Perussuomalaisille oman ay-järjestön perustanut Ari Perämaa avautuu Uuden Suomen haastattelussa siitä, miten Riikka Purra on päässyt yllättämään hänet ikävällä tavalla. Raju kielenkäyttö ihmetyttää Peruspuurtajat ry:n puheenjohtajaa, joka puhuu suoraan pettymyksestään. ”En uskonut, että ihan tuollaista on tulossa. Ei ennen eduskuntavaaleja ollut mitään tämänsuuntaista ennakoitavissa.”
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/kylla-tama-hampaankoloon-jaa-psn-ay-pomo-avautuu-riikka-purran-linjasta-ja-ikavasta-yllatyksesta/15d194e0-d929-4e3f-b9db-96c9d4d40dbc
Purra ja Halla-aho onnistuivat sumuttamaan äänestäjiään, mutta lopulta äänestäjät huomaavat petokset.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/kylla-tama-hampaankoloon-jaa-psn-ay-pomo-avautuu-riikka-purran-linjasta-ja-ikavasta-yllatyksesta/15d194e0-d929-4e3f-b9db-96c9d4d40dbc
Purra ja Halla-aho onnistuivat sumuttamaan äänestäjiään, mutta lopulta äänestäjät huomaavat petokset.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Turha valittaa, Riikka Purra sai mandaatin.
Tinkikää duunaripersut lastenne harrastuksista!
🤣😅😅🤣🤣😂😂
Tosi vasemmistolaista ajattelua että lastenkin harrastus vatii valtion tukea.
Tosi Persumaista ajattelua ettei duunareiden lapset tarvi myös harrastuksia.
Ei heillä ole ollut tähänkään saakka varaa kustantaa maksavia harrastuksia lapsilleen.
Persut on ihan pihalla nykypäivästä ja rehellisyydestä.
Ajatelkaa uudelleen jos aiotte äänestää uudelleen Persuja!🤔
https://www.tiktok.com/@laurilinden/video/7247128088671259931
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Valtion tukemana...hyvä vasurit🤣🤣🤣🤣🤣
Ei noita persuja äänestäneitä voi kukaan ymmärtää. Sahasivat omaa oksaansa.
Ihanaa kuunnella ja lukee näitä kelaloisien ja vasurivajakkien tuskanulinaa!!🤣🤣🤣🤣
Persut kusee duunarien kintuille, kusetuksen maksaa kuitenkin lopulta kusettajat. On tulossa uudet vaalit.🤔
Duunarit ajatelkaa tarkoin uudelleen jos aiotte äänestää uudelleen Persuja.🤔
Tästä muuten oli jo avaus.
On sen verran tiukkaa asiaa Persujen valehtelusta ja kuseskelusta omien äänestäjien kintuille.
Duunari persut ei mitään huomaa, ovat tyhmää porukkaa älyllisesti.
Olisko noin. Jos tyhmyyttä mitataan leikkauslistoilla...😂
Eikö Suomessa tosiaankaan löydy mitään lakia tuollaiselle toiminnalle hallituksessa?
Yleensä ministeri eroaa jos valehtelee julkisesti. Esim. Anneli Jätteenmäki ja Ilkka Kanerva. Riikka Purra vaan naureskelee ivallisesti sakset kädessään duunareille.
Perussuomalaisten Ari Perämaa avautuu Uuden Suomen haastattelussa siitä, miten Riikka Slurps 💦 Purra on päässyt yllättämään hänet ikävällä tavalla.
Viherpuna vastuuton lössyttely sekoilupolitiikka on tullut tiensä päähän, sellaiseen ei ole enää varaa. Pitäisi vastuuttoman ja lössyttelijän tuilla elävän punavihreän se ymmärtää.
Persuudesta on tullut uskonto. Puolue-eliitti (=papisto) voi huseerata ihan miten huvittaa, käännellä takkejaan vaikka päivittäin, mutta alamaiset ylistävät.
Tai ei näköjään aivan kaikki. Toivotaan että persukannattajistosta löytyy enemmänkin Perämaan kaltaisia. Tosin voihan se olla niinkin että Perämaa joutuu pian varomaan yksinliikkumista, jos uskaltautuu enemmänkin ja julkisemminkin kyseenalaistamaan puolue-eliitin kantoja . Vasaralähetystö voi olla lähellä.
Persut ovat niin ääliöitä etteivät ne edes tajua milloin niille valehdellaan ja milloin niitä petetään törkeästi.
Ymmärrys jä järki eivät sovi punavihreän kannattajan päähän, se on nähty.
Antakaa nyt etes vappusatanen.....
Taas? Se edellinen ylimaksettiin.
Persut lahjoittivat suurituloisille tuhansien eurojen verohelpotukset. Ei mitään satasia duunareille.
https://www.tiktok.com/@laurilinden/video/7247128088671259931
Mikään ei olisi niin nautinnollista kuin katsoa Purran naaman vääntelyä kun hallitus eroaa massiivisten lakkojen takia!!!
Persut jakaantuu ainakin kahtia , kuten viimeksikin.
Vaaleissa kaikki puolueet lupaavat asioita, jotka ovat mahdottomia toteuttaa. Se kuuluu systeemiin, lupaamallahan kaikille kaikkea hyvää, ne sitten kuvittelevan pääsevänsä eduskuntaan ja ikävä kyllä myös useimmat menevätkin läpi. Äänestäjillä on vastuu ketä uskoo ja äänestää. Kouluissa jo pitäisi opettaa, miten vaaleissa toimitaan. Ettei tulisi yllätyksiä, niin kuin nyt saamme lukea näillä sivuilla pettyneiden purkauksia.
Mitä esimerkki Kokoomus lupasi mitä emme toteuttaneet?
Oletteko kyllästynyt Persujen valehteluun ja öyhötykseen?
Tervetuloa Kokoomukseen!
Persujen trollitehdas kiukkuaa, Riikka Purran ja Persujen valehtelu videot leviää netissä vauhdilla.
😂😂🤣😅😅😅😂😂
Miksi syytätte Purraa vaalilupausten pettämisestä?https://www.tiktok.com/@laurilinden/video/7247128088671259931
Suomen kansa ei unohda koskaan Riikka Purran valehtelua
https://areena.yle.fi/1-65986800?seek=134
Riikka Purra luovitti kaikille suurituloisille n. 3000 € vuotuiset verohelpotukset.
https://twitter.com/BackhouseKnife/status/1673054474099720193
Nyt on tulossa MÄLLI! Kaikki hurraavat Riikka SpermaPurralle 💦💦💦💦💦💦💧💦💦💧💧💦
🤣🤣😅😂😂😅🤣🤣🤣😅
Ei ne ole persuja olleetkaan. Moni demareita kannattanut kokeili persuja mutta aate vei jälleen mennessään.
En ole petetty. Paina punainen kalloon se.
😅🤣😂
Riikka Spermaturvassa on 💦 imua!
Teuvo Hakkarainen ei halunnyt tukea avoimesti rasistisen ja natsistisen Suomen Sisun toimia.
Riikka spermaPurra ja Jussi Halla-aho olivat vakiokalustoa Suomen Sisun kokouksissa.
Ei ihme ettei Teuvo saanut asettua ehdokkaaksi.
Persujen kannatus vaan nousee. Aijin jatkossakin äänestää Riikkaa.
Persut rommaa takaisin marginaaliin. Kuka muka pettureita ja valehtelijoita enää äänestäisi? Ei niin pöljiä voi montaa olla.
On niitä pöljiä aina jotain.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
❤️ Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18326877
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞