Kyllä, tältä se näyttää. Tilanne tulee vielä pahenemaan huomattavasti.
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000010269746.html
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000010269746.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kaikki itäblokin maat ovat kommunistisia ja niissä on pelkkää köyhyyttä ja kurjuutta.
Silti sinä KELAMIES olet sitä mieltä että kommunismi on hienoa.
Taidat olla täysin tyhmä Putiinin perseen-nuolija.
Kokoomuksesta kai aloituksessa puhuttiin. Komnentoija sekoilee kommunisminsa kanssa kuin höyrähtänyt.
Kokoomuksen politiikka kasvattaa jonoja leipään, terveydenhuoltoon ja kaikkeen. Sekö on hyvä poliittinen tavoite?
Putinin puolue on kokoomuksen sisarpuolue. Niin on sanonut.
16.12.2014
Keskustan edustajien lisäksi myös kokoomuslaiset ovat vierailleet presidentti Vladimir Putinia tukevan Yhtenäinen Venäjä -valtapuolueen puoluekokouksissa.
Yhtenäinen Venäjä on myös tavoitellut jäsenyyttä Euroopan kansanpuolueessa (EPP), johon myös kokoomuksen euroedustajat kuuluvat. Elokuussa 2010 kokoomuksen silloinen puheenjohtaja ja EPP:n varanpuheenjohtaja Jyrki Katainen isännöi Helsingissä seminaaria, jossa pohdittiin EU:n ja Venäjän suhteiden kehittämistä.
Fennovoimasta: Se, joka minua eniten häiritsee tässä keskustelussa, on tietty asenteellisuus, jopa russofobia, joka ilmenee muutamissa puheenvuoroissa. Se tulee nimenomaan sitä kautta, että yritetään lietsoa Venäjä-pelkoa energiapoliittiseen ratkaisuun. Tässä kannattaa puhua energiasta energiana, Stubb sanoi tiistaina eduskunnan lähetekeskustelussa 14.10.2014 15:25
EVAn julkaisemassa kyselyssä . Vakiintuneista puolueista Venäjä-myönteisimpiä ovat perussuomalaisten kannattajat. Heistä 48 prosentin mielestä ei ole mitään syytä suhtautua Venäjään kielteisesti. 25.10.2021
Kokoomus lietsoo eriarvoisuutta yhteiskuntaan. Se saa Putinin hykertelemään. Pöljäpurra varsinkin
Purran pitäisi käydä joku komiikkakurssi. Nykyinen vitsailunsa Medvedevin tasoa.
..ehkä voisi ottaa pikkuapurinsa Bergbomin mukaan jotain oppimaan.
Onko Purra saksineen leikkaamassa Suomea pois Euroopan kartalta?
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
🔞 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞