"SITTEN CROOCUKSEEN TAPPAMAAN LAPSIA,OMPA SANKARILLISTA"!!!
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
"NÄINKO ERDOGAN PALKITSEE MAAN,JOKA ENITEN AUTTOI TURKKIA MAANJÄRISTYSTUHOJEN JÄLKEEN"!!!
Oliko AutokratiaUsan hyökkäysliiton koulutus, vai Turkin oma ?
"EI TIETOA,EHKÄ "VUOTAA" TIETOON JOTAIN KAUTTA"!!!
Yli 20 vuotta koulutusta Putinin venäjällä ja sitten Ukrainaan tappamaan lapsia, vanhuksia sekä aseettomia siviilejä ja bonuksena varastamaan saniteettikalusteita.
Se vasta sankarillista onkin!
"PIDÄ ÄMMÄNKETALE KITASI KIINNI"!!!
"KURJA TURVANREPIJÄ"!!!
TUOHON PYSTYY VAIN PSKPUTLERIN OPEILLA, ei ihmisten opeilla !!!!
Sankarillisimmät jäävät toki kauas rintamasta kanniskelemaan Leningradin piirityksen nähneitä mummoja vankilaan.
Venäläistä "rohkeutta". Kyllä nyt täällä lännessä "pelottaa" tuo "suurvalta".
Venäläisiä poistui kivasti kuvioista...koska paukahtelee lisää moskovassa?
"SEURAAVAKSI KUULEMMA JOSSAIN HELSINGISSÄ,FALSE FLAG"!!!
Istanbulissa? Sehän on Turkissa, joka on lähes Venäjän liittolainen.
Kun jälkiä seuraa koko matkan, ne johtavat Moskovaan.
"TURKKILAISET PETTÄVÄT AINA,AIVAN,YHTÄ SÄÄNNÖLLISESTI,KUIN KESKUSTAPUOLUE"!!!
Turkista on tullut terrorismin logistinen napa. Siksi Erdogan vaati terrorismin vastaisia toimia myös Suomelta ja Ruotsilta Nato-prosessin aikana. Istanbuliin voi lentää mistä vain. Maa on iso ja sinne on helppo piiloutua jos puhuu turkkilaisia kieliä.
Turkilla on luonnolliset yhteydet Itä-Euroopan ja Keski-Aasian turkkilaisiin kansoihin, joihin kuuluvat mm. (Anatolian) turkkilaiset, azerit, kazakit, kirgiisit, tataarit, uzbekit. Tiedossa valitettavasti on, että sekä Iran että Isis ovat värvänneet maaseudun köyhiä poikia näistä maista. Iskuja Turkissa tekivät ennen kurdit, nykyään useimmiten keskiaasialaiset.
Eiköhän tämän(kin) iskun pääkoordinaattori löydy kremlistä, tai viimeistään erittäin läheltä kremlin koplaa.
"JA SINUN KOORDINAATTORISI TEHTAANKKADULTA"!!!
Se mitä Venäjä teki Syyrian lapsille ei ollut myöskään sankarillista. Moskovan isku oli takaisinmaksun aika.
"SATUJA LAUOT"!!!