Ja osoittaa sillä keinoin julkisesti olevasi ympäristörikollinen?
Ilkeätkö ajaa pakoputkiautolla?
Anonyymi-ap
32246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ajan. Ei ikinä sähkövatkainta minulke.
Kyllä ajan käytän E - 85 biobensaa.
Sähköautolla ajan. Sähkö tehdään siihen kivihiilellä ja öljyllä. Luonto kiittää.
Ei ole näköjään Venäjällä vielä Internettiä suljettu, kuten ovat suunnitelleet.
Ei mullakaan ole sellaista töpseliä, mikä erottelisi tuuli-, aurinko-, vesi-, ydin-, kivihiili-,.. mitä näitä nyt on, sähkön.
En siis osta, enkä maksa ylimääräistä sähköstä muka ekotekona.
Katsokaa, kun Arttu Harkki kertoo teille totuuksia sähköautoista.
https://www.youtube.com/watch?v=R6muJIIeTaw
En minä sillä mihinkään juuri aja, mutta tyhjäkäytän huvikseni kaltaistesi vihervammaisten ipanoiden lastentarhan aidan vieressä.
Vähän öljyn savua ilmaan
No totta munassa ajetaan noin 20vuotta vanhalla autolla,,, käydään noin kaksi kertaa viikossa hakemaan ruokaa meille ikäihmisille, joita te kutsutte vanhuksiksi?
Se auto on vain väline jolla siirrytään paikkaan A ja B.
Lavetin kyydilläkö palautuu aina määränpäästä B lähtöpaikkaan A?
Ompahan omilla rahoilla ostettu ei tarvittu veronmaksajien tukiaisia
Tulee uusia keinotekoinen polttoaineet markkinoille tulevaisuudessa
Ajan kriisi dieselillä
Mitä se oikein on
Kävin just tankkaamassa tankin täyteen.
Sähkön säästäjät ovat teiden tukkoja.
Alinopeudestakin sakotetaan!
Pakoputkikriminaalit tulee haastaa joukkokanteella oikeuteen ympäristön turmelemisesta. Yhteystiedot saa Traficomilta.
Sinne ne kuuluu akkuautoilijatkin. Akkujen valmistus kuormittaa ilmastoa ja akkuautojen renkaat kuluvat nopeasti aiheuttaen mikromuoveja maaperään ja vesistöihin.
Eihän muita autoja ole olemassakaan?
mie laittoin isomman patoputken autooni ni kylä lähtee
Mitä järkeä on ostaa ensin monenkymmenen tuhannen auto ja sitten RÄJÄYTTÄÄ se, kun ei ole VARAA korjata sitä?
https://www.youtube.com/watch?v=7_9aVzf5fC4
Kaikilla ei ole räjäytysfirmaa sponsorina!
Kysymys pitäisi olla muotoiltu, mitä järkeä ostaa auto josta tulee räjäytyskelpoinen 1mm painauman takia pohjassa.
Kyllä ne akut ovat tuon ikäisessä muutenkin tiensä päässä. Olisi pitänyt laskea onko varaa maksaa 20 000 euroa uudesta akkupaketista jo käytetyn rahan päälle, jotta autolla voisi vielä ajaa.
Kankkulan kaivoon meni jätkällä rahat, kun ei ollut varaa.
Lommon takia koko auton takuu meni ja autosta tuli räjäytyskamaa. Ei silti, etteikö olisi kallista muutenkin.
Ilkeän. Alla 1988 Chevy Van..ja arvaa paljonko hörppää satasella. Liikennevaloissa piruuttani kaasuttelen. Miehekäs örinä ja katku nousee putkesta, joka sekään ei ole ihan vaatimaton.
Onko se varustettu moottorilla, jonka tyhjäkäyntiääni on desi-desi-desi-desi...
Päätin jäädä eläkkeelle.
En tarvitse autoa enää muuta kuin kauppareissuihin!
Työmatkoja varten tuo on pakko.
Uudet polttomoottori autot sai jatkoaikaa vaikka kuinka paljon,sähköautot on vain yhden ajan hullutus. CO2 ei vaikuta ilmastoon kuten on väitetty,vain hörhöt uskoo enää siihen ,lämpötilan vaihteluista vastaa vain aurinko ,miten milloinkin lämmittää. Ihminen ei siihen pysty vaikuttamaan. Toivoittavasti maapallo pysyy radallaan ja auringon teho suht vakiona,vain tuolloin lämmönvaihtelu pysyy siedettävissä rajoissa planeetan päällä vuosittain.
Onneksi monet kaupungit kieltävät saasteautoilun kaduillaan, niin on asukkailla puhtaampi hengitysilma.
Bensan tilalle tulee vaaralliset saasteakut.
Lisäksi monet kaupungit kannustavat asukkaita käyttämään julkista liikennettä, pyöräilemään ja kävelemään auton sijaan.
Niin kauan, kun ovat laillisia, niin ei ole rikollista. Monella ei edes ole varaa mihinkään patteriautoon.