Miksi länsi ei halua auttaa Ukrainaa?

Miksi länsi haluaa, että Venäjä ja Ukraina joutuvat sopimaan aselepolinjat niille sijoille, joissa armeijat ovat? Miksi Länsi haluaa, että Venäjä hyökkää myös muihin valtioihin?

Miksi Länsi-Eurooppa ei halua, että Ukraina voittaa sodan?

Minä en ymmärrä tätä!

Kertokaa minulle, olkaa niin hyvä!
10151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Maailmankaikkeudessa on päätetty jotta Venäläinen pitää pohjoisen pallonpuoliskon , Valittajat lähetetään helvetinportille.

Äänestä

Raha ratkaisee!

Äänestä
  • JENKIT MYY ASEITA JA AIHEUTTAA AINA SOTIA - MYÖS 8 VUOTTA OLLEET ASEISTAMASSA UKRAINAA - ROISTOVALTIO.

    Äänestä

Osasyitä on myös ettei Ukraina ottanut uhkaa alusta saakka riittävän vakavasti, ei lännen suomaa sotilaskoulutusta ja -neuvoja, korruptio on paha ongelma ja kätyreitä paljon,

Äänestä

Jos sinä ensin itse keksit perustelut väitteillesi?

Äänestä

Saksan liittokansleri on vasemman laidan demari, joten hän vastustaa kaikkea militarismia.
Ukrainan aseellinen auttaminen kiihdyttäisi asevarustelua Ukrainassa.

Suomessa mm. SDP:n Kimmo Kiljunen esitti heti sodan alussa, että Suomi kieltäytyy antamasta mitään apua Ukrainaan (Suomen perustuslain kiellon vuoksi).

Sosialidemokratia on rauhan aate ja on aina heikomman puolella.
Nyt Venäjän federaatio on heikompi osapuoli.

Äänestä

Kysy Trumpin republikaaneilta.

Äänestä

Olen itse sitä pohtinut,koska se on järjen ja
euroopan menestyksen vastaista.Jos Venäjä
annetaan voittaa,alkaa massiiviset kostotoimet
eurooppaa kohtaan.Venäjällä vahva jalansija
Afrikassa.Ruopeavat rahtaamaan miljoonia
siirtolaisia eurooppaan.Eurooppa ajautuu
sekasortoon jättimäisestä ihmistulvasta
johtuen.Venäjä palkkaa ja kouluttaa valtavaa
puolisotillaallisen järjestön jäsentä Libyassa
parhaillaan.Tietojen mukaan 15 000 ihmistä
rupeaa päätyökseen toimittamaan siirtolaisia
Eurooppaan.Täten tulijoita kyetään toimittamaan
moninkertainen määrä kun siihen on hyvät
resurssit?

Äänestä

😍😋😍😋😍😋😍😋😍

💋 K­­­u­­u­­m­a­­t­­ ­t­y­­t­ö­t­­­ ­­­o­d­o­­­t­­t­­­a­­v­­­­­­a­t­ ­­s­­­i­­n­­u­­­a­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18297483

🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi länsi haluaa, että Venäjä ja Ukraina joutuvat sopimaan aselepolinjat niille sijoille, joissa armeijat ovat? Miksi Länsi haluaa, että Venäjä hyökkää myös muihin valtioihin?

Miksi Länsi-Eurooppa ei halua, että Ukraina voittaa sodan?

Minä en ymmärrä tätä!

Kertokaa minulle, olkaa niin hyvä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu