Mother Russia

Mie en vain ymmärrä sitä että USA saa hyökätä mihin tahansa maahan jollakin tekosyyllä niin kukaan ei sano mitään. Mutta jos Venäjä hyökkää niin hirveä meteli ja kurat housussa SUKA!

6

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No, ymmärrykselleen ei kai sitten mitään mahda.
      Yhden pisteen vihje: USA on yleensä ollut puolustamassa ihmisoikeuksia, vaihtelevalla menestyksellä tosin. Venäjä taasen on alistamassa, raiskaamassa, tuhoamassa ja valloittamassa alueita itselleen.

      • Mitä USA teki Irakissa? Pommittivat siviiilejä ja nauroivat päälle.


      • Anonyymi
        Spetsnaz kirjoitti:

        Mitä USA teki Irakissa? Pommittivat siviiilejä ja nauroivat päälle.

        Siellä oli ne weapons of mass destruction. Se oli se smoking gun. Hyvin ovat piilottaneet kyllä. Ehkä ne vielä joskus vuosisatojen päästä löytää ne jostain päin Irakia. Madelaine Albrightiltakin toimittajat aikanaan tivattiin kun Irakia pommitettaessa kuoli yli puoli miljoonaa ladta, että eikö hinta tälle voitolle ole liian kova? Siihen vastasi Maddie vaan että kyllä tämä on tarkasti laskettu kannattavaksi.


      • Anonyymi
        Spetsnaz kirjoitti:

        Mitä USA teki Irakissa? Pommittivat siviiilejä ja nauroivat päälle.

        Samaahan ne teki Jugoslaviassa, Serbiassa, Libyassa ja Vietnamissa, Koreassa yms. Oikeastaan taitaa olla toinen maailmansota milloin viimeksi puolustivat jotain muuta kuin omia taloudellisia intressejään. Karmeeta siviilien teurastusta ja koko lailla turhaan.


    • Anonyymi

      Siis lasta. Liian isot sormet kännykällä kirjottamiseen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      69
      3034
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      43
      2963
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      50
      2302
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      340
      1966
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1739
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1565
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1368
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1227
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1146
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1106
    Aihe