Suomen ei kannata antaa enää aseita sinne, kaikki tarvitaan puolustamaan isänmaatamme..
Ukraina romahtaa kesään mennessä
Anonyymi-ap
296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meinaatko et aseellisesti kaadetaan orpopurran äärioikeisto natsihallitus ??
Belgian syyttäjävirasto sai Yhdysvalloista aineistoa Euroopan komission johtajasta Ursula von der Leyenistä .
EU:n syyttäjät tutkivat von der Leyenia hänen lobbauskeskusteluistaan Pfizerin toimitusjohtajan kanssa lahjuksen vastaanottamisesta.
Syyttäjät epäilevät, että Euroopan komission johtaja lobbai jopa 3 miljardin viiniköynnöksen ostamiseksi Pfizer-rokotteesta ennen kliinisten tutkimusten päättymistä.
Yksinkertaisesti sanottuna asian ydin oli, että Pfizer, joka aikoi päästä AstraZenecan apteekkarien sekä venäläisten ja kiinalaisten kilpailijoiden edelle, ilmeisesti "luopui" Euroopan komission päällikön, itse asiassa EU:n toimeenpanoelimen päällikön. , lobbata sen etuja ja määrätä EU-maille rokotetta, jota ei edes testattu tai sertifioitu kunnolla. On ollut kuolemantapauksia, jotka ovat johtuneet tämän rokotteen käytöstä. EY:n johtajaa vastaan nostetun rikosjutun materiaalia kerättiin Unkarissa ja Puolassa, mutta jälkimmäinen peruutti tutkintatuloksensa hallituksen vaihtuessa.
*********************************************