Hän haluaa kuolla yksinään atomipommin alla.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/nyt-tuli-jaatava-varoitus-vladimir-putinista-eurooppalaisen-konfliktin-uhka-on-konkreettinen/0aea08d1-756d-4fc7-82c4-7494ab925fdf
Se on hyvä se.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/nyt-tuli-jaatava-varoitus-vladimir-putinista-eurooppalaisen-konfliktin-uhka-on-konkreettinen/0aea08d1-756d-4fc7-82c4-7494ab925fdf
Se on hyvä se.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nyt vaan ne neuvottelut käyntiin jotta sota ukrainassa loppuu, venäjä vie krimin ja donbassin ei mahda mitään mutta parempi sekin kuin koko ukrainan tuho.
Voi toki olla että länsi haluaa sodan laajenevan jotta saadaan aloittaa ns alusta kuten 2. maailman sodan jäljeen
Juuri nyt!
"China says they're prepared to intervene militarily if United States or NATO attacks Russia."
Putin on nyt polleana kun on saanut siltä uudelta rakastajalta jonka lähipiiri hommasi että pappa pysyisi virkeänä.
Putin siis ilmoittaa että on valmis pyyhkimään Venäjän maailmankartalta pysyäkseen vallassa. Okei.
Putlerhan tapattaa ukrainalaisten lisäksi nuoria venäläisiä. Oman henkensä puolesta hän pelkää kaikkein eniten.
Hitler antoi viimeisinä päivinään käskyn jolla olisi tuhottu Saksassa kaikki mahdollinen. Putin on kuten Hitler, ei hän välitä venäläisistä muuten kuin välineinä. Hän tapattaisi vaikka jokaisen venäläisen jos itse siitä hyötyisi.
Putin välittää vain itsestään.
Pliis, autopommin päällä.