Aikooko Venäjä muka vallata Suomen ?

Hakuilla ja lapioilla ja pesukoneista kootuilla panssarivaunuilla? Heh. No ei onnistu.
www.iltasanomat.fi
8182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Yhteiskuntamme on hyvin haavoittuva.
Nykyaikana ohjukset lentokoneet ja dronet on niitä joilla ensin hyökätään.

Äänestä

Silloin kun Ukrainan sota alkoi Venäjä piti olla tuhottu maailman nykyaikaisimmilla aseilla muutamassa viikossa - korkeintaan muutamassa kuukaudessa, mutta niin ei tapahtunut.
Nyt sen tietää jo varmasti, että silloiset uutiset Venäjän asevoimien heikosta kalustosta ja sodanjohdosta, olivat pelkää Yhdysvalloista johdettua pelkää länsimaista propagandaa.

Katkeroitunut Yhdysvaltojen eri sotien takana toiminut sotien arkkitehti Victoria Nuland sai lähteä.

Tämän sotahaukan katkeruus kuvastuu hyvin tässä uutisessa:
"Kiusallinen diplomaattipuhelu vuoti nettiin
Yhdysvaltain apulaisulkoministeri Victoria Nuland haistattelee puhelussa Euroopan unionille."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/2014020718018080

"Karen Victoria Nuland päätti räjäyttää sanallisen arsenaalinsa aiheuttaen tuhoa lännen siististi pakattuun Ukrainan tarinaan.
Yhtäkkiä esirippu vedetään taaksepäin, paljastaen paitsi velhon myös koko pirun sirkuksen. Meille on syötetty lusikalla tarina, jonka mukaan jokainen USA:n veronmaksajien rahan penni Ukrainaan on tarkoitettu ukrainalaisten auttamiseen.
Mutta tässä ne ovat, 75 miljardia dollaria kevyempiä, ja mitä heillä on esitettävää siitä? Taistelukenttä, joka näyttää epäilyttävän tappion taululta."

https://www.youtube.com/watch?v=YjRPAUchZd4

Äänestä

Victoria Nuland f*cked the EU.

Äänestä
  • On ollut mielenkiintoista kuunnella hänen juttujaan senaatin kuulemisessa yms.

    Paljon olisi lähteistettyä faktaa vaikkapa 2014 aikoihin liittyen tähän nulandiin ,mutta olen päättänyt että en halua olla osapuolena tässä konfliktissa.

    Äänestä

Parilla täsmäohjuksella saa Suomen polvilleen. Sen jälkeen voi napata Hjalliksen hallin yömajaksi.

Äänestä

Ampuvat itärajan metsiköt täyteen pesukoneen romuja :(

Äänestä

🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

😋 K­u­­u­m­a­t­­ ­­t­­­y­­­t­­ö­­t­­ ­o­d­­o­­t­t­­­a­v­­­­a­t­­ ­­­s­­­i­­­n­u­­a­­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18313690

🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hakuilla ja lapioilla ja pesukoneista kootuilla panssarivaunuilla? Heh. No ei onnistu.
www.iltasanomat.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu