Suomalainen on sellainen että jos jollekin laittaa Facebook kaveripyynnön niin ei voi laittaa viestiä että "sorry en voi ottaa kaveriksi kun olen varattu" tms. Sen sijaan estetään facessa.
Kumminkin jos kännissä nähtäisiin niin hyökkäisit kaulaani ja suutelisit. Tuota en ymmärrä suomalaisissa naisissa. Vaikuttaa että kyse on enemmänkin sitten järki-avioliitosta kuin rakkausavioliitosta.
Kumminkin jos kännissä nähtäisiin niin hyökkäisit kaulaani ja suutelisit. Tuota en ymmärrä suomalaisissa naisissa. Vaikuttaa että kyse on enemmänkin sitten järki-avioliitosta kuin rakkausavioliitosta.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei tuo taida mikään yleinen toimintamalli olla. Olisikohan se nyt taas peiliin katsomisen paikka?
Tulikohan mieleesi että on naisia
Joille tulispaljon näitä outoja kaveripyyntöjä
Joille sanoa kiitos ei .
Joten on helpompi rajoittaa kaveri ja viesti pyynöt niin että itte lähettää eka viestin ja avaa yhteyden ...
Naiselta
Ei facebook kaveripyyntö ole mikään treffipyyntö ja siihen olisi outoa vastata olevansa varattu. Olet kummallinen. Jos joku kännissä haluaa olla kaverisi niin älä odota liikoja. Pikkunaiset nyt vaan on tuollaisia kännihalailijoita.
Voi olla tauolla face.
Itse en ota enää lainkaan uusia kavereita. Entisetkin olen karsinut muutamaan. Ei ne vaan ole mitään kavereita siellä vaan liian uteliaita ihmisiä. Kaverit ottavat yhteyttä soittamalla, s.postilla tai tekstiviestillä. Ennen tuli myös kirjeitä kirjoiteltua kavereiden kanssa, ei enää.
Hyvä Ap, järkiliitosta on kysymys👍
Ei ole tarkoitus olla epäkohtelias, mutta mulla on sellainen periaate, et en hyväksy tuntemattomia kaveriksi. Pitää olla edes tuttu, että voisin hyväksyä.
Kaikki kaverit on jotain sukulaisia, entisiä työkamuja, koulukamuja tai lähimpiä kavereita / ystäviä. En ole siitä tinkinyt, mutta ei ole tarvetta myöskään estää tai ghostata ihmisiä. Vastailin muuten vain.
Se on se ätmin vitsaus ollut varmaan läpi elämän. Feikkirofiilit estetään ja naiset ei halua limanuljaskaa elämäänsä seuraamaan, ätmin keino tähän on harrastaa sitä sitten laittomasti. Tajuat varmasti itekin mikä säälittävä pel le olet.
Nykyisin tulee paljon sellaisia feikkiprofiilin kaveripyyntöjä. Joku on onnistunut tekemään tutun nimellä profiilin ja kopioinut vielä jonkun facebook kuvankin siihen. Nyt ei kannata edes tuttujensa kaveripyyntöihin vastata, ellei ole ihan varma, että toinen on oikealla asialla. Nuo feikkiprofiilit alkaa pyytelemään salasanoja, rahaa lainaksi tms.
Vielä pahempi on Kun ne soittaa tekaistuihin töihin
Pitää olla tosi tarkkana
Se on nykyajan some elämää ja tyhmät naiset.
En nyt aina oikein ymmärrä.
Tämän.sanon.usein.silti aina ensimmäisenä kun.jotain jos nähtäisiin.
Sekin on minussa sisään "rakennettu" sanonta, koska inhoan päällehyökkäöväisyyttä.
On.parempi olla varovainen.
Siksi kai olen tälläiseksi syntynyt.
Laittaisko vielä sydämiä perään.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Vittu tämä kuuma narttu -> https://siz.la/hotcat21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞