Läläällääø. Perkule.
Vastaukset 10
- Anonyymi
Eihän rahaa tarvii kun kauppaan. Jos ei mene kauppaan vaan kävelylenkille tai istumaan puistoon niin ..?
- Anonyymi
Asua voi tutuilla, syödä tutuilla ja kaveareilla, ja aikaa viettää kirjastoissa, kauppakeskuksissa... mitään ei tarvi tehdä senkun menee ja käyttää kaikkea hyäkseen.
- Anonyymi
Eläkeläiset ovat menestyneet jo vuosikausia pienillä tuloilla.
Ei ole mitään hätää kun elelee vain vaatimattomasti eikä osta turhuuksia.
Tulot riittävät hyvin päivittäiseen ruokaan ja muihin tarpeisiin ja vielä
voi laittaa pikkuisen säästöönkin, niin sinne kertyy mukava potti
jonka voi sitten käyttää "pahana päivänä" tai yllätysmenon iskiessä. - Anonyymi
80% arkiaamuisin ja iltapäivän alkupuolella baareissa istuvista asiakkaista on eläkeläisiä.
- Anonyymi
Säästän tulonsiirroista joka kuukausi 570€ kelalta piiloon. En käytä rahaa muuhun kuin makarooneihin ja kaaliin ja niihinkin vain jos ruoka-avuissa ollut heikkoa ja joutuu kaupassa käydä. Vaatteet uffilta euron päivinä ei väliä miltä näyttävät kunhan päällä pysyvät lahoamatta. Nettiä käytän kirjastossa puhelimessa prepaid johon lataan kympin saldoa kerran vuodessa. Muuten en tekisi sitäkään mutta liittymä edellyttää vuosittain ladattava muuten sulkeutuu.Ystäviä ei ole jotka houkuttelevat kaljalle eikä ole harrastuksiakaan. Kymppi menee pankin kuluihin ja vitosella hemmottelen itseäni 4 tölkkiä energiajuomaa kuukausittain.
Tupapölvästi, perähikiä. Savo.- Anonyymi
Täytyy olla muhkeat tulot jos 570 € saa säästöön kuukaudessa.
Tai sit pitää vuosikausia syödä vain kaurapuuroa. - Anonyymi
toivottavasti piilosi pitää rahat.
niin moni on menettänyt, unohtanut niin monella tavalla.
mun isoisä oli varas ja veijari, laittoi seinän lautojen alle, oli satojatuhansia eikä pollari löytänyt.
Oli vankilassa jonkin kuukauden. Ei uskaltanut käyttää rahoja, ja sitten tuli rahojen uudistus ja hän menetti kaikki , puhuivat jostain 250 ooo mk. Anonyymi kirjoitti:
Täytyy olla muhkeat tulot jos 570 € saa säästöön kuukaudessa.
Tai sit pitää vuosikausia syödä vain kaurapuuroa.On kyllä vielä hyvä syy leikata 2024 syksyn kehysriihessä , pitää kertoa Purralle.
- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981201
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku86817Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29761- 64677
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93606- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15531Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466