sosialistisen diktatuurin. Vas ja kommarit kamuina.
Aikaisemmin punasilmäiset puolueen Neuvostoliiton ihailijat oli viemässä maata jatkuvasti avioliittomaiseen suhteeseen.
Nyt ehkä ymmärtävät että puoliso olisi ollut täysi hullu.
Ei kaikki vieläkään.
Suhde olisi ollut kuolettava Suomi neidolle.
Aikaisemmin punasilmäiset puolueen Neuvostoliiton ihailijat oli viemässä maata jatkuvasti avioliittomaiseen suhteeseen.
Nyt ehkä ymmärtävät että puoliso olisi ollut täysi hullu.
Ei kaikki vieläkään.
Suhde olisi ollut kuolettava Suomi neidolle.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olet tavallaan oikeassa. Lakko-oikeuden negaatio tai poissaolo eli Neuvostoliiton malli on lakko-oikeuden osapuoli.
Vieläkin nämä demarit hamuaa sinne venäjälle
Vasemmisto on nähnyt vihreän ruohon väärässä ilmansuunnassa.
Suomalaiset sijoittajat saivat myös kynsilleen luottamuksesta valtioon jolla ei ole toimivaa ja luotettavaa lainsäädäntöä.
Venäjä on vielä kauan korruptoitunut rosvovaltio.
Vasemmisto on jo kauan harrastanut rasismia.
Vauraita ihmisiä ja vauratta on vainottava kaikin keinoin.
"Hyvinvointi maahamme syntyy jostakin idealogisesta näkymättömästä aineosasta."......eli valtion velasta....
Ilman oikeistoa maamme olisi jo kauan ollut Venäjän orjavaltio kuten Valko-Venäjä.
Työttömyys on turvamme.Kuka meitä äänestää jos kaikki on töissä? 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹
Voitko kertoa missä kohdassa Sanna Marinin hallitusohjelmassa puhutaan sosialistisesta diktatuurista:
https://julkaisut.valtioneuvosto.fi/handle/10024/161931
Ilmastonmuutos, globalisaatio, kaupungistuminen, väestön ikääntyminen ja teknologinen kehitys muuttavat Suomea ja maailmaa nopeammin kuin koskaan aikaisemmin. Muutos tarjoaa suuria mahdollisuuksia maamme kehittämiselle, mutta myös turvattomuutta ja huolta tulevasta. Murroksen keskellä politiikan on tarjottava ihmisille turvaa ja toivoa paremmasta huomisesta.
Uuden vuosikymmenen ensimmäisen hallituksen tavoitteena on sosiaalisesti, taloudellisesti ja ekologisesti kestävä Suomi vuoteen 2030 mennessä. Pohjoismainen hyvinvointivaltio ja sen peruspilarit toimeentulon turva, toimivat sosiaali- ja terveyspalvelut ja koulutus sekä osaaminen luovat vahvan ja oikeudenmukaisen alustan uudistustyölle.
jne...
Kukaan ei ole kieltämässä kokonaan "SannaMarinin"
Sosiaalitukiverkkoa maastamme.Tätä Sannan ja demareiden ja ay -liikkeen kultamunaa.
Nyt on vain käymässä niin, joka ei ole tukiverkkojen tarkoitus,ihmisistä osa passivoituu tukiverkkojen sisälle.
Tukiverkot ovat alkaneet olla monelle myös houkutus jäädä työelämän ulkopuolelle ,tukiverkkojen mahdollistaessa tämän.
Ihminen on sopeutuvainen olento elämään pienillä tuloilla.
Kuten olemme huomanneet, ei näin massiiviset tukitoimet voi toimia kuin tietyn ajan ja vientitulojen ollessa suurimmillaan. Silloinkin heikosti ,passivoiden osan kansasta pois toimeliaisuudesta..
Ei ole olemassa valtiota joka ilman voimakasta velkaantumista voi pitää jatkuvasti kasvavaa tukiverkkoa.
Vasemmisto on ottanut tehtäväkseen kasvattaa, väsymättömällä vankumisella tukiverkon liian suureksi,välittämättä seurauksista.