Viinerivalssi

Söin viinerin mansikka raparperihillolla. Se maksoi 0.97 tai 0.98€. Ruokajuomana freesasi energia cola. Ja jälkkäriksi meni 2kpl riisikakkusia. Olo on hyvä ja positiivinen ja nälkäkin tuntuu poistuneen, eli jees. Miten teidän päivänne on sujunut?
6343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vituix män. Ruokajakelusta ei saanut muuta kelvollista kuin paketin kuitupitoisempaa paahtoleipää ja litran banaanijugurtin. Pussillisen kalapullia heitin roskiin en sentään mitään sianruokaa ala syömään ja puolimätiä banaaneja en ottanut. En olisi ottanut kalapulliakaan mutta koska nyytissä ei lukenut mitä niin oli pieni toive olisivat olleet kasvispalleroita.

Eivät nekään hyvää ole mutta syömäkelpoisia.

Äänestä
  • No voi vttu olisit paistanut ne kalapullat pannulla niin että tulee kunnon ruskea paistopinta. Siten olisit pystynyt syömään. Kyllä ne nälässä menee paremman puutteessa. Ranskalaisia perunoita saa halvalla, niitä lisukkeeksi.

    Äänestä

Vaalimaan Rajamarketissa on nyt ale. Maraboun suklaalevyt on 0,99 €/kpl.
Normihinta olisi 3,25 €, mutta kun päiväykset paukkuu .
Peukalonhangallinen suklaata piti rohmuta ja murukahviakin hamsteroin
jonkin verran kun sitäkin taloudessa kuluu. Olisi ollut jotain juustojakin
poistomyynnissä ja 200 purkkia elilaista Nutellaa. Ei maistu eläkeläiselle.
Kyllä tarjouksiin kannattaa tarttua.
Viinereitä en himoitse, mutta sen -30% rahka- tai raparperipiirakan otan.
Kiva on sellaista päiväkahvien kanssa napostella parinakin päivänä.

Äänestä

Syön joka päivä viinereitä,pullaa,namua ja olen normimitoissa 158cm/187kg.

Äänestä

🍓🎵🥤

Kuljin kaupungin katuja, aurinko paistoi taivaalla. Ihmiset hymyilivät, kaikki oli niin kaunista. Päätin piipahtaa kahvilaan, herkutella vähän taas. Viineri ja energiajuoma, ne antavat voimaa.

🌞🎶🍰

Istun tässä nyt, mieli on niin kevyt. Kahvilan tunnelma, se saa mut hyvälle tuulelle. Kulinaristin unelma, täällä olla saa. Kaikki on hyvin, tässä hetkessä mä saan olla vaan.

☕🎵🍪

Äänestä

Syön joka päivä papuja törpöstä peukalo keskellä persereikää.

t eläkeläisuuno, perähikiä. Savo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Söin viinerin mansikka raparperihillolla. Se maksoi 0.97 tai 0.98€. Ruokajuomana freesasi energia cola. Ja jälkkäriksi meni 2kpl riisikakkusia. Olo on hyvä ja positiivinen ja nälkäkin tuntuu poistuneen, eli jees. Miten teidän päivänne on sujunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu