Turja on hyvässä lihassa oleva ay-ruhtinas

Turja on oiva esimerkki rappeutuneesta ja korruptoituneesta ay-rosvopäälliköstä.
27446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Turja Lehtonen, ansiotulot 2022: 196 228 euroa

Kyllähän tuon rahan edestä sitä mielellään valehtelee.

1Äänestä
  • Turja osaa olla aika hurja, kun sille päälle sattuu.

    Äänestä

  • Hyvä että rahat riittää ruokaan ja kunnon ruokajuomiinkin. Ettei vaan pääse nälkä yllättämään.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Hyvä että rahat riittää ruokaan ja kunnon ruokajuomiinkin. Ettei vaan pääse nälkä yllättämään.

    Hyvät ruokajuomat pitää olla!
    Ei mitään kyykkyviiniä vaan kaikkein laadukkainta sen olla pitää.

    Äänestä

Tyhmät maksaa jäsenmaksut.
Menee siitäkin näiden
Ravintolailtoihin.
Oiva Lohtander esitti
Ahosta vai oliko joku muu.
?

Äänestä
  • Kokoomuksen aina valehteleva Satonen on varsinainen löllömahainen syöttöporsas, jolla on kymmeniä miljoonia euroja valtiolta huijattua rahaa hallintarekisterin kautta sijoitettu tuottamaan pimeitä veronkiertotuottoja miljoonia vuodessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kokoomuksen aina valehteleva Satonen on varsinainen löllömahainen syöttöporsas, jolla on kymmeniä miljoonia euroja valtiolta huijattua rahaa hallintarekisterin kautta sijoitettu tuottamaan pimeitä veronkiertotuottoja miljoonia vuodessa.

    Arto on kova kundi, joka osaa hommansa.

    Äänestä

  • Turja voi ruveta vaikka nälkälakkoon, jos hallitus ei anna periksi!

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kokoomuksen aina valehteleva Satonen on varsinainen löllömahainen syöttöporsas, jolla on kymmeniä miljoonia euroja valtiolta huijattua rahaa hallintarekisterin kautta sijoitettu tuottamaan pimeitä veronkiertotuottoja miljoonia vuodessa.

    Jos Turja vääntäisi kättä Satosen kanssa, niin kumpiko voittaisi?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Arto on kova kundi, joka osaa hommansa.

    Arto on höhlä. Tyypillinen oikeistopoliitikko, ilme kuin olisi ihan pihalla...

    Äänestä

Pentikäinenkin jo mutisi, että rosvot kiinni, oli sen verran sekaisin.

Äänestä

On hurja!

Äänestä
  • Hillbilly Turja se on.

    Äänestä

Turjassa se on Suomen tulevaisuus!

Äänestä

Nyt on tilanne huolestuttava, jos Turja rupee nälkälakkoon.

Äänestä

Antakaa nyt ruokaa Turjalle!

Äänestä

Tänä aamuna Turja puhui todella hyvin ja paljasti taas monia kapitalistien valheita. Oli todella asiallinen vaikka kanssakeskustelija valehteli koko ajan.

Tämä kanssakeskustelija väitti, että ei ole osapuolena lakoissa. No eipä olekaan, kun hallitus tekee kaiken kapitalistien ja yrittäjien puolesta.

Samassa lähetyksessä ministeri Ikonen valehteli hallituksen olevan "koko kansa hallitus". Olipahan päivän vitsi! Ei ole ainakaan köyhien ja sairaiden hallitus...

Äänestä

Turja Lehtosen pakaroita katsoessa ymmärtää, minne Yhdysvaltalainen kollegansa, Jimmy Hoffa on jemmattu.

Äänestä
  • Mutta itse asiaan ei ollut mitään sanottavaa... :)

    Se on tietysti ymmärrettävää, kun hallitus on niin nolosti puolueellinen ja pelkkä kapitalistin juoksupoika.

    Äänestä

  • Tää oli hyvä!

    Äänestä

Oliko tämä se tyyppi SAK:n mainoksessa lihapatojen äärellä syömässä #TIRISEVÄÄ# läskiä

Äänestä
  • Läskiä tietenkin ja tirisevänä vielä parempaa.

    Äänestä

Kuka ottaisi tuon töihin?

Äänestä
  • ONko se ollut joskus töissä?

    Äänestä

Turja on oikein roteva ay-pomo.

Äänestä

Oikein nykyisen SAK:n mannekiini Turja on.

Äänestä

Nimi sopii olemukseen kyllä oikein hyvin.

Yleensä työpaikoilla ongelmalliset henkilöt on Jarkkoja sen olen huomannut. Jarkko aiheuttaa usein ongelmia työyhteisöissä ja kuuluvat usein liittoon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Turja on oiva esimerkki rappeutuneesta ja korruptoituneesta ay-rosvopäälliköstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu