Venäjä ottaa taatusti Norjan rikkaudet ensimmäisenä ja helposti.

Norjalla ei ole aseita ei kunnon armeijaa.
Kaksi päivä ja Norja on lyöty.
Siitä sitten Finlandia ja Sverige yhtäaikaa.
18223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Viikossa Pohjoismaat lyöty läjään. USA ei auta ei kukaan muukaan.

Äänestä

Nakit muusilla vielä ehtii syödä

Äänestä

Apuja ei tule Nato on suupalttien keksintö.

Äänestä

Putin suurmies 152cm elää harhaisessa maailmassa.

Äänestä

Ryzzät eivät uskalla Nato-maahan hyökätä koska tietävät oikein hyvin miten siinä kävisi. Totaalinen turpasauna venäläisille "sotilaille", jotka osaavat kyllä ryöstää, raiskata, kiduttaa ja murhata aseettomia siviilejä, mutta juoksevat karkuun vetelät housuissaan kun kohtaavat oikeita sotilaita.

Äänestä
  • Venäjällä on niin paljon ydinaseita, ettei maapallolla elä enää kärpäsetkään sen jälkeen

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Venäjällä on niin paljon ydinaseita, ettei maapallolla elä enää kärpäsetkään sen jälkeen

    Aina noista ydinaseista. Jospa lopettaisit niistä vaahtoamisen.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Aina noista ydinaseista. Jospa lopettaisit niistä vaahtoamisen.

    En lopeta ennen kuin niitä on käytetty

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    En lopeta ennen kuin niitä on käytetty

    Luuletko tollo että ydinsodassa Venäjä olisi ainoa joka käyttäisi ydinaseita? Ydinsodassa ei ole voittajia, vaan myöskin Venäjä tuhoutuisi täysin.

    Äänestä

Katos poika nyt edes karttaa niin saattaa sullekin selvitä jos ei muuta niin edes maantieteelliset faktat!

Äänestä

Suomen mineraalirikkauksia ei ole tarvinnut edes ottaa, ne on annettu ilmaiseksi.

Äänestä
  • Jep. Suomi jakaa kaiken ilmaiseksi, sekä omilleen että varsinkin vieraille. Se kuuluu monikulttuurisuuteemme. Suomi on rikas maa, sanoi ex-pääministeri Marin ja vieraille ensin, totesi Tytti Tuppurainen.
    Joten mikäs hätä tässä, senkun liitymme Venäjään. mitään menetettävää ei ole! Saamme torjuntavoiton, kuten Jutta Urpilainen vaaleissa.

    Äänestä

Moskova lentää ilmaan heti jos Putin tulee edes lähelle Pohjoimaiden Nato rajoja

Äänestä
  • "PIKKULAPSEN KIRJOITUS"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Äänestä

Työtön aloittaja on taas herännyt krapulasta jossa näki unia...

Äänestä

"VENÄJÄHÄN EI VIITSISI HOMOSTOLTENBERGIN ULINAA KUUNNELLA"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Älä naurata.

Äänestä

Siinä käy niin, että kun venäläiset on Norjan Lapissa, Nato pommittaa ne Helvettiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Norjalla ei ole aseita ei kunnon armeijaa.
Kaksi päivä ja Norja on lyöty.
Siitä sitten Finlandia ja Sverige yhtäaikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu