Trumpilla ei ole rahakkaita kavereita?

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/trumpin-maksettava-tanaan-oikeuden-maaraama-takuusumma/8905104#gs.6cgpav

Oikeus on määrännyt USA:ssa Donald Trumpille maksettavaksi takuusumman, että hän voisi odottaa oikeudenkäyntiä vapaalla jallalla. Uskottua köyhemmältä vaikuttavalla Trumpilla ei itsellään rahaa näyttäisi olevan, mutta eipäs näytä siltä, että varakkaammat kaveritkaan vippaisivat. Takuusummanhan saa sitten takaisin, kun oikeuden päätös on julistettu, joten vippaajila olisi mahdollisuuksia saada vippinsä takaisinkin, jos vain luottaisivat Trumpiin.

Takuusumman lisäksi Trumpillä näyttäisi olevan myös seuraamusmaksuja maksettavanaan. Ne ovat vähän kuin sakkoja, eikä niitä saa takaisin.

Kaikkea kiusaa ne demokraatit tekevätkin rikkaana esiintyneelle republikaanille, vai miten tämä menee?

12

235

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiusantekoa

      • Tarkoitatko, että Trumpin rahakkaat kaverit eivät vippaa hänelle ihan vaan kiusallaan?


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍑 ­N­y­­­m­f­o­­­m­a­­a­­n­­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Trump= brittiengl. "PIERU"

      • Tuo voisikin selittää paljon.


    • Anonyymi

      No, onneksi Suomessa on kaikki hyvin, joten ajan voi käyttää esim. tuohon.

    • Anonyymi

      Trump on kaiken aikaa ollut kulissipohatta.

      On hävittänyt massiivista perintöään esiintyen menestyksekkäänä bisnesmiehenä. Mutta tyhmä kun on, vain menettänyt rahojaan typerissä diileissä.

      Voisi ratkaista käteisongelman konkurssilla, mutta sitä ei kulissi kestäisi.

      • Hänhän oli liioitellut omaisuuttaan lainaa hakiessaan tjsp. Viittaa tosiaan siihen, ettei sitä omaisuutta ole niin paljon kuin Trump esittää olevan ja ilmeisestikään se ei ole Trumpin hallussa karttunut, kuten toteatkin.


      • Anonyymi
        tuttuM kirjoitti:

        Hänhän oli liioitellut omaisuuttaan lainaa hakiessaan tjsp. Viittaa tosiaan siihen, ettei sitä omaisuutta ole niin paljon kuin Trump esittää olevan ja ilmeisestikään se ei ole Trumpin hallussa karttunut, kuten toteatkin.

        Jännä juttu, etteivät luototuslaitokset tee itse omaa arviointiaan asiakkaan omaisuudesta, ennenkuin myöntävät lainoja..vai estääkö laki.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Jännä juttu, etteivät luototuslaitokset tee itse omaa arviointiaan asiakkaan omaisuudesta, ennenkuin myöntävät lainoja..vai estääkö laki.

        En tunne tarkemmin, mutta USA:ssa on vähän outojakin lakeja. Tässä voisi olla kyse jostain yksilön omaisuuden suojasta, ettei niistä saa valtiovalta pitää rekisteriä.


    • Anonyymi

      Trump aloitti elämänsä mijardöörinä. Tätänykyä nippanappa miljonääri.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      98
      2023
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      286
      1837
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      321
      1654
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      201
      1534
    5. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      30
      1083
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      93
      1081
    7. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1027
    8. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      1004
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      56
      998
    10. 67
      964
    Aihe