Luonnonmuodostelmana Vuosaari oli uskomattoman kaunis kokonaisuus. Mutta miksi poliitikkojen ja gryndereiden annettu tuhota loistava alue. Nykyisin rakennettu Vuosaari rakennettu jo aivan liiaan täyteen todella rumia ja rakennusteknisesti ala-arvoisia taloja. Vuosaaren tuhoaminen on SDP:n korruption muistomerkki. On suorastaan perverssiä, että johtavat poliitikkomme Halosta ja Lipposta myöten käyvät siellä ja ylistävät alueen rakennuksia. Lipponen ja Halonen ylistävät roskarakentamista. Mitä se kertoo heidän tasosta. Nämä poliitikot ovat kulttuurin luojina läpimätiä. He tuhoavat kultuuria ja heittävät ihmiset fyysesti ahtaaseen ja sosiaalisesti ahdistavaan kurjuuteen. He ovat rosvovaltion ostettuja kätyreitä. Vuosaari on nyt täynnä taloja, joiden tulevaisuus on huono. Ne on niin huonosti rakennettuja, niistä ei tule jäämään mitään perittävää lapsille eikä lastenlapsille. Haluatteko sijoittaa rahanne sellaiseen?
Vuosaari on roskarakentamisen keidas
arkkitehdas
1194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
eli monitasoristeystyömaa on todella surullista katsottavaa. Luontoa raiskataan kuin viimeistä päivää. Seutuna se oli erittäin kaunis. Millä oikeudella kaikkea arvotetaan kun todelliset arvot ovat aivan muuta. Lipponen ja SDP ovat pahan akseli, siitä ei liene epäselvyyttä.
Suomi olisi paljon parempi ilman viimeisintä vuosikymmentä, mutta todellinen taituri on se, joka pystyisi vahingot korjaamaan. Paheksuntani saa Paavo, mitä menit tekemään ja miksi sen teit??