On vain ajan kysymys, kun Suomi liitetään jälleen alkuperäiselle paikalleen, äiti Venäjän alaisuuteen.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/venajan-ex-presidentti-ukraina-on-venajaa-ja-muidenkin-historiallisten-osien-tulisi-palata-kotiin/8890922
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/venajan-ex-presidentti-ukraina-on-venajaa-ja-muidenkin-historiallisten-osien-tulisi-palata-kotiin/8890922
Vastaukset 21
Vanhimmat
Mitäs se doktor eevil asusteinen Mini-me nyt keksinyt?
Ei tuu Suomesta riktatoorivaltio Persuputinland .
Toivottavasti tuo yhdistyminen tapahtuu mahdollisimman pian. Olisimme osa suurvaltaa ja loppuisi tämä nykyinen alennustila.
Sinäkin löytäisit itsesi Jakutiasta 70 asteen kylmyydestä.
Ole siellä sitten osa suurvaltaa.
Jatkan. Luuletko että iipot eivät kyydittäisi koko kanssa Siperiaan? Näin se on tehnyt ennenkin ja tulee tekemään jatkossa. Se on heidän toimintamalli että saavat maan venäläistettyä mahdollisimman tehokkaasti.
Kansaa siis.
saadaan kohta KUNKKU
Ei tarvi menettää kuin vapaus. Ja saada kaalia vapaasti. Jos on. Siperiassakin pärjää, jos on terve ja jaksaa painaa pitkää päivää.
Huoh!
Papat haudoissaan kääntyvät. Eivät olisi meille tätä tahtoneet.
Niin, he kuolivat kun joutuivat yrittämään Suur-Suomen synnyttämistä.
Eivät sitä. Puolustivat vain akkojaan ja kakaroitaan, kun tehtaantyöläisillä maata ei ollut.
Ja hyvin tekivätkin. Meistä kukaan ei joutunut Siperiaan vankileirille!
Eivät kuolleet, mutta invalideina takaisin tulivat. Toinen oli panssarintorjuntajoukoissa ja huusi öisin unissaan kun veriset neuvostosotilaat kipusivat vaunuistaan ja he ampuivat ne. Toinen haavoittui kranaatista. Sirpaleita oli selkärangan lähellä ja päässä.Mutta elossa tulivat ja töitä tekivät, toinen kuolemaansa asti, toinen ehti eläkkeelle!
Kuitenkin Suomen alueella on jo inkeriläisten ja muiden myötä muutama sata tuhatta venäläistä. Sitten Helsinki ja oikeastaan koko pääkaupunkiseutu on, itärajan tuntumasta puhumattakaan, on täynnä venäläistä geeniperimää vanhoilta ajoilta.
Toisen ja kolmannen polven stadilaiset (ja sitä vanhemmat suvut) ovat käytännössä venäläisiä.
Itse en kaipaa suurvaltaa. Haluan rauhaa. Haluan että naapurikin haluaa rauhaa. Se on kaiken edistymisen edellytys. Että rauhassa saadaan oppia, tehdä työtä, kehittyä ja elää onnellista arkea!
Venäjällä edistymisen edellytykset ovat tapettu valtion toimesta. Mafia ja rikollisuus on ottanut vallan. On virallinen totuus ja sitten on se arkitodellisuus, jossa kannattaa kulkea töihin ison kassin kanssa. Joku voi myydä sivukujalla kananmunia! Kannattaa ostaa niin paljon kuin saa. Ne voi aina myydä naapureille!
Venäjä, iso ja kaunis maa. Nyt vain rikollisen diktatuurin vallassa.
Medvedev olisi jo aika suolistaa
Se pikkuraukka jatkaa elämäänsä vain räkyttämällä. Kun oli presidentti, annettu rooli oli erilainen.Joviaali.
Nyt sitä haetaan aamuisin johonkin selviämään, jos on tapaaminen. Vodka on sen aamupala. Lounas ja päivällinen. Suolakurkku? En tiedä.
kohta pääsee sitte diskuteeraamaan oikeessaki elämässå
55 miljoonaa pressan asunnon remonttiin, niin aika lailla kotovenäjää olemme
Eikö tämä alue ole Ruotsin tonttia historiassa ? Venäjäkin oli vain Siperian aluetta sillä Mongolian rajat peittivät nyky Venäjän suurelta osin ? Et mikä onkaan alkuperäinen hallitsija ?
Ennen helvetti jäätyy ja tuokin tollo maatuu.
minä liityn ruotsiin
Minä olen suomalainen. Ja aika otettu siitä. Ollaan oltu hoodeilla 1500-luvulta lähtien.
Ei todellakaan olla ruotsalaisia eikä venäläisiä! Me ollaan suomalaisia!