Millä rahalla Suomi pidetään tasavertaisesti asuttuna ja kustannetaan kaikille palvelut ja varmaan pitää vielä perustaa työpaikatkin. Tosin tuo vaatisi nuorten pakkosiirtoa peräkyliin, joissa on enää eläkeläisiä. Kepu on paniikissa. Hallituksen pitäisi elättää Itä-Suomea velkarahalla. Miljardeja sinne ja tänne.
Oppositio on täynnä tyhmiä
Anonyymi-ap
8130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Linkistä on helppo nähdä, että se olisi Suomen viimeinen kuolinisku.
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Euroopan_unionin_väestö
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Rahaa kuulemma tarvitaan ja paljon mutta kukaan ei kerro mistä sitä saadaan lisää.
Hehehe . Äsken kovin vaadittiin Karjalaa takaisin Venäjältä !!???
Raha ei ole luonnonvara, se ei lopu koskaan. Kyse on vain siitä, miten sen kierto järjestetään, myös globaalilla tasolla.
Ja se on aina pelkästään ja vain poliittinen kysymys. Kylmien realiteettien kanssa sillä ei ole mitään tekemistä, kuten ei millään muullakaan, mitä äärioikeisto suustaan päästää.
Lämpimän ihmisyyden kanssa sillä sen sijaan pitäisi olla tekemistä, eikä muun kanssa pitäisikään.
>>Raha ei ole luonnonvara, se ei lopu koskaan. Kyse on vain siitä, miten sen kierto järjestetään, myös globaalilla tasolla.<<
No siinähän sitä tulikin konkretiaa ihan vallan tyhjentävästi.
Moni on sitten järjestänyt rahankiertonsa väärin, kun se on päässyt loppumaan. Turha syyttää hallitusta.
Uutta ajattelua kehiin! Maaseudulla on luontoa, järvenrantoja, kalastusmahdollisuuksia, metsään pääsee marjaan ja sieneen.
Nykyaikana monella on sellainen työ , joka ei vaadi olemista fyysisesti läsnäoloa ja tulevaisuudessa niitten määrä vain lisääntyy.
Taajamia kannattaa kehittää vesi- ja viemäriverkoston takia. Vähän niinkuin laajennettuja kyläyhteisöjä Ja niitä jo rakennetujakin kannattaisi hyödyntää!
Jos harpilla piirtäisin, kehittäisin halkaisijaltaan 3 km taajamia. Kaikille olisi tarvittavat palvelut lähellä.