksi pääsiäismuna..
voi hirviää kamalaa