Miksi Stuppi ei ole nyt mediassa? Katosi Italian lämpöön?
Miksi tasavallan presidentti Stubb ei ota kantaa työmarkkinakaaokseen???
20
245
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kuulu presidentille
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
- Anonyymi
Missä ne vasemmiston kansanedustajat luuraa? Ja missä on presidenttiehdokas Pekka Haavisto? Piileskeleekö Pekka siksi, ettei taaskaan päässyt presidentiksi?
- Anonyymi
Å
olle: ”Olen itkenyt paljon” - Anonyymi
Kolmas kerta ei tuonut anusjyystäjälle vieläkään presidenttiyttä ja herrarouvalleen Maan Äitiyttä.
- Anonyymi
Pekka on kansanedustaja ja istuu eduskunnassa!
- Anonyymi
Kok-presidentti Stubbelolla ei ole Kekkosen karismaa puuttua maan lakkotilanteeseen.
Hymyilee vaan shortseissaan englannittarensa kyljessä.- Anonyymi
Kekkosen aikaan presidentin valtaoikeudet olivatkin laajemmat.
Silloin Presidentillä riitti valtaa myös sisäpolitiikkaan. Demarit taisivat tämänkin vallan karsia. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kekkosen aikaan presidentin valtaoikeudet olivatkin laajemmat.
Silloin Presidentillä riitti valtaa myös sisäpolitiikkaan. Demarit taisivat tämänkin vallan karsia.Kekkosen ja Halosen takia ne karsittiin, koska ei koskaan tiedä, jos tulisi samanlaisia presidenttejä.
- Anonyymi
Voi kunpa Halla-Aho olisi voittanut vaalit! Kun sillä on niin tyypilliset Suomalaisen miehen kasvonpiirteet ja komea isäpappakin ;=))
https://tuomaskuusela.files.wordpress.com/2024/03/image-46.png - Anonyymi
Suomi paljon kiinnosta.
- Anonyymi
On se kumma kun moneen kertaan julkisuudessa olleet presidentin valtaoikeudet ovat vieläkin tuntemattomia ihmisille! Ei presidentti voi puuttua sisäpolitiikkaan vaikka kuinka haluaisi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se kumma kun moneen kertaan julkisuudessa olleet presidentin valtaoikeudet ovat vieläkin tuntemattomia ihmisille! Ei presidentti voi puuttua sisäpolitiikkaan vaikka kuinka haluaisi!
Puuttuihan ne muutkin.
Anonyymi kirjoitti:
Puuttuihan ne muutkin.
Ja millaista parkua siitä tulikaan kun Niinistä sisäpolitiikasta jotain mainitsi, se oli se "MINUN HALLITUKSENI"-tyyppi joka riiteli ja sätti muita sitten armotta, vaikka omat kyvyt ei riittäneet niin muita ei kuunneltu.
Miksi nyt pitäisi tehdä toisin?, ja jos stubide sanoisi etä lakot on syytä lopettaa ja tehdä töitä suomen ylös nostamiseksi niin kelpaisiko tämä ahtaaja-japelle joka siellä tuulessa ja tuiskussa seisoo omasta mielestään yhteiseksi hyväksi?
Tuo yhteinen hyvä on jo käden ulottumattomissa, isot työllistäjät laittavat toimintojaan seis, ja kun liitot irtisanoi sopimukset niin tuskin kukaan kalliilla tehtaita ylös ajaa joutuakseen taas ajamaan ne alas kun tulisi joku hassunhauska lakko taas perin viikon päästä.
Liitot ja japet ampui itseään nyt molempiin polviin kerralla.
Siksi kun sisäpolitiikka ei ole presidentin tehtävä.
.- Anonyymi
Olisi vaan koko ukko hiljaa muutenkin. Sota hullu, olihan se tekemässä sote uudistusta Vanhasen, Kataisen, Sipilän ja Kiurun kanssa
- Anonyymi
rahat tullut ja monen vuoden sopimus, alkaako kalja maha kasvaa?
ei tuon ikäisenä jaksa paljon repiä kohta enää lenkeillä - Anonyymi
EI KUULU PRESIDENTIN TOIMENKUVAAN.
- Anonyymi
Koska sisäpolitiikka ei kuulu enää presidentin tehtäviin. Hoitaa vain ulkosuhteita USA:aan.
- Anonyymi
Presidentti hoitaa ulko ja turvallisuuspolitiikkaa. Kekkonen on kuollut jo 37 vuotta sitten, mikäli hänen aikojaan muistelet.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683179
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753067Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682932On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662611Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442122- 601677
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181649Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251647- 351635
- 591566