halpahalli, rollen huonekaluliike, oasis, mitä vielä loppuu
Vastaukset 20
- Anonyymi
Energia ja fisting on ikuista
- Anonyymi
Rakentaminen, terveyskeskus ja ruotsalainen lukio...
- Anonyymi
Ruotsalainen lukio ei varmasti lopu vaan ennemmin loppuu kyllä suomalainen.
- Anonyymi
onneksi fisting ei lopu....
- Anonyymi
Hangon kaupungilta loppuu aika ja kohta ollaan Raaseporin osa. Paitsi ei ne huoli...
- Anonyymi
det finns massor med rumppavaselin i levatorskogen
- Anonyymi
Hanko loppuu itsenäisenä kuntana, ellei se ala huolehtia asukkaistaan. Uimahalli on sata kertaa tärkeämpi kuin kannattamattomat investoinnin satamaan. Kaupungin täkrein tulonlähde on hankolaiset veronmaksajat. Pitää olla imua ja pitoa. Pitää panostaa ihmisiin, Hangossa käydään töissä, viettämässä vapaa-aikaa, mutta Hangossa ei haluta asua ja maksaa veroja. Hanko tarjoaa vapaa-ajan hankolaisille pääkaupungin slummien vastapainon, luonnon, mutta vakiasukkaille vain miljoonilla ja miljoonilla laitureita ja siltoja ja alikulkuramppeja. Uimahallista puhuville näytetään keskisormella Tammisaaren suuntaan ja ilkutaan, että meri on auki läpi vuoden. Ajattele vähän.
- Anonyymi
Raaseporiin vaan. Ottavat kiitollisuudella vastaan lisää maksaajia kattaamaan Uimahallin alijäämää, ja tuleva perusremonttii. Ja rahoitetus hoituu osittain Satamatuloilla, jotka eivät kelpaa tietyille Hankolaisille.
- Anonyymi
Eteläisimmässä niemessä,eikä uimaan pääse,kun suoraan kadulta mereen avaraakin ei juttueurat hidasta menoa.Halleissa omat kiukuttelut ja väki vähenee.
- Anonyymi
Uimahalli ja uimahalli... Katotaan vaan, jos se jostain ihmeen syystä tulisi, kuinka paljon sen jälkeen väkiluku nousee. Ei yhtään, päin vastoin voi laskea koska joku kuitenkin hukkuu altaaseen.
- Anonyymi
Simhallen tulee kun Hanko muuttuu Raaseporiksi.
- Anonyymi
vaseliiniallas menetettiin,kun tb purettiin :-(
- Anonyymi
Hanko ei tarvitse uimahallia koska meri ympäröi koko kylän.talvella sitten voi porukka painua uimahalliin jonnekkin muualle kauas täältä ja pysyä poissa
- Anonyymi
Entäs jos sinunkaltaiset ajattelijat pysyisivät poissa.
- Anonyymi
Ei voi ymmartaa.
- Anonyymi
kyllä voit
- Anonyymi
Mä muistelen kaiholla aikaa kun Hangossa oli uima-allas, Regatan edustan nurmikolla. Siitä kun sai vettä suuhunsa oli se kukkea meriveden ja virtsan maun sekoitus vaan eetvarttia. Mutta niinpä vaan sekin purettiin.
- Anonyymi
de va pissbasängen
- Anonyymi
Heps kukkuu muna peppuun ja peli jatkuu. Siis näin pääsiäisen kunniaksi pääsiäismuna..
- Anonyymi
voi hirviää kamalaa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1321645
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1261466Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1401270Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella661218- 44910
- 77882
- 25852
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.104823- 14773
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak103735