Ihan perussääntö on

Että suojatien eteen pysähtynyttä autoa EI ohiteta. KULJETTAJA oli syytteen mukaan ohittanut suojatien eteen viereiselle samansuuntaiselle kaistalle pysähtyneen auton, jossa matkustivat autokoulun liikenneopettaja ja oppilas.
1154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aloittajalla virhetietoa: Suojatien eteen pysähtynyttä autoa ei ohiteta itse pysähtymättä, ohittaa saa mutta ensin pysähtymällä siihen ohitettavan rinnalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että suojatien eteen pysähtynyttä autoa EI ohiteta. KULJETTAJA oli syytteen mukaan ohittanut suojatien eteen viereiselle samansuuntaiselle kaistalle pysähtyneen auton, jossa matkustivat autokoulun liikenneopettaja ja oppilas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu