Ei Orpo ja Purra ole lakossa

Miksi heidät silti yhdistetään tähän lakkoiluun?
15172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Jep, ei heillä ole mitään tekemistä asian kanssa. Pitää syytellä niitä lakkoilijoita.

Äänestä

Vasujen probagandaahan se, meillä on voimassa oleva työehtosopimus, vain toinen osapuoli -lakkoilijat- ei noudata sitä.

Äänestä
  • Voi sinä sivistymätön persu, se kirjoitetaan "propaganda". Eikä työntekijäpuoli ole mitenkään hyväksynyt näitä työlainsäädännön muutoksia, ne on hallitus yksipuolisesti runnannut.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Voi sinä sivistymätön persu, se kirjoitetaan "propaganda". Eikä työntekijäpuoli ole mitenkään hyväksynyt näitä työlainsäädännön muutoksia, ne on hallitus yksipuolisesti runnannut.

    Työntekijöiden pitää hyväksyä kaikki hallituksen toimet, koska se on vaaleilla valittu hoitamaan Suomen asioita. Ei ole mitään järkeä siinä, että yksittäisiin asioihin pitäisi jonkun ryhmittymän saada omia tavoitteitaan läpi. Hallitukset ovat aina runnanneet enemmistönä asioita läpi, vaikka oppositio niitä vastustaisikin.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Työntekijöiden pitää hyväksyä kaikki hallituksen toimet, koska se on vaaleilla valittu hoitamaan Suomen asioita. Ei ole mitään järkeä siinä, että yksittäisiin asioihin pitäisi jonkun ryhmittymän saada omia tavoitteitaan läpi. Hallitukset ovat aina runnanneet enemmistönä asioita läpi, vaikka oppositio niitä vastustaisikin.

    Niin pitäisikö jatkossa myös Martoilta kysyä mitä mieltä he jostain uudistuksesta ovat? Entä Olutseuralta?

    Äänestä

Hehän aiheuttivat sen,oletko ihan Idiootti persu.

Äänestä

Homokommari pidä pääsi homovaari kiinni.

Äänestä

Myöskään AY-pomot eivät ole lakossa, vaan nostavat yhä 20 tonnin kuukausipalkkaansa iloisina.

Äänestä
  • Lakko on heille iloinen asia.

    Äänestä

  • Entäs EK:n pomot sitten?Kuinkas isoa palkkaa he kuittaavat?

    Äänestä

  • Tienaavat enemmän kuin töissä lakossa😀.

    Äänestä

Painavat töitä niska limassa sillä välin kun ahtaaja pötköttelee. Kumman puolella sympatiat 🤔🤔

Äänestä

Kyl vaan ovat molemmat kieltäytyvät aloittamasta neuvotteluja kasvokkain.

Pelaavat aikaa jotta saavat runtattua tahtonsa läpi seurauksista piittaamatta!

Äänestä

Kakarat ovat oppineet ne sanat lausumaan ja sitä toistetaan kuin 4-vuotiaat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi heidät silti yhdistetään tähän lakkoiluun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu