vihervasemmisto ovat hyökänneet Perussuomalaisten kimppuun kertoessamme
Anonyymi-ap
2024-03-24 09:12:23
Meille on valehdeltu kolme vuosikymmentä, että humanitäärinen maahanmuutto hyödyttäisi Suomea.
Vanhat valtapuolueet Keskusta, Kokoomus ja SDP sekä vihervasemmisto ovat hyökänneet Perussuomalaisten kimppuun kertoessamme, että tästä unesta täytyy herätä, koska muuten ajaudumme nopeasti gettoutuvan Ruotsin tilanteeseen.
Tänään maahanmuuton todelliset kustannukset on julkaistu jopa kuntakohtaisesti ja asiassa ei ole enää mitään epäselvää. Me emme halua hyveposeerata ja heikentää samalla Suomen turvallisuustilannetta.
Suomen tilanne ei muutu niin kauan, kuin suomalaiset äänestävät samoja vanhoja valtapuolueita. Olisiko viimeistään nyt aika herätä?
PS. espoossa puhuttaako?
Vanhat valtapuolueet Keskusta, Kokoomus ja SDP sekä vihervasemmisto
3
209
Vastaukset
- Anonyymi
Humanitäärinen maahanmuutto ei hyödynnä yhtään mitään koska on nimenomaan humanitääristä maahanmuuttoa. Missä lukee näin että " hyödyntää Suomea" ei missään. Työperäinen maahanmuutto on eri asia kuin humanitäärinen maahanmuutto. Humanitäärisessä maahanmuutossa tulijat ovat usein sairaita vanhuksia, lapsia, naisia. He toki lisäävät terveydenhuollon kuorimusta ja kustannuksia.
- Anonyymi
Kyllä suuri peikko, et eläke ikää nostetaan.
Nuoret vakipaikolle ja eläkkeelle ajoissa .
Nyt näkyy, et nuoret eivöt pääse työelämään rutiini ajoissa ja kadottavat kokonaisuuden.
Lyhyt suhde töihin ei tiedä hyvä työnantajalle eikä työntekijöille.
On muutakin arvoa kuin valtion budjettin nykyhetki.
Maailma on muuttunut niin paljon,et entiset keinot eivöt riitä.
Nuoria ei saa sivuttaa heidän elämän pilaaminen on kuin vetäisi maton alta.
Ihmetellään miten nuoret ei niitä ole mihinkään.
On tajuttava olla omavarainen vähintään 2 lasta jokaiselle...vakipaikka perheellisillä elatusmaksut oikealle tasolla 300 e ei kata,edes ylimääräistä huonetta .harrastukset pitää olla itsestään selvyys kaikille...harrastusten kautta tuetaan lasta hänelle mielenkiinnon kohde - Anonyymi
Harrastusten tarjoaminen lapsille. Tukee kasvua ehkä enemmän kuin kukas osa edes arvata.
Sillä harrastukset eivöt ole kaikille itsestään selvyys juuri heille jotka sitä.eniten tarviivat eivät voi rahan puutteen takia harrastaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 285651
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu333613Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533522Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu263417Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1243006Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod322727Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint222419Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1212392- 442390
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142205