Ruotsi teki ennätyksen muoviämpärin jonotuksessa. Se rikkoi Suomen aiemman muoviämpärin jonottamisen ennätyksen vuodella!
Mutta Naton turvaa tarjoavaa muoviämpäriä kannatti jonottaa?
Olen niin onnellinen totesi ruotsin pääministeri Ulf Kristersson tyytyväisyyttä hyrisevän Sauli Niinistön rinnalla.
Ruotsi teki ennätyksen muoviämpärin jonotuksessa.
7
152
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi jonotti Natoon turvaan pääsyä.
Missä jono, siellä ämpäri!
https://images.cdn.yle.fi/image/upload/ar_1.7777778,c_fill,g_faces,h_431,w_767/dpr_2.0/q_auto:eco/f_auto/fl_lossy/13-3-10742448- Anonyymi
Niin. Missä jono, siellä ämpäri!
https://is.mediadelivery.fi/img/978/ad3abb7c5dc24e559ec80f68b645ff6a.jpg.webp
- Anonyymi
Tässä on vain se ongelma että ruotsalaisten turva harvenee vain osalle kuuluvaksi. Kuten Remu Aaltonen on joskus todennut jos nyt jaetaan jokaiselle ämpäri niin jo huomenna jollain on kaksi ja joku on ilman.
- Anonyymi
Onko tästä tullut joku lasten palsta väkinäinen "huumorikin "on kuin suoraan eskarin ulko leikkipaikalta .
Tiltujen taso ei ole pitkään aikaan enään päätä huimannut ... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tästä tullut joku lasten palsta väkinäinen "huumorikin "on kuin suoraan eskarin ulko leikkipaikalta .
Tiltujen taso ei ole pitkään aikaan enään päätä huimannut ...Ei ole tullut. Olemme syyttömiä siihen että sinua uituttaa milloin mikäkin. Sivistymätön moukka!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko tästä tullut joku lasten palsta väkinäinen "huumorikin "on kuin suoraan eskarin ulko leikkipaikalta .
Tiltujen taso ei ole pitkään aikaan enään päätä huimannut ...Kuvainnollista.
Naton antama turva on kuin muoviämpärin panisit pääsi suojaksi.
- Anonyymi
Nelson Mandelalla on muuten ruotsalainen veli.
Hänen nimensä on Måste Mandela.
Selittää ämpärit.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1373679
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1282586- 242146
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.232033Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää181609Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s291603Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291590Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?311032- 88962
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai64936