USA "kaiken pahan" takana

Usa sekoilee ympäri maapalloa, aiheuttaa sotia, valtaa alueita, ahdistelee muita

USA aiheuttaa "kaiken pahan", koskaan ennen ei ole ollut yhtä pahaa kuin USA.
3125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Varoitti Putinia terrori iskusta mutta paha Putin ei kuunnellut.

Äänestä

Varoitus saattoi olla taktinen; mahdollisuuksia on liian paljon, että iskua olisi voinut estää?

Varoituksesta puhuminen jälkikäteen vaikuttaa propagandalta?

Ehkäpä todellisuus selviää aikanaan, tai sitten ei koskaan julkisena?

Äänestä

Putin on naZi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Usa sekoilee ympäri maapalloa, aiheuttaa sotia, valtaa alueita, ahdistelee muita

USA aiheuttaa "kaiken pahan", koskaan ennen ei ole ollut yhtä pahaa kuin USA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu