SAK:LLA on ilkeitä suunnitelmia Suomelle.
Joudumme varautumaan entistä härskimpään vaikuttamiseen ja pahantekoon.
Joudumme varautumaan entistä härskimpään vaikuttamiseen ja pahantekoon.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näin on. Ja jos ei niin sinä Jonne keksit siellä peräkamarissa lisää juttuja.
Mites se vaikuttaa sinunlaiseen ikityöttömään?
SAK on tällä hetkellä kaikkein vahvin Putinin apumies ja kaveri. Venäjä itse on voimaton Suomen suuntaan, mitään toimivia kiristyskeinoja ei heillä nyt ole.
Mutta Putinin uskollisena käsikassarana toimiva SAK pystyy lamaannuttamaan koko suomalaisen yhteiskunnan.
Hallitus voisi estää kaiken tämän, mutta tämä ei halua.
Ennusteissa on tiettyä epävarmuutta joten SAK sabotoi hyvinvointia varman päälle
Näiden lakkosotien laannuttua tullaan asioista vastuulliset liittojen kapinajohtajat asettamaan Toverityomioistuimen tuomittaviksi.
Johdolta kysytään, että oliko lakkoilulla yhteiskunnalle aiheutetut jättimäiset menetykset millään lailla suhteessa siihen mitä lopulta saatiin.
Käytännössä SAK ei tule saamaan yhtään vaatimuksiansa läpi.
paskapuhetta
en-usko
siis ihan oi-keest ei oo ole-massa kummi-tuksia tai spiri-tismi pö-silöitä on pel-kästään paho-ja ilkei-tä ihmisiä joissa as-uu pah-uus koska ne palvoo saa-tanaa
- Silja -