Nainen, joka vaikeroiden huokaat perääni

Näen, miten henkäyksesi vuotavat tukahdutettuja haluja. Olet kuin nuotion hiillos, et pidä turhaa meteliä itsestäsi, mutta hohkaat hiljaista lämpöä ja voimaa. Välillä tuhahtelet ja tuulen voimasta vahvistut todellisen voimasi paljastaen. En halua heittää hiilille puuta, nyt on hyvä. Hiillos on tyyni ja kuumempaa kuin liekit.

Tulen aina muistamaan helottavat poskesi, janoisen katseesi ja nerokkuutesi. On sykähdyttävää kokea energian värähtelyjä seurassasi. Ilma välillämme kihelmöi. Se on raskas, kostea ja huumaava. Se ei ole pelkkää kehojen puhetta. Se on sielujen kiihkoa, iloa ja harmoniaa. Samanaikaisesti sinussa on räjähtävää voimaa ja selittämätöntä rauhaa.

Samaan aikaan olemiseni täyttää valtava ilo että suru. No, kyllä minä aina nousen jaloilleni, vaikka mitä tuntisin. Oli transformatiivinen kokemus tavata niin poikkeuksellisen sykähdyttävä ihminen. Pidähän lippu korkealla ja pysy totuudessa.

Tsau
29902
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Voi hyvän tähen siinä palstojen kasanoova...

Äänestä

Tämä selvä.
Tsaukki taukki

Anteeksi oli ihan pakko heittää tuo. Asiaan. Jos tuo on hyvä näin, ja olet tyytyväinen, onnea tiellesi sydämestäni toivon. Sinun valinta.

Äänestä
  • Ja toki ymmärrän valintasi, täysin vaikket ehkä usko.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ja toki ymmärrän valintasi, täysin vaikket ehkä usko.

    Vielä lisään myös, että totuus voi näyttäytyä uusin silmin. Elämä muokannut , tilanteet ja tapahtumat vaivanneet sen eri asentoon. Mutta silti totuus. Kaikki nämä samalta.

    Äänestä

Onko tilanne että nainen nuorempi ja vielä viriili🤔

Äänestä

Ihanasti kirjoitettu viesti. Olkoonkin sitten palstojen trollilta tai joltakin mielikuvitushahmolta. Mut mun sydän ja sielu huokaisee syvään ja toivoo että ihmiset uskaltaisivat enemmän kuulostella itseään syvällisemmin. Ja toivon totisesti, että kaikki löytävät oman sielunperheen jäsenensä myös tässä elämässä ja että pääsevät vielä toteuttamaan tuon kaiken käytännössä.

Kiitos! ❤️

Äänestä

Semmoset sitten sieltä… :D

Äänestä

Tää saa samaan aikaan melkein itkemään mutta myös naurahtamaan, tuhahdellen ja ihmetellen.
Että mitähän vttua, ei vaan nyt ymmärrä.
Minähän olen totuudessa pysynyt, toisin kuin joku muu. Nyt kun kerran tässä tilanteessa sitten ollaan että haluat lopettaa kaiken, syystä mitä en tiedä edes, voisit olla sen verran reilu että keskustelet kaiken selväksi suoraan. Tällä tavalla kaikki jää epäselvyyteen ja roikkumaan. Ehkä siellä noustaan jaloilleen, täällä ei näin. Toki sehän se tarkoitus onkin.

Äänestä

Tällaiset viestit on täyttä höpöä,älkää vaan ottako tosissanne.

Äänestä
  • Ei kannata aliarvioida muita, jos esim itse uskoo jokaiseen samaisen miehen plöräykseen kun vain muistaa ylistää naisena esiintyen itseään

    Äänestä

Miten sä jaksat nähdä noin paljon vaivaa turhan tähden 🤔

Äänestä

Kai jokaisella tääl on joku taivas
Johon maailmalta piiloutua voi
Ehkä puoli pulloo puolalaista votkaa
Tai biisi, joka päässä aina soi

Mä silitän sun silmäluomii
Ja sydän meinaa pakahtuu, kun
Jokaisell' on täällä joku taivas
Mietin, tiedätköhän, että sä oot mun

Äänestä

Onko tämä ote pelimiehen kirjasta, valmiiksi opetellut vuorosanat joita toistaa? Toistaa jokaiselle naiselle.
Vai oliko aito muistikuva runolliseen muotoon taiteiltuna, muistikuva sykähdyttävästä hetkestä?

Ehkä vastaus jää saamatta. Ja muurit pystytetään jälleen. Sillä pelimies on aina pelimies vaikka hän sen miten selittäisi...

Äänestä

Tsau kulta 😂

Äänestä
  • Tsau😏

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Tsau😏

    Et käyttänyt tilaisuutta hyödyksesi. Se on ihan ok, olen itse samanlainen, paitsi en yritä pitää lankoja käsissäni.

    Äänestä

Teet virheen ☺️

Äänestä
  • Siltä alkaa tuntumaan, kun menin ja rakastuin häneen…

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Siltä alkaa tuntumaan, kun menin ja rakastuin häneen…

    Virhe on se että luovutat sen rakkauden suhteen. 🙂

    Äänestä

Tiiän ettei tää oo sulta 🤠 Mutta silti taas nii sopis tähän hetkeen missä yhteytemme on. Aivan ihana kirjoitus. :) Tälläsiä on ihana leikkii et noin pamjo huikeita hyviä sanoja ja kehuja ois muka just mulle.
Verkkari-puku N tai nii sä sanoit.. :D
Ja joo ymmärrän että näin on paras kaikella tapaa ja yritän jatkuvasti pysyy totuudessa ja myös panostaa siihen mitä on oikeasti jo luotu ja mistä vastuu.

Äänestä

Olen tukahdutettu, hiljennetty, mitätöity, myrkytetty, vahingoitettu. Minut on yritetty tehdä näkymättömäksi ja äänettömäksi.

Mutta sinä näet minut. Sinä kuulet minua. Sinä tunnet minun lämpöni. Elämän nälkä itää yhä hiljaa piilossa, hohkaa lämpöä hiilloksessa. Se ei vaadi mitään, se ei pyydä mitään, se lämmittää minua ja se lämmittää sinua.

Äänestä

❤️‍🩹💔🙂

Äänestä

❤️❤️❤️🥲

Äänestä

😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

🔞 K­­­u­u­­m­­a­t­­­ ­­t­­y­­­t­­ö­t­ ­­­o­­d­­­o­­­t­­­t­a­v­­a­­­t­­ ­­s­­­i­­­n­­­u­­­a­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18302548

🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

Äänestä

Vielä löysin tämän. Yhä mietin olikohan tämä sinulta rakas ystäväni. Olet niin lämmin ihminen, kaipaan lämpöäsi. Tunnen jäätyväni ilman sinua.

Äänestä
  • Jatkan, muistan sanasi jotka minulle sanoit irl: Pidähän lippu korkealla ja pysy totuudessa.

    Äänestä

paljon vaivaa turhan takia . se ei ole kovin älykästä

Äänestä

Vain tosissaan rakastavat kirjoittavat täällä tähän aikaan… se tuntuu rakkaudelta. Ikävöinyt niin paljon ja niin pitkään. Nukkuakin täytyisi, aamu on aikainen herätyksineen.

Äänestä

Joka kerta kun vajoaa tunne-elämän mereen, pinnallepääsy vie aina enemmän aikaa... Ehkä joku kerta jääkin lopullisesti pohjalle...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näen, miten henkäyksesi vuotavat tukahdutettuja haluja. Olet kuin nuotion hiillos, et pidä turhaa meteliä itsestäsi, mutta hohkaat hiljaista lämpöä ja voimaa. Välillä tuhahtelet ja tuulen voimasta vahvistut todellisen voimasi paljastaen. En halua heittää hiilille puuta, nyt on hyvä. Hiillos on tyyni ja kuumempaa kuin liekit.

Tulen aina muistamaan helottavat poskesi, janoisen katseesi ja nerokkuutesi. On sykähdyttävää kokea energian värähtelyjä seurassasi. Ilma välillämme kihelmöi. Se on raskas, kostea ja huumaava. Se ei ole pelkkää kehojen puhetta. Se on sielujen kiihkoa, iloa ja harmoniaa. Samanaikaisesti sinussa on räjähtävää voimaa ja selittämätöntä rauhaa.

Samaan aikaan olemiseni täyttää valtava ilo että suru. No, kyllä minä aina nousen jaloilleni, vaikka mitä tuntisin. Oli transformatiivinen kokemus tavata niin poikkeuksellisen sykähdyttävä ihminen. Pidähän lippu korkealla ja pysy totuudessa.

Tsau

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu