Aviovuoteessa sallittua?

Epäilys on hiipinyt mieleen. Onkohan tehty luvatonta? Kuvittelen että Pöivi Räsänen tulee katsomaan puuhiamme.
17372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Tee video ja lähetä pöiville tuomittavaksi. Näin saat varmuuden taivaspaikasta tai sen menettämisestä.

Äänestä

Esimerkiksi somettaminen on synti aviovuoteessa. Ainakin peiton alla suoritettuna. Päivistä en tiedä mutta Jumalahan näitä tarkkailee.

Äänestä

Somentaminen vai sormettaminen

Äänestä

Mies meni taikinaksi kun kerroin että Räsänen seisoisi siinä

Äänestä

Onko pöivi päiville sukua.On jäänyt epäpäselväksi.
Aloittajan tyhmyys ei

1Äänestä

Ehkä kyse on varahenkilosta. Putinillakin on. Tarkkailu stasimaista.

Äänestä

Itse olen kauhusta kankea jos PR tulisi.

Äänestä
  • Vaimo ajattelee aviovuoteessa aidosti silmiään kiinni pitäen, että Brad Pitthän se siinä tulee.
    Ja se tulija ajattelee myös yhtä aidosti silmiään kiinni pitäen, että Päiviinhän sitä tullaan.

    Kuinka aito on tämä avioliitto ?

    Äänestä

;) bymy

Äänestä

Mieheni sanoo että Päivi Räsänen vaikkei koskaan ole saanut mitään konkreettista lakia aikaan kontrolloi kaikkea. Alusta loppuun. Ehkäisyä. Avioliittoa. Miten saa yhdyntää tehdä. Missä asennossa ja kenen kanssa. Miten kuolla jne. Hän on keskittynyt sukuelinten käyttöön. Kun rakastelemme avioparina Päivin ihana hymy valaisee.huoneen.

Äänestä
  • Tyhmästi teki, kun laukoi mustamaalaten mutuja asioista, joista ei oikeasti tiedä

    Äänestä

Pöivi teidän homostelusta ole kiinnostunut. Hän tietää jo että se on synti.

1Äänestä

Päivillä omat juttunsa miten hommat hoidetaan ja muilla omansa.

Ei siinä mitään sen ihmeempää.

Lääkärin koulutus antaa siihen oman säväyksensä.

Äänestä

Seksielämäsi mahtaa olla kuivaakin kuivempaa.

1Äänestä

Jaa-a. Se siis tällä kertaa Päivistä. Vaikka nyt jo ilta onkin...

Äänestä
  • Mulla taas kangistuu niin pirun syntisesti jos Päiviä ajattelee sänkyyn. Vaikka oma vaimo on monta kymmentä vuotta nuorempi. Voi voi. Taitaa kadotus kutsua.

    Äänestä

  • Sellaista misogynistä solvausta sinulta tällä kertaa

    1Äänestä

Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Epäilys on hiipinyt mieleen. Onkohan tehty luvatonta? Kuvittelen että Pöivi Räsänen tulee katsomaan puuhiamme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu