Lakot jatkuvat ja niin kauan näin tapahtuu, koska hallitus ei muuta kantojaan. Siten lakot jatkuvat, kunnes hallitus kaatuu.
Yksinkertainen asia ymmärtää jokaisen ajattelevan ihmisen.
Yksinkertainen asia ymmärtää jokaisen ajattelevan ihmisen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Tai sitten kun lakkoilijoilta loppuu viinat. Jompi kumpi.
Lakot loppuvat, kun lakkoilijat lopettavat lakot.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
SAK-SDP ei ymmärrä että samaa käytäntöä tullaan käyttämään vastaavasti toisinpäin. Tuo edellinne hallitus joka jakoi suomen kahtia ei ymmärtänyt että muut toimivat samoin kun he kun kerran avasivat pandoran lippaaan. Demokraattisesti valittuja ihmisiä ja puolueita nimitelemällä ja jo etukäteen poissulkemalla heitä ei voi kuin saada vastaavaa kohtelua osakseen silloin kun on itse saamapuolella.
Hallitus ei näihin kaadu, eikä voi kaatua, joku liitto ei ole hallitusosapuoli, ja sillä ei ole parlamentaarista valtaa, jos tuollaisten annetaan porstuan kautta päästä vallankahvaan niin silloin suomi on menetetty maa.
V-ddu mitä demokratiaa. Yksipuolisesti leikataan työssäkäyviltä ihmisiltä ja vähävaraisilta.
Punanauha-japet kykenee juurikin tällaiseen keskusteluun, samoin tytit ja kristat, mölinää pidetään mutta aihesta ei mitään siihen liittyvää. Yhtä rakentavaa kuin nuoden edellämainittujen kummeli-hahmojen jutukin.
On se hyvä että on tuollaisia viisaammat päättämässä.
RKP kävelee kohta hallituksesta oppositioon. Kyllä hallitus kaatuu!
Henriksson onkin surkein opetusministeri pitkään aikaan.
Suomessa on Porvarieduskunta, Porvarihallitus, Porvari pääministeri ja Porvari Presidentti.
Suomi on diktatuuri, missä on monipuoluejärjestelmän sisälle rakennettu yksipuoluejärjestelmä joka koostuu täysin porvareista.
Porvarit johtaa aikalailla kaikkea. Yrityselämää, Terveysjärjestelmää, Talouselämää, ja koko mediaa.
Tämä yksinvalta kaatuisi vain ja ainoastaan laajalla yleislakolla, johon osallistuisi kaikki työtätekevät. Sillä Ilman työläistä ei ole porvaria. Ilman työläistä ei porvarilla ole ketä hallita. Ilman työläistä, ei porvarilla ole rahaa eikä raha kulje ja kasva tuottoa. Myös Suomi joutuisi epävakauden tilaan, jota esim. Venäjä saattaisi käyttää hyväksi.
Siksi porvareiden pitäis ottaa todella aidosti järki käteen, ja huomioida työläiset ja köyhemmättärkeänä osatekijänä omaa valtaansa, jos aikovat hallita samalla mittakaavalla jatkossa. Niin kauan kun työläiset kokee porvarit vihattuina riistäjinä, niin kauan Suomi voi huonosti ja porvarienkin elämä on huteralla pohjalla. Koska Damokleen miekka heiluisi pään yllä koko ajan. Suomi tarvisee yhtenäisyyttä. ME henkeä. Ei yksinvaltiaita ja työläisten riistäjäopprtunisteja. Ne pilaa yhdessä saavutettavan hyvän. Veloista ym. paasaaminen on jo niin vanha klisee. Että se levy on jo puhki veivattu.
Yksinkertaisesti: suomalaiset ovan äänestäneet väärin.
Intersektionaalinen feministinen pikavippihallitus jälleen valtaan! Eihän Purrasta ja Orposta ole naistenlehtien kanteen!
Saunoja Lindtman nauttii lakoista,kuten Li herkkine sieraimineen
Uudet vaalit ja kokoomus saa 40 % äänistä ja oikeisto yhteensä 70 %. Tulee vielä kovempi ja leikkaavampi hallitus. Ammattiyhdistykset kielletään ja sotilaat takaavat työpaikoilla työrauhan. Niskuroijat viedään pakkotyöleireille. Työttömyyskorvaukset poistetaan kokonaan
Kokoomuksen märkä uni❤️💦💦💦💦
Kaikilta yhteiskunnan tukia saavilta äänioikeus pois
Äänioikeus vain ahtaajille, koska he jo muutenkin määräävät yhteiskunnan tahdin demokratiasta huolimatta.
Suomea ei hallitse eikä täällä määrää asioista SAK ei muukaan kommariliitto ja piste. Ei duunipaikat pysy lakkoilemalla, ne pysyvät tekemällä töitä. Itsehän valitsitte tien, jolla työpaikkoja vähenee.
parempi ilman töitä kuin orjana, näin se vaan menee.
Kyllä orjuus kannattaa, kunhan KELA ja sossu vain eivät lakkoilisi!
Olen aina pitänyt vassareita vähä-älyisinä mutta en olisi uskonut että ovat noin noin vähä-älyisiä.
Voi kun kaatuisikin niin nähtäisiin se taikatemppu mistä ne imf:n vaatimat säästöt sosialisti hallitus taikoo.
Sosialistihallitus ulosmittaa kaikkien "rikkaiden" paitsi tietenkin kansanedustajien, palkasta suojaosuutta lukuunottamatta kaiken, jotta kaikkien demarilakkoilijoiden lapset voivat kirjoitella ilokaasupäissään netissä hallituksen arvosteluja.
Eduskuntakin hajotetaan ja lopetetaan. Elorannasta pääministeri, Turjakkeesta valtiovarainministeri, Aallosta elinkeinoministeri, Kokosta työministeri jne.
Hallitus ei kaadu. Missä umpiossa te elätte? Hallitus on lakeja valmisteleva elin ja hyväksyy ne. Kerran te kansalaiset äänestitte kokoomuksen ja persut maamme johtoon -tai jätitte laiskoina kokonaan äänestämättä eli nukuitte- niin sitä saa mitä tilaa. Jos persujen aiempi vaalimainoksen teksti "Sitä saa mitä tilaa" on nyt konkreettinen. EK:n Häkämies on äärimmäisen lujahermoinen, tiedän kaverin, ei anna varmasti periksi. Hallitusta vetävä Orpo on Häkämiehen apupoika; epävarma ja piilottaa sen esiintymällä korostuneen tiukkailmeisenä ja ryhdikkäänä, puhuen matalalla vakaalla äänellä painottaen tiukalla tyylillä sanoja. Lakko jatkuu koska SAK:n pomot ovat tosi tosi vihaisia, esimakua saatiin eilen illalla a-studiossa kun Turja käytti sanaa "Orpon teatteri". Satamalakko jatkuu nyt taas seuraavat 2 viikkoa lisää ja mukaan tulee uusia aloja.
Eduskunta hyväksyy tai hylkää lait.
Kun tuli korona, niin laki saatiin pian aikaiseksi niin, että eristettiin alueita suomessa.
Miksi ei hallitus runno erillislakia tai asetusta läpi siksi aikaa, että saadaan varsinaiset lait voimaan. Ja mitä tuota vitkuttelemaan, kaikki kerralla. Olettehan te nähneet, että SAK ja SDP käyvät taistoa ihan muistakin syistä.
Kyllä, lakot loppuu ihan samatien kun hallitus kaatuu.
Tämän pitäisi olla, ja onkin, päivänselvää hallituksellekin, jopa Orpolle.
Idioottien pellelakkoilu loppuu kun se kielletään lailla.
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18321339
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞