Lausuntonsa ovat antaneet Suojelupoliisi (Supo), Tasavallan presidentin kanslia (TPK), Poliisihallitus, Oikeuskanslerinvirasto, Itä-Suomen ja Helsingin hallinto-oikeudet, Tiedusteluvalvontavaltuutettu, Lapsiasiavaltuutettu, Kirkkohallitus, Tasa-arvovaltuutettu, Martin Scheinin ja Martti Koskenniemi.
Eikö tuossa olisi pelkkä Supon lausunto riittänyt? Mihin noita muita pipertäjiä tässä vielä tarvitaan?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010315479.html
Eikö tuossa olisi pelkkä Supon lausunto riittänyt? Mihin noita muita pipertäjiä tässä vielä tarvitaan?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000010315479.html
Vastaukset 6
Vanhimmat
Suomi ei halua muuttua persumaaksi! Siksi pitää antaa muillekin suunvuoro tärkeässä asiassa.
Mutta suomalaiset ei halua kuulla piipertäjien juttuja. He voivat antaa lausuntojaan vaikka joka päivä mutta ihmisiä ei vaan kiinnosta. Supo riittää yksin ja jos ei riitä niin henkilövaihdoksia.
Aloituksessa on totuuden siemen. Kaikkien noiden virastojen ylläpitäminen maksaa. Jos tarkoitus on pienentää valtion menoja, tarvitaanko oikeasti noita kaikkia?
Tulemme ilmeisesti näkemään jopa likvidointeja. Kansallisen turvallisuuden haittatekijöiden, desanttien, eliminointeja.
Kannatan kaikkien piipertäjien lähettämistä Venjään vastaiselle rajalle Putinia vastaan.. Ovat suomalaisuuden perttureita
No täytyyhän sitä olla esim. Martin Sheinin ja Koskenniemen lausunto. ON ajalta jolloin välinneistettyä maahanmuuttoa ei tapahtunut. Lakioppineet ja kansa tietävät tämän mutta siitä huolimatta halutaan jatkaan aikansa eläneen lain pohjalta. Laki ei sovi tähän päivään joten herrat tarjoavat tässä etupäässä oman maailmankatsomuksensa mukaista tarinaa. Esim. Sheinin on vasemmistoliiton "miehiä? ". Ajat ovat täysin uudet ja maailma muuttunut.