a-studio eilen

Anonyymi-ap

eilen,missä Krista Kiuru oli sitä mieltä,että hallitus on viemässä meitä 30 luvulle piika,renki yhteiskuntaan.. naurettavaa puhetta. Emme ole unohtaneet näitä punakapinan aikoja jolloin punikit oli viemässä meitä naapurin alaisuuteen. Siksi me oikeustolaiset pidämme asiat kunnossa...

11

606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SDP:n "KuoliaaksiPuhuja" Kiuru munasi itsensä ja koko Sossupuolueen !

      Vanha Sanonta ;
      - SDP-SosiaaliDemokraatit Valehtelee Aina ! - Pitää Paikkansa ! - Tosi On !

      SYYLLISIÄ - tähän vaikeaan tilanteeseen On Ainoastaan ;
      - SDP ja ÄäriVasemmisto ja MyrkynVihreät + VasemmistoKepu !

      Noi PASKIAISET - on Ainoastaan SYYLLISIÄ - Katsokoon Peiliin !

      • Anonyymi

        l

        A-ohjemassa oli tosiaankin, Laulava-LihaPulla !

        SDP:n Kiuru oli Livertämässä Sossujen Valheita !

        - - - - - Miten Se Kehtaakin ? - SiiS Miten ? ? - - - - -

        l


      • Anonyymi

        Kiuru väärässä . Nyt halutaan valtion ja oligarkkien valtaa ja kansan orjuutta . Kuka on Putin orpo. Purra hallaaho . Häkämies on oligarkki nuolija .


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😋 ­­N­­y­m­­f­o­­m­­a­­­a­­­n­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Sain Kiurusta vaikutelman sairaasta ihmisestä.Ei demareilta löydy toisenlaista henkilöä näihin keskustelu tilaisuuksiin.

      • Anonyymi

        Onko tuo SDP:n kiuru iha pöljä ?
        vai näytteleekö se tyhmää tolloa ?


    • Anonyymi

      Kaikkialla se on huomattu, että kommunismi tarvitsee vastakappaleen tasoittamaan ja luomaan yhteiskuntarauhan. Kiuru pilasi jo soten, joten ihmetellä täytyy niitä, jotka hänet vielä valitsivat.

    • Vastapuolen eli tässä tapauksessa hallituksen tavoitteiden nimittely vain osoittaa, että paukut on lopussa ja jäljelle jää vain asioiden suhteeton paisuttelu, jolla asianomainen saattaa itsensä naurunalaiseksi. Näinkö SDP tavoittelee kannatuksen nousua?

      Se, että hallituspuolueiden kannatus ei ole kärsinyt meneillään olevasta tilanteesta, osoittaa vain sen, että puolet kansasta kannattaa hallituksen toimia. Ne, jotka eivät viime eduskuntavaaleissa äänestäneet, olkoot hiljaa.

    • Anonyymi

      Rydman PS vastaan Kiuru SDP 6-0 Rydmanille. Eilisen A-studiossa nähdyn perusteella ei ollut ihme että edellisen hallituksen aikana STM ja THL olivat usein "napit vastakkain". Kiuru jauhoi tyypillistä demari jargoniaa ja puhui toisen haastateltavan puheen päälle.
      Prole

    • Anonyymi

      Kiurun kohdalla päteneen sanonta, piru oot jos Porista oot...

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Koko familia taas lehdissä jauhamassa vanhoja asioitaan

      Nyt menee familialla lujaa. Martina ja äiti MeNaisissa (taas) ja Esko IS:ssa. Kuinkakohan monta kymmentä kertaa nuo sam
      Kotimaiset julkkisjuorut
      352
      1397
    2. Minkä ikäistä ikävöit?

      Minkä ikäinen hän on ja mitä hän sinulle merkitsee/merkitsi?
      Ikävä
      74
      1375
    3. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      306
      1137
    4. Taas syytöntä ja rehellisintä rangaistiin

      Ja vielä 13 000 euroa kaupungin oikeudenkäyntikuluja maksuun. Lisää tällaisia päätöksiä.😀
      Haapavesi
      46
      1067
    5. Heh, Irvi-Riikka vie duunareilta nyt arkipyhätkin

      Voihan saksilla näköjään leikellä kalenteriakin. Irvi-Riikalla ne osuivat arkipyhiin. Että sellainen duunaripuolue 😆
      Maailman menoa
      231
      884
    6. Aika pieni se on

      Joku sanoo että matala on suihku. Säätöä tarviaa nyt ruisku, että se ruiskuaa korkeudelle valopylvään Näin saamme näht
      Haapavesi
      30
      879
    7. vinkki miehille

      Jos on ollut erimielisyyksiä ja sun käytös on satuttanut naisya, et voi palata takaisin kevyesti niin kuin mitään ei oli
      Ikävä
      163
      868
    8. Kiitos siitä

      Kiitos siitä hahmosta jonka loit, ja jonka sain tuntea, ja kutsua ystäväksi. Se oli hyvä tyyppi ja siihen oli helppo rak
      Ikävä
      40
      825
    9. Ilouutinen: Teini-ikään ehtinyt Osmo Peltola TV:ssä! Tätä tiedossa Peltsi-isän kanssa tällä kertaa

      Mikä upea parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Peltsin toisen luonto starttaa televisiossa ja mukana muutamassa jakso
      Tv-sarjat
      20
      807
    10. Pelekäätkönä mua?

      Älä turhaan. 😘 Unohdetaan säät ja ilmat ja muut turhat lätinät tai jos välttämättä haluat niistä keskustella, niin te
      Ikävä
      42
      794
    Aihe