Ruotsi teki ennätyksen muoviämpärin jonotuksessa. Se rikkoi Suomen aiemman muoviämpärin jonottamisen ennätyksen vuodella!
Mutta Naton turvaa tarjoavaa muoviämpäriä kannatti jonottaa?
Olen niin onnellinen totesi ruotsin pääministeri Ulf Kristersson tyytyväisyyttä hyrisevän Sauli Niinistön rinnalla.
Ruotsi teki ennätyksen muoviämpärin jonotuksessa.
7
159
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi jonotti Natoon turvaan pääsyä.
Missä jono, siellä ämpäri!
https://images.cdn.yle.fi/image/upload/ar_1.7777778,c_fill,g_faces,h_431,w_767/dpr_2.0/q_auto:eco/f_auto/fl_lossy/13-3-10742448- Anonyymi
Niin. Missä jono, siellä ämpäri!
https://is.mediadelivery.fi/img/978/ad3abb7c5dc24e559ec80f68b645ff6a.jpg.webp
- Anonyymi
Tässä on vain se ongelma että ruotsalaisten turva harvenee vain osalle kuuluvaksi. Kuten Remu Aaltonen on joskus todennut jos nyt jaetaan jokaiselle ämpäri niin jo huomenna jollain on kaksi ja joku on ilman.
- Anonyymi
Onko tästä tullut joku lasten palsta väkinäinen "huumorikin "on kuin suoraan eskarin ulko leikkipaikalta .
Tiltujen taso ei ole pitkään aikaan enään päätä huimannut ... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tästä tullut joku lasten palsta väkinäinen "huumorikin "on kuin suoraan eskarin ulko leikkipaikalta .
Tiltujen taso ei ole pitkään aikaan enään päätä huimannut ...Ei ole tullut. Olemme syyttömiä siihen että sinua uituttaa milloin mikäkin. Sivistymätön moukka!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tästä tullut joku lasten palsta väkinäinen "huumorikin "on kuin suoraan eskarin ulko leikkipaikalta .
Tiltujen taso ei ole pitkään aikaan enään päätä huimannut ...Kuvainnollista.
Naton antama turva on kuin muoviämpärin panisit pääsi suojaksi.
- Anonyymi
Nelson Mandelalla on muuten ruotsalainen veli.
Hänen nimensä on Måste Mandela.
Selittää ämpärit.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265636
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3932380- 1302286
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1091876
- 2561607
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601203