Uskallatko jättää vauvasi hetkeksikään miehellesi?
"Terve, suloinen poikavauva oli vasta neljän kuun ikäinen. Parikymppinen äiti ei ollut ollut vielä kertaakaan synnytyksen jälkeen omissa menoissaan ilman vauvaa. Hän oli hoitanut vauvaa kotona ja toipunut synnytyksestä.
Nyt Emilia halusi lähteä piipahtamaan sisaruksen luona pikaisesti kylässä. Nigerialainen isä lupasi auliisti pitää vauvasta sillä aikaa huolta. Emilia laittautui, suukotti lastaan ja lähti.
– Ajattelin vain, että onpa kivaa.
...
Emilia soitti hätänumeroon ja poliisit saapuivat paikalle. Siitä alkoi pitkä tie oikeusasteiden läpi. Miestä ja lääkäriä syytettiin törkeästä pahoinpitelystä, koska vauvalle oli tehty kotona ympärileikkaus teräaseella ja kiinni pitäen, ilman äidin suostumusta.
...
Lääkäriliiton vuonna 2021 esittämän arvion mukaan Suomessa toteutetaan vuosittain noin 400 ei-lääketieteellistä ympärileikkausta poikalapsille. Tarkkaa lukumäärää on kuitenkin liki mahdotonta arvioida, sillä leikkaukset tehdään usein ”kyökkipuoskareilla” valvomattomissa olosuhteissa.
Svenska Dagbladet kertoi vuonna 2019, että poikavauvojen ympärileikkausbisnes rehottaa Ruotsissa. Maassa tehdään tuhansittain laittomia ympärileikkauksia uskonnollisista ja kulttuurisista syistä. Eurooppaan suuntautuvan maahanmuuton myötä rituaalisten ympärileikkausten voidaan arvioida lisääntyvän Pohjoismaissa."
Mamupatja..
13
1088
Vastaukset
- Anonyymi
Harmi sinänsä kun aikuiseksi kasvaa niin terskasta menee hiukka tunto niin voi olla ettei pahemmin naimisesta sitten aikuisena niin tykkää. Tai sillee oon lukenut että ympärileikatut on hinkuytanut niin terskaa että tunto on aika olematon ja se jos jokin on siin rakastelussa kivaa.
- Anonyymi
liittyykö asia jotenkin Lapuaan HÄ?
- Anonyymi
Erityisesti Lapualla on noita mamupatjoja. Eikö ne koskaan opi mitään?
- Anonyymi
KATSO: 12.12.2016 valtuuston kokous lapualla, silloin veisaten toivotettiin nämä tervetulleeksi lapualle,ja kokoomus erustaja vielä puheessaan korosti, että on lasten vanhenpien huonon kotikasvatuksen syytä jos likka raiskataan
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erityisesti Lapualla on noita mamupatjoja. Eikö ne koskaan opi mitään?
varsinaisesti uutinen ei liity Lapuaan eli mitä wittua tuollasesta kirjootat tänne
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
varsinaisesti uutinen ei liity Lapuaan eli mitä wittua tuollasesta kirjootat tänne
Lapualla on oikein vilisemällä sekarotuisia...
- Anonyymi
Kamalaa noitten ählyjen silpomiset.
- Anonyymi
Siinä ei oo mitään kauheeta, ei ne ihmisille mitään tee
- Anonyymi
Ei ketään saa silpoa. Linnaa putkaa ja vankeutta.
- Anonyymi
Munat pois.
- Anonyymi
Älkää nyt, ne on urheilullista sakkia. https://aijaa.com/Y8qlfi
- Anonyymi
Maija on oikea mamupatja, sillä on taas uusi
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370