Peräkammaripojat ei voi kuin kateellisena netistä katttooo:
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/24f0d01f-ecc9-46f9-b010-66abe88739a3
Toiset ne ossaa ja toiset ei, tilu lilu lei.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/24f0d01f-ecc9-46f9-b010-66abe88739a3
Toiset ne ossaa ja toiset ei, tilu lilu lei.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Koirat haukkuu, menestyjän karavaani kulkee.
Sensijaan SDP:n koiravankkuri ajoi kännissä kieroon rinteeseen
jumiin jääden , lisään edelliseeni
Miksiköhän Sanna jutut on lehdissä aina viihde osiossa?
Koska hän ei ole enää mukana politiikassa.
Totta, poliitikko aikoina Sanna jutut oli Seiskassa, ei Iltalehden viihde osiossa.
Sanna tekee töitä Tony Blairin instituutiolle. Tony Blair on todella inhottu mies Englannissa.
Mutta, pääasia, että rahaa tulee.
Siellä joku kateuksissaan vinkuu, kuten odottaa saattoi.
Sikäläiset "persut" inhoavat sielläkin fiksuja kansakunnalle mainetta ja mammonaa tuovia.
Jopa siis hevosnaamat voivat olla kateellisia, kuten Sanna Ukkola on Suomessa osoittanut.
Oligarkeille tehään hommia. Raha ei haise!
Istuu pankkinsa päällä.
Wanhan kansan viisauksia ja pitää paikkansa.
SDP hallitusta haukkuu, menestyjän karavaani kulkee. SAK ovensa sulkee, rahat meni
Limusiini palvelua vailla oleva, mansen plikka kirvesmiesten unelma!🤭
Ihana Sanna 😘😍🥰
Tyttö pieni makeampi makeaa
Siis kusettamalla ja feikkaamalla rahaa vai? Ei minkään arvoista.
Sannahan puhuu paremmin kuin Ruunebergi ei siis mistään kusettamisesta tai feikkaamisesta voi olla kyse
Vasemmisto ihailee porvareita, jokainen haluaisi olla sellainen muttei siihen pysty.
Sanna pystyy...
Tyhjän jauhamista, hanki elämä, demu tms. matelija.
Lyhkäset piuhat.
Sanna on brunetiksi ihan tyylikäs pimu
Minkä ikäinen muuten ex pääministerimme on?
Näyttää olevan 38 vuotias eli nainen parhaimmassa iässä
Strategia strippaa
Ihan hyvä muna Sannalla on
"VERIRAHOJA"!!!
Blair palkkasi Sannan koska Sanna on niin älykäs
Puhuuko Sanna Marin kirjakieltä?
AIVAN HULLU, EI PIDÄ MAKSAA YHTÄÄN PUHUMISESTA JA VALEHTELUSTA.
Sannahan on parempi kuin Sarasvuo. Kvartaalitalous ei hölmöihin enää uppoa joten Sanna on mies paikallaan.
Heh luin nopeasti että keskustelun aihe on Sanna tahtoo rahhaa mutta se olikin muuta
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ab0dd44c-0d5b-4faf-83de-a5073b8f9ce1
Ruotsissa Sanna Marin on sankari. Vei Ruotsinkin Natoon. Sanna Marin on arvostettu Ruotsissa, meillä ilkeät ja pahansuopaiset sekä läpeensä kateelliset persut maalittaa.
Se on ihan turhaa. Hän on haluttu puhuja ja siitä maksetaan. Hän siis pystyy siihen mihin luuseripersut ei kykene ikinä.
Kun American Politico listasi vuoden 2022 eurooppalaiset vaikuttajat, Marin oli ykkönen "unelmoijien" joukossa – Euroopan vaikuttajat jakautuvat tässä sen mukaan, minkä tyyppistä valtaa heillä on: tekijät, haaveilijat ja häiritsijät . "Vaatii erityistä poliittista terävyyttä, että katkeaa vuosikymmeniä kestänyt ulkopolitiikka, joka on halventavasti nimetty oman maan mukaan. Mutta Sanna Marinin alaisuudessa Suomea ei voida enää syyttää suomettumisesta", perusteltiin.
Onko siellä osio päihteiden käytössä kunnostautuneet poliitikot?
Joo siellä kerrotaan miten alkoholismi periytyy Purran geeneissä. Salajuoppona Purran silmäpussit on sinertävät ja turvoksissa. Meikkikään ei auta. Kun äiti oli alkoholisti, melko varmasti tyttärelkäkin taipumuksia!
https://www.aamulehti.fi/tekstarit/art-2000010274523.html
Kun 1.4 leikkaukset realisoituu, saa moni persukin todeta, että tyhmyys tiivistyi,kun tuli äänestettyä persuja.
Eliittipersut on pettäneet äänestäjänsä. Ei pitänyt vähävaraisilta leikata eikä heikentää työehtoja. Purra on perkeleestä, paholainen ihmisen muodossa.
Isäni oli alkoholisti. Minusta tuli absolutisti. Tulin siinä suhteessa äitiini.
"Kateuskortti" on vain yksi monista nolouksista, joita sannanpalvojat lätkii ympäriinsä. Jos Sannaa ei arvosteta, eikä kunnioiteta ja häntä pidetään narsistina ja halpamaisena äänestäjänsä ja isänmaansa pettäneenä puppupopulistina, niin miten ihmeessä tällainen voisi herättää kateutta? No, mitäpä äärivasemmistolainen sannanpalvoja ei tekisi puolustaakseen puujumalaansa. Sitä vain ihmettelen, että kun Sanna osoittautui eliitin huoraksi, jolle mikään isänmaassa ei ole pyhää, niin miten ihmeessä häntä edelleen palvotaan? Vastaus on yksinkertainen: tehokas aivopesu toimii.
Niin, ihmiset on niin tyhmiä. Vaikka Sanna käryäisi mistä ,niin osa porukkaa puolustaa sitä raivoisasti.
Kerrotko mistä on kärynnyt? Olet niitä pelleporvaripersuja, joiden elintasoa vauhdittaa tuhti toimeentulotuki!
Kun demari äkkirikastuu, niin hänestä tulee automaattisesti porvari. Kaikki muuttuu.
Elämäntavat muuttuvat hienosteluksi ja ökyelämän esittelyksi. Luksuslomia, juhlimista kalliissa lomakohteissa ja hotelleissa ja ravintoloissa.
Ystäväpiiri muuttuu. Ympärillä pyörii julkkiksia ja muita ökyelämän ihmisiä.
Näin mututuntumapersu keksii selityksiä. Pitäskö säkkiin pukeutua. Ja mistä tiedät, että demareissa on äkkirikastuneita, joista onkin tullut sitten porvareita?
Kerropa mikä on salaisuutesi, kun näytät oikein tietävän mikä Demarista tulee, jos hän ei ole pudonnut persujen köyhyysloukkuun.
Nyt sun pitäs vihdoin tajuta, että koulutus on ollut demareille tärkeää. Sen myötä on päässyt hyväpalkkaisiin hommiin ja pikku hiljaa varallisuus on karttunut, kun on aina ollut töissä, jatkuvasti.
Äkkirikastuneet on lähinnä lottovoittajia, mutta toimeentulotukianauttiva persuhölmöläinen arvuuttelee pähkähulluja rikastumisista.
Marin ansaitsee rahansa itse. Aikaisemminhan te olitte huolissanne, josko hän saa velkansa maksettua! Saa hän ne itse ansaitsemansa rahat käyttää haluamallaan tavalla, vai halusitko niitä jotenkin rajoittaa?