Lainaanpa tässä sitä teoriaa jonka mukaan henkilö
joka tuntee vihaa homoja kohtaan on kaappihomo.
Hei,poikalapsi eikös se mennyt näin että tällainen henkilö todellisuudessa haluaisi olla homo,mutta ei pysty koska on homovihamielisen yhteiskunnan uhri.
Eli samalla logiikalla voinen sanoa että ne homot jotka tuntevat vihaa homofoobikkoja kohtaan itse asiassa vihaavat itseään ja toisia homoja mutta koska eivät pysty ilmaisemaan tätä homomyönteisessä ilmapiirissä niin siksi hyökkäävät niitten kimppuun jotka pystyvät.
Ja heteroantihomofoobikko tosiasiassa haluaisi kirjoittaa homovihamielisiä tekstejä, koska homot ällöttävät häntä ja kokee olevansa pakotettu suvaitsemaan homoja niin hän suuttuu niille jotka eivät suostu suvaitsemaan homoja.
Koska ketäpä ei ärsyttäisi jos saisi samaa palkkaa työstä, kuin kaveri joka vaan makaa ja laiskottelee työpaikalla kun itse raataa niska limassa.
Kaappihomofoobikko
4
256
Vastaukset 4
- The_Arse
mitä tää mökellys mahtoi noin-niinkun tarkottaa?
järki ei tällä kaverilla ainakaan kulje.- Sir_JoN
Niin voisi vähän asiat Kirkastua.
- ~~~~
Homofoobikkohan on todellisuudessa kaappihomo. Hän luulee, että homot voisivat käännyttää hänet homoksi. Miksi pelätä, vihata tai ahdistua jostain mikä ei todellisuudessa ole lainkaan uhka oikealle heteromiehelle? Jos on sinut oman seksuaalisuutensa kanssa, ei pitäisi olla minkäänlaista vihaa toisia kohtaan.
Tätä ei voi rinnastaa homoihin. Kuka homo muka vihaisi homofoobikkoa? Sehän on sen homofoobikon oma ongelma (siis se vihaaminen). Sellainen asennevamma herättää lähinnä säälintunteita tätä kaappihomoa kohtaan.
Tuossa sinun logiikassasi ei valitettavasti ollut mitään logiikkaa. :)- Sir_JoN
... että on olemassa monia ihmisiä, jotka ovat tajunneet, että tuhkaluukkujen nuohoominen on Syntiä, ja Irstautta?
säälittävää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on471502Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.59910Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30667- 87647
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14605- 43583
Pahin tapa satuttaa toista
On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.56574- 7552
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu24541- 44531
- 61525
Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä
Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan70520Jos kaivattusi on
Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?47513- 37506
Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen
Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj14491Kylän tielle remonttia?
Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?13472Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.132469- 42428
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa45419Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?
Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.26409