https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cd940703-9b15-45b3-aba4-cbae775e3e5e
Pitäs vähän miettiä mitä suustaan päästää, varomattomasti lausuu tai osaamattomana kehtaa sanoa.
Jotenkin sitä Rydman nyt kompastui omiin saappaisiinsa!
Aikaisemmin ivallinen;ilmeillä ja virnuilu ministeriaitiossa, nyt päässyt jo staraksi Venäjällä.
Pitäs vähän miettiä mitä suustaan päästää, varomattomasti lausuu tai osaamattomana kehtaa sanoa.
Jotenkin sitä Rydman nyt kompastui omiin saappaisiinsa!
Aikaisemmin ivallinen;ilmeillä ja virnuilu ministeriaitiossa, nyt päässyt jo staraksi Venäjällä.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Eiköhän valtamedia pyri hyssyttelemään Rydmanin mokan pimentoon.
No ei venäläiset ainakaan ja kyllä se on jo eurooppalaisissa lehdissä noteerattu, tuo Rydman nääs.
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000010239135.html
Kyllä, ainahan sitä voi yrittää...on tuo Wille Rydman varsin outo. Vaikuttaa, että kaikki psyykepuolella ei ole oikealla mallilla.
19.2. 21:00.........................
Rydman on psyykkeeltään juuri siinä rajapinnassa. Jos tekisi rikoksen, esim tuhopolton niin luultavasti menisi helposti alentuneesti syyntakeettomuuden puolelle, olisi helppo duuni puolustusasianajajalle.
Oletpa sinä fiksu.
Ei se mikään moka ollut ,sanoi vain totuuden👍
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Edellisen hallituksen elinkeinoministeri povasi julkisesti, että elintarvikkeiden hinnat nousevat ainakin 20% ja sittenhän se hintojen korottaminen oikein alkoikin kaupoissa.
No sillä ei ollut mitään tekoa sen kanssa, että hinnat nousivat, kuten tiedät tai sinun pitäisi tietä. Inflaatio oli meilläkin varsin korkea, että siitä ne elintarvikkeiden hintojennousu johtui. Ymmärsitkö vai selitänkö yksinkertaisemmin.
Vuonna 2022 inflaatio keskimäärin 7,1% ja edellisenä vuonna vähemmän. Elintarvikkeiden hinnat nousivat kuitenkin enemmän ja jotkut tuotteet jopa kymmeniä prosentteja esimerkiksi LIDLissä, kun jokin tekosyy saatiin.
Laskepa yksinkertainen laskutoimitus: tuote maksoib) tammikuussa 2021 10 €
2021 inflaatio 5,9 %
2022 inflaatio 6,3 %
2023 inflaatio 7,1
2024 inflaatio 3,6 z%
Mitä se sama tuote maksaisi nyt helmikuussa 2024, kun inflaationon 3,3 %.
Kerropankaikille mitä sait hinnaksi tänä vuonna maaliskuun 1. Päivänä.
Rydman totesi tuon ihan naulan kantaan. Rikollinen terrostivaltio tekee omia päätelmiään, onko sen päätelmät muutenkaan kovin viisaita?
Venäjän vastaiset "pakotteet" on ihan samanlaista höttöä kuin viherpakotus. Lähes hyödytöntä ja aivan helvetin kallista. Mutta kun joillekin tulee hyvä mieli.
Ja poikii valtavasti salakauppaa ja muuta "kiertotaloutta"....toiset tienaa.
Mutta mitenkä koko suomi ja eun valtiot ovat kaikki konkurssin partaalla ja talous kuralla ,eikä putin ole polvillaan 🤫
Onhan se kiva, että ryssissä uskalletaan näyttää suorina edes Suomen tv-lähetyksiä. Omat niillä onkin nauhoitettua propagandapaskaa.
Pieni mies iso pää...
Luulis olevan tyytyväinen kun Venäjällä on huomioitu hänen puheet vaikka parempi olis ollut ett miettii ensin mitä sanoo ettei möläyttele sammakoita suustaan.
Mitä isommista asioista on kyse, niin sitä tärkeämpää olisi ajatella ensin ja sanoa vasta sitten. Esimerkkinä spekulaatiot sotilaiden lähettämisestä Ukrainaan Naton joukkoina. Yksittäisiä vierastaistelijoita sinne on mennytkin.
Okei, eli kun Sanna Marin sanoo, että pakotteita pitää lisätä, niin se on todella upee puhe, mutta kun Ville Rydman-Batman sanoo, niin kauhee katastrofi?
Kenes puolella te olette, pelkäättekö te venäjää? Miksi? Onko paskat housussa?
Sanna Marin Moldovassa: Pakotteiden kiertämisen pitäisi olla vaikeampaa
Pakotteiden kiertämiseen puuttuminen on osa EU:n valmisteilla olevaa uutta pakotepakettia. Mukaan tarvitaan Marinin mukaan myös EU:n ulkopuolisia maita.
https://yle.fi/a/74-20034675
Kyllä Sannan pitäis vähän miettiä mitä suustaan päästää :)
Persut, persut ja persut. Miten Sanna Marin liittyy Wille Walteri Rydmanin sanomisiin.
Ei niinkuin mitenkään
.
Ryddman mokaasi. Ei kannata avata suutaan ja olla Näppärä-Wille, aina oikeassa ja pikkuvanhan tyylillä mennä loppuun asti, tyhjentämällä pajatso. Koskaan ei kukaan jaksa tuollaista rasittavaa ja mielestään muita pätevämpää ihmistä, aikuiset naiset ei ainakaan.
Ryydman on "Ulkomainen agentti".
Onko Rydman puoliksi romaani,
Rydmanin isä, Jan, oli sinisilmäinen, vaalea tukkainen ja ihoinen sekä kasvoiltaan aivan eri piirteet ja paljon pidempi...
Sillä lailla.
Venäjä tarvitsee Rydmanin nikkeliä. Wille on Suomen johtava putinisti. Evraz-kaivosryhmä toimittaa raaka-aineita ammustehtaille sekä kemikaaleja räjähteisiin ja ohjuksiin.
Puolet Venäjän rikkaimmista oligarkeista saa sodasta voittoa, Wille haluaa sodan jatkuvan. Nikkeliähän saa, mistä tahansa, siitä on aina kysynnän mukaan suurehkoa ylitarjontaa.
Eikö sotasykoosilaisille saa kertoa totuutta enää🤣🤣🤣😂😂
Sun pitäisi varoa paljastamasta venäjämyönteisyyttäsi. Ei sillä ole mitään väliä, mitä joku suomalainen sanoo, koska rajan takana voidaan suhtautua meidän sanomisiin ihan miten haluavat ja vääristellä niitä myös. Samalla opillahan meidän punavihreätkin toimii; ei mitään väliä, mitä persu sanoo, vaan sillä on väliä, miten se pystytään "ymmärtämään väärin" ja vääristelemään persuvastaiseksi vihanlietsonnaksi.