Lakkojen vuoksi on jo irtisanottu! YLE uutiset juuri äsken.
irtisanomisia!
Anonyymi-ap
17411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Meitä pienyrittäjiä ei luokitella työllisiksi, eikä työttömiksi, kun ei olla yhteiskunnan tukien piirissä. Nyt vain on se tilanne että työttömänä tässä ollaan, eikä tule kelasta eikä liitosta latin latia työttömyysavustusta, kun on yrittäjä. Sen tiedän että meitä on Suomi täynnä jotka on lainsuojattomia edellämainitsemissani asioissa. Lakkoilijat voisi kokeilla yrittäjänä toimimista niin saisi selvän kuvan siitä ketkä tätä verohelvettiä pitää pystyssä. Mutta persettä penkkiin vaikka palkanmaksaja kärsii ja lopulta ei ole enään lakon loputtua työpaikkaa näillä paskoilla.
Hyvin sanottu. Duunarit luulee että ne pitää työnantajansa firmat pystyssä, vaikka todellisuudessa kaatavat ne lakkoilemalla idoioottimaista ay pelleilyä.
Eletään laman alkua. Ihan itseaiheutetun laman. Tai siis ay-liikkeen aiheuttaman.
Kohdistuuko irtisanomiset liiton jäseniin?
Toivottavasti kohdistuu. Suomi on tuhon tiellä ja asialle on tehtävä jotain. Harvainvalta pitää saada Suomesta pois.
Ylen uutisissa taidettiin viitata Maaseudun Tulevaisuus median tekemään tutkimukseen. Yle viestitti asian jotenkin niin, että "kaksi kolmasosaa kansasta tukee lakkoja" tjsp.
No, viimeisin MT:n kysely on ollut "Tulisiko Petteri Orpon (kok.) hallituksen perääntyä joistakin työmarkkinauudistuksistaan, jotta poliittiset lakot saataisiin loppumaan?" (https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/ef5d1e6f-e0be-4abf-827b-f8e2d5bc8c0c) ja toden totta, 2/3 on vastannut, että kyllä.
Kyselyn tietysti voi vääntää ja kääntää siihen, että kansalla olisi tuki lakoille. YLE:ltä se hienosti onnistuu.
SDP:n syy lomautukset ja irtisanomiset. Syyttäkää demareita jotka saatte lopputilin.
Uutta työpaikkaa hakeva vasuri saakin haeskella sitä loputtomiin. Työnantajat varmasti haluaa tästä lähin tietää oletko valkoinen vai kommari. Kuka haluaa lakon lietsojaa palkata? Aiheuttaa toimillaan helvetin moiset tappiot jopa konkurssin.
Ahtaajat pakottaa kaikki uudet liittymään liittoon. Jos alihankkija yrittää tuoda työmaalle liittoon kuulumattoman, ahtaajat laittavat kyseisen alihankkijan samantien saartoon.
Ay-pomot suojelevat palkkaansa ja palkkioitaan, eli hävyttömän korkeaa elintasoaan. "Ay-mafia" termi ei ole liiottelua ollenkaan.
Juurikin näin. AY mafia !!!!
Jeesus ei jäänyt kuolemaan.
"Ja minä elän. Minä olin kuollut, mutta nyt minä elän aina ja iankaikkisesti, ja minulla on kuoleman ja tuonelan avaimet." Ilm. 1:18.
"Sillä minkä Hän kuoli, sen Hän kertakaikkisesti kuoli synnille, mutta minkä Hän elää, sen Hän elää Jumalalle." Room. 6:10.
"Minä olen ovi" Hän sanoo.
"Kuka ikinä tulee sisälle minun kauttani, hän pelastuu." Joh. 10:9.
"Minä olen tie, totuus ja elämä. Ei kukaan tule Isän luo muuten kuin minun kauttani." Joh. 14:6.
Minä olen tyhjä tie, totuus ja elämä. Tyhjä tie, koska bensaa ei saa.
Nyt voisi Teslailijat tarjota kimppakyytejä niille jotka ei saa bensaa.maksaisivat sitten kyydistään sähkörahoja kiitokseksi kyydistä kun pääsivät työpaikalleen ja sieltä kotiinsa .
Lomautuksia, tehtaiden sulkemisia, jne. tulee sellaisella vauhdilla, ettei enää pysy perässä.
juuri nyt jää sellainen määrä päivittäin ihmisiä ilman töitä, että ei varmaan koskaan ennen Suomen historiassa.
Ay-liike jää historiaan Suomen tuhoajana.
Ay liike terroristi järjestö.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nokian-renkaat-lomauttaa-350-tyontekijaa-kahdeksi-viikoksi-rengasvarastot-taynna/8903562#gs.67fyfw
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😋 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18323791
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞