Ateistit tahtovat ydinsotaa

Anonyymi-ap

Emmanuel Macron tahtoo lähettää joukkoja Ukrainaan sotimaan Venäjää vastaan. Sillä ja Venäjällä on ydinaseita. Seurauksena olisi ydinsota.

On selvää, että Macron on ateisti eikä mikään aito kristitty. Ihan niin kuin Sauli Niinistö ja rouva Jenni Haukio. Sisältä ateisteja, päältä kristittyjä.

Sillä erotuksella, että Macron on avoimesti sekularismin kannalla ja ateisti. Skeptikko.

10

227

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerätään maailman uskovat yhteen paikkaan ja silminnäkijä sanoi nähneensä valon ja kaikki oli poissa 🤣

    • Anonyymi

      Ydinsota ei ole vältettävissä; kuinka paljon paskaa haluat syödä sitä ennen turhaan?

      • Mitään ydinsotaa ei ole tulossa, sillä kukaan osallistujista (oli sitten aloittaja tai jatkaja) ei pystyisi voittamaan sotaa. Joskin aloittaja tulisi olemaan varmasti kokonaan tuhoutunut.

        Helppo tapa tunnistaa sodankäynnistä ja politiikasta täydellisesti tietämättömät on siitä, että he puhuvat jostain ydinsodan mahdollisuudesta.


    • Anonyymi

      Ottaen huomioon millaisia romuja Venäjän perinteiset aseet ovat olleet voi olettaa, että Venäjän nuket ovat suurimmaksi osaksi ruostuneita romuja ja melkoisesta osasta upseerit ovat salaa myyneet radioaktiivisen materiaalin mustassa pörssissä omaksi tuotokseen. Hyvä jos 10 % on lentokykyisiä, ja nekin todennäköisesti putoaisivat ennen aikojaan. Ja tietenkin jos Venäjä onnistuisi jotenkin laukaisemaan ydiniskun länsimaat vastaisivat omalla ydiniskullaan, eikä Venäjästä sen jälkeen olisi enää paljoa jäljellä...

      • Anonyymi

        Lapsellista. Venäjä voisi yksin tuhota koko maapallon ydinaseillaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lapsellista. Venäjä voisi yksin tuhota koko maapallon ydinaseillaan.

        Tämä oli totta n 10 v jopa 5 kertaan, mutta ei enää!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lapsellista. Venäjä voisi yksin tuhota koko maapallon ydinaseillaan.

        Ja he ovat niin hulluja että voisivat sen tehdäkin. Mutta meidän ei pidä antaa hullujen ihmisten uhkailujen pelotta meitä.


    • Anonyymi

      He saavat sen 5 v sisällä!

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      36
      1256
    2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      58
      1025
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      943
    4. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      56
      904
    5. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      51
      781
    6. 65
      768
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      81
      716
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      38
      688
    9. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      82
      682
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      30
      625
    Aihe