vihervasemmisto ovat hyökänneet Perussuomalaisten kimppuun kertoessamme
Anonyymi-ap
2024-03-24 09:12:23
Meille on valehdeltu kolme vuosikymmentä, että humanitäärinen maahanmuutto hyödyttäisi Suomea.
Vanhat valtapuolueet Keskusta, Kokoomus ja SDP sekä vihervasemmisto ovat hyökänneet Perussuomalaisten kimppuun kertoessamme, että tästä unesta täytyy herätä, koska muuten ajaudumme nopeasti gettoutuvan Ruotsin tilanteeseen.
Tänään maahanmuuton todelliset kustannukset on julkaistu jopa kuntakohtaisesti ja asiassa ei ole enää mitään epäselvää. Me emme halua hyveposeerata ja heikentää samalla Suomen turvallisuustilannetta.
Suomen tilanne ei muutu niin kauan, kuin suomalaiset äänestävät samoja vanhoja valtapuolueita. Olisiko viimeistään nyt aika herätä?
PS. espoossa puhuttaako?
Vanhat valtapuolueet Keskusta, Kokoomus ja SDP sekä vihervasemmisto
3
187
Vastaukset
- Anonyymi
Humanitäärinen maahanmuutto ei hyödynnä yhtään mitään koska on nimenomaan humanitääristä maahanmuuttoa. Missä lukee näin että " hyödyntää Suomea" ei missään. Työperäinen maahanmuutto on eri asia kuin humanitäärinen maahanmuutto. Humanitäärisessä maahanmuutossa tulijat ovat usein sairaita vanhuksia, lapsia, naisia. He toki lisäävät terveydenhuollon kuorimusta ja kustannuksia.
- Anonyymi
Kyllä suuri peikko, et eläke ikää nostetaan.
Nuoret vakipaikolle ja eläkkeelle ajoissa .
Nyt näkyy, et nuoret eivöt pääse työelämään rutiini ajoissa ja kadottavat kokonaisuuden.
Lyhyt suhde töihin ei tiedä hyvä työnantajalle eikä työntekijöille.
On muutakin arvoa kuin valtion budjettin nykyhetki.
Maailma on muuttunut niin paljon,et entiset keinot eivöt riitä.
Nuoria ei saa sivuttaa heidän elämän pilaaminen on kuin vetäisi maton alta.
Ihmetellään miten nuoret ei niitä ole mihinkään.
On tajuttava olla omavarainen vähintään 2 lasta jokaiselle...vakipaikka perheellisillä elatusmaksut oikealle tasolla 300 e ei kata,edes ylimääräistä huonetta .harrastukset pitää olla itsestään selvyys kaikille...harrastusten kautta tuetaan lasta hänelle mielenkiinnon kohde - Anonyymi
Harrastusten tarjoaminen lapsille. Tukee kasvua ehkä enemmän kuin kukas osa edes arvata.
Sillä harrastukset eivöt ole kaikille itsestään selvyys juuri heille jotka sitä.eniten tarviivat eivät voi rahan puutteen takia harrastaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172504Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162081879Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu581515Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021501Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491426Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1981279- 941170
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511085Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks17995Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako136878