Valtonen osaa kuulemma puhua saksaa

Hän voisi vaatia saksalta korvauksia kun he polttivat Lapin,joku 100 mildj euroa aluksi.
5169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sen verran hyvin että fortumi aiheutti jokaiselle suomalaiselle 1730euroa laskua.

Äänestä

No niin , nyt saksalaiset velliperseet , maksamaan lapin polttamisen , saadaan hyvinvointialueet toimimaan ja kärrypolkuja vastaavat tiet kuntoon .

Äänestä

Saatais edes uniperistä rahat.

Äänestä

Ei se raukka uskalla, venäjää vain haukkuu

Äänestä

Suomen pitäisi vaatia Venäjältä korvauksia, koska Neuvostoliiton laiton hyökkäys Suomeen 1939 on vielä korvaamatta. Kansainliitto tuomitsi aikoinaan päätöksellään hyökkäyksen Suomeen, mutta korvausasia jäi silloin käsittelemättä.

Arvio vahingoista 1 biljoona euroa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hän voisi vaatia saksalta korvauksia kun he polttivat Lapin,joku 100 mildj euroa aluksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu