Työntekijä

Minne muutetaan kun työpaikat katoaa
271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muuttakaa SAK:n ammattiliittojen asuntoihin.
Ai niin nehän yhtiöitettiin ja pantiin pörssiin. AY-johtajat saivat tällä jopa yli 20 000€ kuukausipalkat.
Liiton asuntojen vuokrat tuplaantui......
Pysykää sittenkin kotona.

Äänestä

Suomea ja Suomen taloutta on hoidettu huonosti. Ja jo pitempään...
Nyt on tehty kriisi 2024. Ja Kuka hyötyy ? Miksi mentiin kriisiin?
Miksi yli velka maa riitelee? Eikä kehitä yhteistyössä omaa maata ?
Puolin toisin eletään harhoissa, miksi ?
https://youtu.be/4Gq1HMXmUKE?si=Ef_7M1pwTXLb4hut

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minne muutetaan kun työpaikat katoaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu