–Viikonloppuna työyhteisömme saavutti suru-uutinen rakkaan työtoverimme, Maria Jungnerin, poismenosta, jonka johdosta on äärettömän vaikeaa pukea MENESTYSTÄMME täällä ruudussa sanoiksi, Gedi Lindahl totesi kuulutuksessaan.
Yle ja Gedi Lindahl häpäisivät Maria Jungnerin
Anonyymi-ap
17713656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 177
Vanhimmat
Liekö Ellan kirjoittama kuulutus?
Ella ei käsikirjoita kuulutuksia. Käsittele Ella-traumasi muualla. Menee liian pitkälle.
Yksi vaihtoehto on osoittaa kritiikki suoraan Yleen, tämä on väärä paikka.
Se on törkeän kateellinen Ellalle. Itse on varmaan joku juoppo.
No niin sitten kukin lentää omaan maahansa asumaan ja Israeliin pääsee heti juutalaisen etuoikeus.
Ja peruukkien värit sekä erilaiset värjäykset ei kerro mitään mikä luonnostaan joku on myös miehillä on hiuslisät peruukit hiusvärit ETTE VOI OLLA NOIN TYHMIÄ.
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Kuka ella?
Järkyttävä moka !!
Blondi halusi nöyryyttää Mariaa ja hänen läheisiään.
Tuskin, taitaa olla hurri äidinkieleltä. Varmasti jännitti kun kaverista puhui, pitää antaa anteeksi kun parhaansa teki.
Voi kamala paikka. Tarvitsetko terapiaa
Voi hyvänen aika sinuakin raukka.
Vahinkoja sattuu. Kaikille.
Jos ei tuon parempaan pysty niin potkut heti ! Hirveä moka ! Eikä itse edes huomannut ?
Kukas tuo dokumentin teki venäjän punabaretti pää nuorista yleen
YLE on maanpetosta ja Google ei ole salannut Suomen tukikohtia kuten kuuluu pellet
Surun keskellä tulee lipsahduksia.
Mokata nyt tällaisessa paikassa.
Sanoihan eräs uutisten lukija aikoinaan: "Presidentti Keskonen..." Vahingossa vai tahallaan? Saikohan potkut vai siirrettiinkö toisiin tehtäviin...
Huiiiiii !
No olihan se jonkun rodun menestys jos sai Marian työpaikan. Mehän tiedämme näitä rotuja kuten romanit juutalaiset beduiinit jne thai budhat että VAIN HE vain heille vai he ajattelua näkyy monessa uskonnossa maassa ja kuussa vain me vain meille vain me olemme oikeaa rotua jopa avioliitot kielletty muiden kanssa jopa tietyn väristen kanssa ja kansalaisuutta ei saa muut kuin he.Romanit siis mustalaiset ja kukas kirjoitti 10 pientä poikaa mustaa poikaa näytelmän entä Idi Amin montako valkoista ehti uhrata jahvelle.Juutalaisille käy vain juutalainen rotu kiinalaisille kiinalainen romaneille kelpaa vain mustalaisrotu.ALETAANKO KESKUSTELLA ROTURASISMISTA JA NIISTÄ JOTKA MAATTOMINA ASUU MUIDEN MAISSA SORTAMASSA MAAN OIKEITA OMISTAJIA.
Ukrainan uusi kansallislaulu NJET Vladimir Mir mir mirri
ME VAIN SANOO MYÖS ORTODOKSKIRKKO JA Victor vain me ajattelu.
Voivoi hanki elämä itsellesi.
Maria ei ollut täydellisyyden tavoittelija. Vaikka oli kaunis, hyväksyi elämän sellaisena kuin se oli.
Ei tainnut hyväksyä kun kerran tappoi itsensä.
Mistä tiedät, että hän tappoi itsensä?
Älä lausu väärää todistusta lähimmäisestäsi. Huhut kannattaa jättää sinne minne ne kuuluu. Roskikseen.
Ei mistään. Tämä on vaan se palstahörhö joka luulee aina tietävänsä kaikesta kaiken. Se on ainoa huvi hänellä. Useimmat tuntee tämän kaltaisen tyypin ,he myös tietävät jokaisen rikollisen heti kun juttu on lehdessä. Persuilla se on aina maahan muuttaja ilman minkäänlaista tietoa asiasta.ja kun paljastuu että lapsen tappoi Mirkku tai Seppo ,tai raiskaaja olikin Mara ,ei mikäälaista kirjoitusta että hei olipa ihan väärässä jälkeen.
Oletettavasti !
Lavastettu itsemurhaksi tietysti. Gedi on herealainen nimi sen niminen paikka on Israelissa. Ein GEDI
Ihmisten tietoja on väärennetty jopa työkkärissä. On myös puuttunut eli otettu pois.
Väärentävät ei hmisten opiskelu todistuksia ! Venäjän nuoriso .
Lentoemäntä työtapaturmassa synnytti mustan kiharapään tai turkin lomamatkan lomamuiston synnytti lomalla ollut Vantaan tarjoilija. Miten vaan vahinkoja sattuu.
Lavastettu niin ihmisiä myrkytetään YLE sarjat jokaisessa myrkytetään joku.
Kaikissa TV sarjoissa myrkytetään
Kyllä Gedi on paljon kauniimpi, paras Ylen kuluttajista.
Makunsa kullakin. Kaikki ovat yhtä oikeassa.
EIN STEINER STEIN EIN GEDI ASIALLA VIHAA MUITA IHMISIÄ ASUU MUIDEN MAISSA ITSE.
EIN TEININ KIBBUTSI EIN KERIM GERI
On EIN STEIN EIN GEDI IHAN HIENO PAIKKA KUOLLEELLA MERELLÄ YOUTUBE ein kerem YouTube ein gedi ( halvat majoitukset vielä 10-20€ vrk bussilla perille asti. )
Mielestäni Tosi Huono valinta ruutuun tämä Gedi L, teennäinen akka, mitä se oikein puhuu
Teennäinen on hyvä sana kuvaamaan Gediä.
Mustanaamio vai peruukki päässä
Onko gedi ein kibbutsilta.
Olisko vanhan liiton ULKOKULTAISUUS
Mikä tämä mustahoiksinen luuranko sitten on Ylessä
Blondeilta ei voi täydellisyyttä vaatia.
Wupsis, en ole luonnostaan blondi, ÄO taso Mensakelpuutettu muutama vuosi sitten. Huvin vuokseni testasin värjätä hiukset blondiksi. Eli minulta olisi voinut vaatia täydellisyyttä ennenkuin värjäsin hiukset mutta ei enään? Palautuuko täydellisyyteni jos annan luonnollisen värin kasvaa esille, palaudunko enemmän täydelliseksi sitä mukaan kun hiukset kasvaa ja blondiväri vähenee? (tämä on sitten kirjoitettu sarkastisessa mielessä tuohon edelliseen kommentiin että blondeilta ei voi täydellisyyttä vaatia). Monasti aika ääliömäisiä kommentteja tässä Suomi24-keskustelupalstalla. Jösses.
Vaikutat aika yksinkertaiselta tapaukselta.
Et sitten sinä joka kirjoitit että "Vaikutat aika yksinkertaiselta tapaukselta." lukenut tekstiäni kunnolla jos olet sitä mieltä että olen yksinkertainen vai etkö ymmärrä sanaa sarkastinen?
Puhut paskaa äö on sama kuin kengännumerosi.Herää todellisuuteen.
Miksi itsemurhat vaan lisääntyy
Jaa, näinkö on. "Puhut paskaa äö on sama kuin kengännumerosi.Herää todellisuuteen." Tunnetko minut ja tiedät että olenko käynyt testissä, pahvi, haloo. Sanoppas missä kaupungissa ja millä kadulla asun? Olenko mies tai nainen? Minkä ikäinen? Kengän numero 38 tai 46? Ei ole ÄÖ vaan ÄO. Mutta tuollaiset kun sinä ei näköjään osaa edes kirjoittaa. Tiesitkö että pisteen jälkeen tulee välilyönti ja sitten vasta seuraava lause. Voi että säälin sinua, en voi muuta sanoa.
Oletpa taas pahalla päällä. Mikä tällä kertaa vaivaa ? Oliko vaimolla taas "vatsa kipeä ".
Kuka tietää. Maria ei kuitenkaan tehnyt itsemurhaa.
Ja Suomi on maailman onnellisin maa ???
Taitaa olla aikamoinen vitsi .
Google peruukit
Lavastettu itsemurhat
Vetyperoksidia tai peruukit
No blondin vastakohta on Musta eikä niiltä voi odottaa yhtään mitään. Paitsi sukupuolitauteja.
Suurin osa mustahoiksista on värjättyjä myös blondeista ettei voi tietää.
Idän ystävämme hallitsevat tuon.
Aika järjetön moka. Muutama lause sydämestä ja sitten "menestystä" on vaikea pukea sanoiksi. No sattuuhan sitä, onko joku maahanmuuttaja tämä Gedi? Laittaisivat tuollaiseen suomalaisen niin ymmärtäisi sanojen merkityksen.
Gedi on itseään täynnä oleva teeskentelijä.
Tuollaisesta mokasta voisi jo hyllyttää vuodeksi. Jos ei osaa muutamaa lausetta sanoa oikein, niin olisiko syytä YLEn johdon puuttua asiaa. Todella paha virhe !!
Eiköhän Gedi ole ruotsinkielinen...
Eikä ole mielestäni teeskentelijä vaan ehkä vähän jännittynyt, kun joutuu kuuluttamaan kielellä, joka ei ole äidinkieli. Mutta kyllä ne ihmiset oppii ajan kanssa. On muutamia muitakin esimerkkejä, mutta jätän nimet mainitsematta...
Kyllä ihmiset ovat kummallisia: Esimerkiksi jos ihminen on ujo ja yrittää välttää sitä, että joutuisi puhumaan paljon, jotkut höynät heti sanoo, että se on ylpeä, kun ei "alennu" puhumaan meidän kanssa...
Tyhmä kaiken muun lisäksi !
Sitten on väärässä ammatissa, jos ei pysty suomen kielellä kuuluttamaan vaan tekee ääliö virheen joka koskettaa, huh huh !
Ne murhaa saadakseen toisten työpaikat näin on aina ollut kateus ahneus synti. Stalinistit murhasi saadakseen työpaikat maatilat talot.
Synagogalta on peruukkipäät
Kauheaa rasismia kristittyjä kohtaan
YLE veron maksaa Suomen kieliset pääosin ja sanoma yhtiö lypsää siitä osan. Kysymys kuka pystyi myymään sanomalla osan Suomen valtion veroilla omistettua Yleä.
Mikä se yksi toimittaja on joka muka haastettelee ihmisiä eikä osaa suomea oikein.
Se oli etukäteen tallennettu. Luulenpa että kaikki tekijät niin kuuluttaja, kuvaajat, leikkaajat ja muut olivat niin järkyttyneitä etteivät vaan huomanneet. Maria oli menestynyt ja toi Ylelle menestystä, ajatellaan me katsojatkin se niin.
Meillä oli töissä joskus musliminainen joka ei suostunut hoitamaan parempi palkkaisia kuin hän itse on. Kunnan sairaala.
Gedi ja Ella nauttivat varmaan kun saivat nöyryyttää Mariaa ja hänen läheisiään.
Voi sinua mielenterveyspotilas.
Ein gedi on kibbutsit kuolleella merellä. El on Jahve.
Juutalaiset asuu muiden mailla kun Jahve hajotti heidät nykyään heillä on jo omaa aluetta Israelissa. Varastaminen on syntiä Mooses.
Voi sua raukka pelle mene sirkukseen
Voi hyvät hyssykät, kun nyt olikin kauheaa!!
Kysyn nyt sulta yhden kysymyksen, epäilen tosin, onko sulla asiasta minkäänlaista kokemusta.
Onko sulta kuollut työkaveria, jonka kanssa olet tehnyt kauan töitä, tiedät siitä oikeastaan kaiken ja se sinusta eikä sillä ole väliä, oliko se työkaveri samaa sukupuolta vai ei.
Minulta on, useampi, mutta yksi oli erityisen rakas, jos nyt työkaverista voi sanoa näin, kun oli vain ja ainoastaan pelkkä työkaveri.
Ei koskaan mollannut muita, avoin, rehellinen, hauska ja hyvä työkaveri, työt sujui, möhlittiin jne.. mitä nyt töiden kanssa käy. Oli shokki jo siinä vaiheessa kun kertoi tuomionsa. Hän tiesi, minä tiesin, että puoli vuotta ja se on siinä... Ei löytynyt sanoja, mutta kuuntelin. Tuli virheitä, kieli ei aina kääntynyt eli tuli suusta välillä mitä sattui, oli ajatukset hänessä.
Minulla oli ilo työskennellä ihmisen kanssa, joka oli läheisempi kuin moni sukulaiseni ja vieläkon muistan häntä lämmöllä vuosien jälkeen.
Eli yksinkertsistettuna, ei ole helppoa julkisesti kertoa asiasta, jota tyyliin koko kansa toljottaa.
Kylläpä on typerä aihe kirjoitella! Veikkaan, että yksi ja sama pipipää on suurimman osan takana.
Aivan varmasti. Hän on ehtinyt jo muillekin palstoille.
Mikä moka tuossa on? Asiallinen oli. Hänhän on suomenruotsalainen tämä G.Lindhal, että tuskinpa mikään pilkkupirkko osaa olla. Olis vetänyt samantien ruotsiksi, niin olis saanu Persut vähän sivistystä 🌞😪
Älä muuta sano. Nehän ei osaa edes kirjoittaa ,mutta aina arvostelemassa muita.
Jos ihminen ei osaa Suomen kieltä voi hakeutua sen kieliseen mediaan mitä itse puhuu hyvin.
Kun uskoo Jeesukseen saa päälleen vihaa kateutta vainoa !
Gedi häpäisi Marian vertaamalla tämän poismenoa työyhteisön menestykseen ja Ellä häpäisee Marian pukeutumalla roiskeläppämekkoon!
Niin rumaa textiä kun ei osaa oikein suomea.
Ei häpässy. Kaikille tapahtuu virheitä, myös Sinulle.
Muutaman lauseen piti sanoa ja hirveä moka , ei sellaista vaan saa tapahtua !
Gedi on kaunis ihana nainen.
Pelottavan näköinen kuin itäsaksan iranilaiset
joo se auttaa paljon kun huonoja uutisia lähetetään suomalaisten korville ja silmille.
Oliko Maria rasismin kohteena?
Luultavasti nämä rotupuhtaina itseään pitävät vaaleat persujen ja oikeiston toimittajanaiset kiusasivat tummaa ja kaunista, sosiaalidemokraatteihin kuuluvaa Mariaa aina kaikissa mahdollisissa tilanteissa.
Lopuksi lipsahtikin se freudiaaninen alitajunnasta noussut totuus: "MENESTYSTÄMME".
Järkyttävää.
Muumaalaiset yrittää tuhota valkoiset ja kristityt täältä SUOMI PYSYY SUOMEN KIELISENÄ. Englanti ruotsi.
Maria oli kristitty toki muut uskonnot kiusaa ja suomalaisia kiusaa aina muu maalaiset myös maattomat jotka tänne tunkeutunut.
Miten minä en näe tässä mitään salaliittoa? Kerran nähnyt Marian kadulla M.Jungerin kanssa. Vaikutti ihmiseltä, joka kyllä kykenee puolustamaan itseään.
Ne meni kirkossa naimisiin
Sekin on kauhean kuuloista kun haastattelija ei osaa lausua sanoja oikein mutta näyttää reittä.
Onko Gedi Lindahl RKP-hurri suojatyöpaikassa ja ei ymmärrä edes kunnolla suomea?
Gedit synagogaa Israel
Rotupuhdas juutalainen Mooses silmä silmästä
Te yritätte hajottaa Suomen valtion Ylen kautta kaikki muumaalaiset käy paitsi suomalaiset.
Sattuu niitä mokia kaikille. Gedi on hyvä kuuluttaja ja tyylikäs nainen.
Persu, natseihin kallellaan.
Menisi suomen kielen opetukseen, jos ei ymmärrä mitä tuli sanottua ! Järkyttävä virhe !
No ei hyvä kuuluttaja pilaa lauseita
Montako juutalaista on kibbutsilla eikun persuissa ihan itse tekemässä rotuaan. YouTube mannet varastaa huoltamolta
Ylen venäjä uutiset vai mitä. Entä Ylen venäjä raportti venäjän lapsista jotka opettelee ampumaan muita ?
Ai, ai, kun sä osaat. Sivistymättömyys paistaa kilometrien päähän.
Mikä sivistymättömyys?
Eikö se ole todellista sivistymättömyyttä, että puhuu kollegan poismenon yhteydessä 'menestyksestä'
Oli kyllä väärin muodostettu lause
No jos ne murhasi Marian ja nyt ovat menestyneet sen työpaikalla
No mut kyllä Maria oli se kaikista fiksuin ja tyylikkäin ja ihanin kuuluttaja joka vei voiton kaikista
Helluntailaiset rukouskokoukset ; herra Jahve sebaot Anna meille toi ja toi työpaikka anna muiden sairastua amen.
Jaa, olisko pahamaineinen freudilainen lipsahdus, et kova kilpa paikasta auringossa nostaa mielen eteiskamariin tuollaista pohjasakkaa, pitojen paranemisesta osanottajien vähetessä.
Niinhän se taitaa olla. Alitajunta sanoi ääneen sen totuuden, vaikka kuinka teeskentelisivät surullista.
FREUD OLI JUUTALAINEN MYÖS. SHLOMO.
Tarkoitti hänen rotuaan että sai työpaikan
Sholomo Freud oli oikeaa rotua juutalainen synagogalta
S market myy myös piraattia kannattaa hiukan katsoa mitä ne tuotteet oikeasti on .
Siis ihan oikeasti, millä vuosisadalla elätte jotka kommentoi vaikka mitä paskaa? Nuorehko nainen on kuollut ja monet parjaavat joko häntä tai muita hänen ympärillä. Eikö teillä ole enään mitään häpyä? Surullista, todella surullista. Ajattelkaa jos joku teidän läheinen olisi kuollut ja joku alkaisi halventamaan tilannetta kuinka monet teistä tekee. Todella surullista, mutta tämä taitaa olla tämän päivän somea, kuka tahansa voi sanoa mitä tahansa asiattomia juttuja. Itsekkin olen anonyymi mutta pysyn sentään asiassa enkä mene asiattomuuksiin kuten monet teistä. HÄVETKÄÄ että häpäisette ihmisen kuolemaa tai läheisten surua
Gedi ja YLE häpäisivät.
Lähetä kommenttisi, Ellulle ja Gedille. Siellä juhlitaan nyt rotupuhdasta työpaikkakiusaamisMENESTYSTÄ.
Kiitos !
Ei todellakaan.
GEDI JUUTALAINEN ROTU PUHDAS PANE VAIN JUUTALAISTA OLET ROTUPUHDAS
Kuolleen meren menestys vai. Ai huumekuskit erikseen.
Kuka se toimittaja oli joka venäjän puna armeijan lapsia esitteli fanaatikko tuli suorastaan TV ruudusta ulos.
Olen lukenut tätä "keskustelua" ja ollut kauhistunut.
Mutta onneksi luin myös Sinun selväjärkisen kirjoituksen!
Suomenruotsalaiset tekevät näitä kielivirheitä tahtomattaan. Sitä en ymmärrä, miksi heitä palkataan suomenkielisille kanaville. Antonia Berg MTV llä puhuu todella huonoa suomea ja moni muu, kuten tämä Gedi L. Jan Andersson hallitsee suomen todella hyvin, samoin uusi pressa !
Onko Antonia Berg ehkä virolaistaustainen ?
Kiitos Jan Andersson ja uusi pressa Stubb, kun puhutte hyvää suomen kieltä.
Antonia tosiaan voisi menestyä Iranissa uutisissa
Anton nia todella järkyttävän huonoa puhetta jonkun verran parantanut mutta huh ! Antonovit on vähän niin. Outoja.
Olette hän huomannut että kaikki YLE uutiset liittyy Venäjään ja TV sarjat on samaa porukkaa sekä niissä myrkytetään murhataan yhtenään. Jeesus puhuukin jotain rakkaudesta.
Kuulitko varmasti oikein ? Etkö koskaan itse sano jotain sanaa väärin ?
Niin juurikin ei varmasti tahallinen teko! Vahinkoja sattuu!
Jos itse olisin tehnyt tuollaisen mokan työelämässä, niin tuskin olisin ollut kahta päivää siinä sihteerin tehtävässä. Häpeä YLE ja Gedi.
Toivottavasti Gedi potkaisee tyhjää.
Tuo olisi valtaisa MENESTYS.
Suomenruotsalaisilla on yhteisillä verovaroilla kustannettu ihan oma ruotsinkielinen televisiokanavansa eli ruotsinkielinen Yle. Miksi nämä sveduämmät eivät toimi kuuluuttajina siellä vaan tunkevat Ylen suomenkieliselle kanaville viemään työt suomenkielisiltä kuuluuttajilta, sellaisilta jotka osaavat Suomen kielen ja ovat laajasti pidettyjä. Sellaisilta kuin Maria ?
Hyvä kysymys.
Siinä on ajattelemisen aihetta.
Maria oli loistava kuuluttaja verrattuna moneen muuhun.
Vedin peruukki vinossa kuin monen TV sarjan näyttelijän peruukki
Silmä silmästä Maria Mariasta Mooses
Gedi muuttaa gediin poimimaan appelsiineja
Kirkkonummen venäläiset arvaamattomia
Silmä silmästä gedi Mariasta
Menestyi kun sai Marian työpaikan
Google ei ole salannut peittänyt Suomen tukikohtia kuten kuuluu ja YLE kertoo kaiken venäläisille
Ikävä tapaus.
Eipä tuo haitannut.
Muinoin eräs tv uutisten lukija lausui eräästä presidentistämme että hän on ollut matkalla perseensä kanssa, tämän itse näin ja kuulin. Ilmeisesti kyse oli kuitenkin perheestä.
Kuulit väärin.
Ette anna kenenkään käyttää teidän puhelinta ne soittaa vakooja numeroon Israel arabia venäjä Kiina. 007 Moskova 972 Israel
Älkää vaan ostaako mitään Sokos sinihome juusto muruja ne on teollista hometta syöpää tulee hirveää on myös Venäjällä tehtyä piraatti karkkia ja leipää juustoa mehuja suklaata.
Venäläiset varastaa vaatteita pitäkää kiinni omastanne.
Siruttaa ihmisiä tökkii huumeita tyrmäystippaa
Maria Jungner itsemurhaaja
7:52 Älä levitä valheellisia juoruja, kun et tiedä asiasta mitään!
Lavastettu itsemurha . Ihmisiin piikitetään siruja vartaloon jos ette tiennyt ein steinit
Lavastettu juttu
No, pääsipähän taas esille. On ehkä tiedossa enemmän kuulutuksia, vaiko mallintöitä.
Joka muuttaa kibbutsille saa rahaa asunnon sängyn ruokaa ja tukirahat jos jää asumaan sinne terveisin Israelin valtio koskee tosin vain rotupuhdasta juutalaista.
Voitte sulkea antennit Suomi on jo Katomaa.
Pitää taas katsoa TV sarjoja venäläisten tekemiä kunnon myrkynkeittäjät missä myrkytetään ihmisiä. Kaksipää kotka tarkoittaa jakaantunutta asennetta muihin.
Gedi saa ostettua lisää merkkivaatteita kun Maria on poissa, tulee enemmän työvuoroja. Yksi työpaikka tälle hienohelmalle ei riitä.
Yle n pitäisi myös säästää. Kuuluttajat pois. Turhakkeita. Meillä kaikilla lukutaito. Esitelkööt itseään muualla. Maksan veroa jo riitävästi ja ohjelmat ovat vain uusintoja. Televisio vero pois ja kuuluttajat ulos.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://www.ero4.fun/girl4love
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
💋 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Gedi Lindhal.Ex missi,
Hänen äitinsä Marita Lindhal oli Miss suomi ja miss maailma.
Marita Lindahlilla on vain yksi lapsi, poika.
Geri ei ole missi koskaan ollutkaan.
Onko Marita Kirsitien ainoa poika elossa ???
Miksi tuo edes noteerattiin. Itsemurha.
Pois kuuluttajat
Olemme kaikki lukutaitoisia.
Eikö ylen pitäisi säästää. Tämä on hyvä kohde.Löydämme kyllä muotivaatteet ei niitä tarvitse meille naisille mainostaa televisiossa.
Pitäisi tehdä nyt ylenkin järkeviä ratkaisuja
Ehkä näkisimme tv-stä muitakin ohjelmia kuin uusintoja.
Hän kyllä varmaan tarkoitti ´ menetystämme`