Onko siellä lounasta

Onko Rautialan juhlatalolla arkisin vielä se lounas ?. Kun ei missään mainosta .
14523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

On ja käteismaksu

Äänestä
  • Saako kuittia jos syö firman piikkiin olisi tarpeen verottajaa varten ateriaedun takia.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Saako kuittia jos syö firman piikkiin olisi tarpeen verottajaa varten ateriaedun takia.

    Mitäs luulet. Ei saa ::

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mitäs luulet. Ei saa ::

    Mikä yrittäjä sellainen on joka ei osaa kuittia kirjoittaa jos käteinen vaan kelpaa prkle.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Mikä yrittäjä sellainen on joka ei osaa kuittia kirjoittaa jos käteinen vaan kelpaa prkle.

    Pimee yrittäjä sellanen on. Tai toisaalta hyvinkin viisas . Mitä sitä veroja makselee.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Pimee yrittäjä sellanen on. Tai toisaalta hyvinkin viisas . Mitä sitä veroja makselee.

    Rehellinen yrittäjä ei tee pimeitä bisneksiä.

    Äänestä

Onko tänään? voisi käydä kun on kateista lompsassa ja kolikot päälle .

Äänestä

Mainostaa kirpputoria mantulla. Sieltä saa soppaa ja maksu käteinen

Äänestä
  • Eikö Rautilassa enää saa pitää rompetorejaan vaan oikein Manttaalitalo pitää vuokrata kun on niin suurta meininkiä olevinaan että.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Eikö Rautilassa enää saa pitää rompetorejaan vaan oikein Manttaalitalo pitää vuokrata kun on niin suurta meininkiä olevinaan että.

    Eikai se kovin suurta mutta lempäälässä vähän enemmän ostajia ja myyjiä kun kuolleessa kirkonkylässä

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Eikai se kovin suurta mutta lempäälässä vähän enemmän ostajia ja myyjiä kun kuolleessa kirkonkylässä

    Tosi on , Vesilahdessa kirpputorikauppiaatkin on toisilleen kateellisia. Mutta saako juhlatalolla edelleen lounasta juhlapyhinä? vai pitääkö tehdä varaus jo Vaihmalanhoviin ettei perhe pety äitienpäivänä.

    Äänestä

Kirpputorit ovat arjen kiertotaloutta – osaajat menestyvät myös taloudellisesti ja vaurastuvat sillä.

Äänestä

Moni kiinnostunut onko Juhlatalolla äitienpäivänä lounaspöytä ?. Ihme yrittäjiä kun eivät vastaa suoraan kysymykseen, niin tietäisi sitten mitä ohjelmaa vaihtoehtoisesti järjestäisi äitienpäivänä perheelleen.

Äänestä
  • Eipä kiinnosta vastailla .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko Rautialan juhlatalolla arkisin vielä se lounas ?. Kun ei missään mainosta .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu