Uusi työrauhalaki

Saadaan ehkä vapuksi.
Sitten loppuu rähinäporukan poliittinen lakkoilu.
5171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei se ole mitään rähinäporukkaa, vaan omaa toimeentuloaan puolustavia ihmisiä.

Äänestä
  • Olet kusetettu! Ei ole mistään kenenkään toimeentulosta vaan SAK:n järjettömyydestä (J.Eloranta).

    Oli niin orpona A-studiossa höpisemässä, että ei se ole yhden bensiiniaseman bensan loppuminen verrattavissa siihen, mitä hän puolustaa.

    Ei kehdannut sanoa, että omaa palliaan, vaan höpisi ihmisoikeuksista tai vastaavasta.

    On erittäin epärehellisen ja epäluotettavan oloinen kaveri tänä Jarkko E. . Käytettyä autoa en häneltä ostaisi.

    Äänestä

Ei ole kysymys oman palkan puollustamisesta, vaan hallituksen kaatamisesta.

Näiden lakkokassojen varallisuuteen pitää kohdistaa verotus. On väärin, että mun eläkettä verotetaan ja nämä lakkokassat verottomia.

Äänestä

Ay-pomot viimeiseen asti puolustavat omia etujaan.

Äänestä

Loppuisi vihdoin nämä suomalaisia kurjistavat lakot.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Saadaan ehkä vapuksi.
Sitten loppuu rähinäporukan poliittinen lakkoilu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu