Metro

Juma ...espooseen menee juna.eikö se riitä. espoo saa rakentaa oman metronsa mihin mahtuu landejengin traktorit ja heinäpaalit messiin. Kaikille espoosta stadiin matkaavien olis syytä varautua maksamaan ns saastelisä jonka niitten autot päästää.Kumma ettei juna maistu..se on keino välyttää saasteet.
1214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oma auto = tasokkuus, väljyys, mukavuus ja NOPEUS!

Julkinen liikenne = likaista, paskaista, ahdasta ja ennenkaikkea hidasta/joustamatonta.

Siksi jokainen jolla on vara valita AJAA OMALLA AUTOLLA!

Tulisikin voimakkaasti laskea autoverotusta ja ottaa tuet pois julkiselta liikenteeltä!

Ja EI metroa Espooseen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Espooseen kirjoitti:

Juma ...espooseen menee juna.eikö se riitä. espoo saa rakentaa oman metronsa mihin mahtuu landejengin traktorit ja heinäpaalit messiin. Kaikille espoosta stadiin matkaavien olis syytä varautua maksamaan ns saastelisä jonka niitten autot päästää.Kumma ettei juna maistu..se on keino välyttää saasteet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu