Miksi tasavallan presidentti Stubb ei ota kantaa työmarkkinakaaokseen???

Anonyymi-ap

Miksi Stuppi ei ole nyt mediassa? Katosi Italian lämpöön?

20

259

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kuulu presidentille

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­N­­­y­m­­­f­­­o­m­­­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Missä ne vasemmiston kansanedustajat luuraa? Ja missä on presidenttiehdokas Pekka Haavisto? Piileskeleekö Pekka siksi, ettei taaskaan päässyt presidentiksi?

      • Anonyymi

        Å
        olle: ”Olen itkenyt paljon”


      • Anonyymi

        Kolmas kerta ei tuonut anusjyystäjälle vieläkään presidenttiyttä ja herrarouvalleen Maan Äitiyttä.


      • Anonyymi

        Pekka on kansanedustaja ja istuu eduskunnassa!


    • Anonyymi

      Kok-presidentti Stubbelolla ei ole Kekkosen karismaa puuttua maan lakkotilanteeseen.
      Hymyilee vaan shortseissaan englannittarensa kyljessä.

      • Anonyymi

        Kekkosen aikaan presidentin valtaoikeudet olivatkin laajemmat.

        Silloin Presidentillä riitti valtaa myös sisäpolitiikkaan. Demarit taisivat tämänkin vallan karsia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kekkosen aikaan presidentin valtaoikeudet olivatkin laajemmat.

        Silloin Presidentillä riitti valtaa myös sisäpolitiikkaan. Demarit taisivat tämänkin vallan karsia.

        Kekkosen ja Halosen takia ne karsittiin, koska ei koskaan tiedä, jos tulisi samanlaisia presidenttejä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomi paljon kiinnosta.

      • Anonyymi

        On se kumma kun moneen kertaan julkisuudessa olleet presidentin valtaoikeudet ovat vieläkin tuntemattomia ihmisille! Ei presidentti voi puuttua sisäpolitiikkaan vaikka kuinka haluaisi!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        On se kumma kun moneen kertaan julkisuudessa olleet presidentin valtaoikeudet ovat vieläkin tuntemattomia ihmisille! Ei presidentti voi puuttua sisäpolitiikkaan vaikka kuinka haluaisi!

        Puuttuihan ne muutkin.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Puuttuihan ne muutkin.

        Ja millaista parkua siitä tulikaan kun Niinistä sisäpolitiikasta jotain mainitsi, se oli se "MINUN HALLITUKSENI"-tyyppi joka riiteli ja sätti muita sitten armotta, vaikka omat kyvyt ei riittäneet niin muita ei kuunneltu.
        Miksi nyt pitäisi tehdä toisin?, ja jos stubide sanoisi etä lakot on syytä lopettaa ja tehdä töitä suomen ylös nostamiseksi niin kelpaisiko tämä ahtaaja-japelle joka siellä tuulessa ja tuiskussa seisoo omasta mielestään yhteiseksi hyväksi?
        Tuo yhteinen hyvä on jo käden ulottumattomissa, isot työllistäjät laittavat toimintojaan seis, ja kun liitot irtisanoi sopimukset niin tuskin kukaan kalliilla tehtaita ylös ajaa joutuakseen taas ajamaan ne alas kun tulisi joku hassunhauska lakko taas perin viikon päästä.
        Liitot ja japet ampui itseään nyt molempiin polviin kerralla.


    • Siksi kun sisäpolitiikka ei ole presidentin tehtävä.
      .

    • Anonyymi

      Olisi vaan koko ukko hiljaa muutenkin. Sota hullu, olihan se tekemässä sote uudistusta Vanhasen, Kataisen, Sipilän ja Kiurun kanssa

    • Anonyymi

      rahat tullut ja monen vuoden sopimus, alkaako kalja maha kasvaa?
      ei tuon ikäisenä jaksa paljon repiä kohta enää lenkeillä

    • Anonyymi

      EI KUULU PRESIDENTIN TOIMENKUVAAN.

    • Anonyymi

      Koska sisäpolitiikka ei kuulu enää presidentin tehtäviin. Hoitaa vain ulkosuhteita USA:aan.

    • Anonyymi

      Presidentti hoitaa ulko ja turvallisuuspolitiikkaa. Kekkonen on kuollut jo 37 vuotta sitten, mikäli hänen aikojaan muistelet.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      70
      10528
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      240
      4494
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      155
      3892
    4. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      161
      3388
    5. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      40
      3138
    6. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      43
      2847
    7. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      32
      2320
    8. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      20
      1930
    9. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      62
      1726
    10. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      25
      1445
    Aihe