Täällä Pietarin trollitehdas: MV on ainoa luotettava media

Voitte luottaa siihen.

Terv, kehäkettu
11125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kourallinen suomalaisia ryzzänrakastajia sitä lukee.

Äänestä
  • Minä luon valtamediaa. Siellä Putin uutisia Jokapäivä.
    Putin on tullut meidän kaikkien koteihin median tuomana. Juttujen sisällöt ovat kyllä uskomattomia, ja ristiriitaisia keskenään.

    Äänestä

Putinin nimeen.

Äänestä
  • Putin myy..... Hänestä Uutusoidaan Suomessa 24/7.
    Hän on Suomen Suurin Julkkis, Eniten klikkauksia ja mediatilaa saanut henkilö. Mitä se kertookaan Suomen mediasta🙈
    Jutut tosin Pelkkiä otsakkeita pelottelua, harhakuvaa, kuvitelmaa, ennusteita ja höpinöitä, turinoita... 🤯


    Esim " Jos Putin olisi virus"... Shaibaa💩

    Äänestä

Maksettu trollaus on käytössä myös Persuilla.

Äänestä

Siltä vaikuttaa. Muut uutislähteet täynnä mielipiteitä, kolumneja, oletuksia, kuvitelmia ja ennustuksia ja "asiantuntija" lausuntoja Jotka eivät toteudu😅😂😆

Äänestä

No ehkä luotettava verrattuna mediaamme, joka on epäluotettava.
Piikit ei estäneet tartuntoja, vaikka media niin kansalle kertoi...
Putinkin voi yhä vaan paremmin, vaikka mediamme vakuutteli hänen eliniäkseen pari kk. Nyt siitä jo Yli 2vuotta....

Äänestä
  • Mutta minne on piilotettu rokotevastaisten lupaamat 100.000.000 rokotteisiin kuollutta?

    Onko heitä löydetty vieläkää?

    Äänestä

Perussuomalaisten istuvaa kansanedustajaa epäillään törkeästä pahoinpitelystä sekä ampuma-aserikoksesta.

Äänestä

Kyllä ne toimittelijat huomennakin ainakin yhden Putin jutun loihtii.
Tässä winkkejä aiheista:

Entä jos Putin olisi puu.
Entä jos Putin olisi auto.
Entä jos Putin olisi kasvi.
Entä jos Putin olisi supemies.
Entä jos Putin olisi Presidenttimme.
Entä jos Putin sopisi rauhan Trumpin avustuksella.
Entä jos Putin valittaisiin Yhdysvaltojen Presidentiksi.
Entä jos Putin olisi Ruotsin Kuningas.
Entä jos Putin luopuisi tittelistään.
Entä jos Putin saisi päättää sodan lopputuloksesta.
Entä jos Putin vaihtuisi länsivihamielisempään presidenttiin.
Entä jos Putin huomaisi provosoivat Venäjäuutiset Suomessa, vaarantaisivatko mediat turvallisuutemme.
Entä jos media luopuisi vihan ja vastakkainasettelun lietsonnasta.... Ai, no tuohon eivät lähde/ pysty😂

Äänestä

MV lehti on Russian johtama nettibloki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voitte luottaa siihen.

Terv, kehäkettu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu