" Kuului valtava jysähdys, kuoppa oli niin teräväreunainen, että nelivetoisesta Audista .....Tuusulalainen näyttelijä ...oli ajamassa Hämeentietä... 320 hevosvoimaisella (nahkasisusteisella, mustalla) Audi TTS-nelivedolla, (jossa on kalliita lisävarusteita) ja jossa on kaksi vuotta vanhat vanteet. Uutena vanne maksaisi tuhat euroa.¨Nyt monttu on paikattu.
Jutusta on kopioitu olennanen, suluissa olevat tekstit lehden toimitus oli unohtanut, joten lisäsin ne.
Noin jännittävät kertomukset pitäsi kieltää, etteivät 75 hevosvoimaisilla Nissaneilla ajavat ihmiset alkaisi pelätä tiessä olevia kuoppia.
Jutusta on kopioitu olennanen, suluissa olevat tekstit lehden toimitus oli unohtanut, joten lisäsin ne.
Noin jännittävät kertomukset pitäsi kieltää, etteivät 75 hevosvoimaisilla Nissaneilla ajavat ihmiset alkaisi pelätä tiessä olevia kuoppia.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tarkennatko vielä, että kumpi on pahempi rikos: Audin omistaminen ja sillä ajaminen vai se, ettei teitä pidetä ajokelpoisina, kerätyistä miljardeista huolimatta?
Kuka oli puhunut rikoksesta?
Täytyyhän sitä vähän rehvastella komealla Audilla, miltä se nyt kuulostaisi jos sanoisi " täräytin vaimon kauppakassilla (Kia) monttuun, rengas sökö" .
Jos juttu on noin ollut Aamupostissa niin ei oikeasti mikään ihme. Kun kaikki jutut tehdään vanhan tehdasrötiskoön komerossa niin tälläisia juttuja sitten syntyy. Samoin kun jutut tehdään etänä. Varsinaista asiakaspalvelutoimistoahan ei enään ole, ettei väsyneet asiakkaat toisi takapihan kuraa sisälle.Usein kaipaa entisiä Hyvinkään Sanomat aikoja, varsinkin kun komeron hyllystä löytyi tuon aikainen lehti mielenkiintoisine juttuineen. Silloin toimittajatkin olivat jopa tavattavissa lukijoille juttuvinkin muodossa.
Eikö Audissa ole ohjauspyörä jota kääntämällä voi ohittaa kuoppia?!